Šok pro Kapitána Hucka. Glowacki poslal šampiona do špitálu

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
15. 8. 2015 8:45
V americkém Newarku se zrodilo velké boxerské překvapení.
GLOWACKI - HUCK KNOCKOUT | Video:

Newark – Boxerská křížová váha má nového světového šampiona. Němec Marco Huck totiž prohrál v americkém Newarku brutální bitvu s Polákem Krzyzstofem Glowackim, který jej knockoutoval v jedenáctém kole.

Před zápasem sliboval epický souboj, na který fanoušci nezapomenout. Slib Huck dodržel. Jen scénář mu tak trochu nevyšel. Němec se srbskými kořeny toužil po své rekordní čtrnácté obhajobě titulu WBO v křížové váze (překonal by Brita Johnnyho Nelsona), leč nedočkal se.

Huck poslal soupeře tvrdě k zemi...

A přitom se pro něj vše vyvíjelo dobře. Byl přesnější, aktivnější a v šestém kole poslal v obráceném gardu boxujícího Glowackiho tvrdou kombinací na podlahu ringu. "V tu chvíli jsem nevěděl, kde jsem," přiznal po zápase Polák. Jenže se dokázal vzpamatovat, přežít tlak šampiona a od sedmého kola postupně zvyšovat ten svůj.

"Věděl jsem, že na body nevyhraji, musel jsem do toho dát všechno. Předcházet jeho útokům a sám být aktivní," poznamenal Glowacki, který tímto zároveň poděkoval taktice svého kouče Fjodora Lapina. Jejich plán slavil úspěch.

Huck postupně lehce uvadal a odcházel kondičně. Vyzývatel toho dokázal využít v jedenáctém kole, kdy krásnou kombinací poslal "Kapitána Hucka" poprvé k zemi. Ten se sice dokázal zvednout, ale jen pro to, aby dostal naloženo ještě více a aby jej Glowacki málem vystřelil ven z ringu.

...Ten ale vstal a nakonec mohl slavit

Hned vzápětí mohla vypuknout obří polská radost v Prudential Center v New Jersey, domovském to stánku místních hokejových "Ďáblů". Zpod ringu vše sledoval jeho krajan Artur Szpilka, který sám na tomtéž galavečeru slavil rychlé vítězství nad Kubáncem Yasmanym Consuegrou, a také Ulli Wegner. Bývalý Huckův kouč působil v roli analytika německé televize.

A nadšený rozhodně nebyl. Co na tom, že oba nabídli fanouškům jeden z nejlepších zápasů roku. Co na tom, že obhájce po deseti kolech vedl u všech tří bodových (2x 96-93, 1x 95-94). S porážkou Hucka, který musel být z ringu odvezený do místní nemocnice, se tak nějak nepočítalo. "Americký trh je nyní otevřený pro mě. Celý svět musí respektovat nové rozložení sil v křížové váze," zářil devětadvacetiletý novopečený šampion.

Glowacki nahradil v pozici polského mistra světa této divize svého krajana a tréninkového parťáka Krzyzstofa Wlodarczyka, který přišel o pás WBC loni s Rusem Grigorijem Drozdem. Zároveň napodobil dalšího krajana Andrzeje Fonfaru, který dokázal na jaře šokovat triumfem nad synem slavného otce Juliem Cesarem Chavezem Jr.

Dočká se většího duelu za více peněz?

Mimo jiné se také může těšit na další zajímavé výzvy a to po všech stránkách. Ihned po zápase se začalo mluvit o tom, že by mohl obhajovat pás proti legendárnímu Američanovi Royi Jonesi Jr., a hlavně si za další duel vydělá rozhodně více, než nyní 60 tisíc dolarů (Huck zinkasoval 300 tisíc).

A když už je řeč o Jonesovi, který zápas spolukomentoval. V ringu se objevil i jeho slavný přemožitel Antonio Tarver. "Magic Man" v hlavním zápase večera nastoupil proti Stevu Cunninghamovi. Dvanáctikolový duel dvou těžkých vah skončil nakonec nejspíše spravedlivou remízou. Prvně jmenovaný byl tvrdší a silnější, druhý zase úderově aktivnější, leč nepřesnější.

Oba byli sice po zápase s verdiktem nespokojeni, přesto odvetu odmítli. "Neměla by smysl, neprohrál jsem, mohu jít dál," pronesl už šestačtyřicetiletý Tarver. "Antonio je starší chlap, ale zaslouží si svůj velký boj. Než řešit odvetu, postavme mu Klička, nebo Wildera. To by mohlo fanoušky bavit. A pokud to nevyjde, skončí," doplnil jej manažer Lou DiBella.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Bývalý poslanec ČSSD Foldyna vstoupil do klubu SPD

Bývalý poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna vstoupil do poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). V úterý to oznámil na tiskové konferenci společně s předsedou SPD Tomiem Okamurou s tím, že jejich politické priority se shodují. Počet poslanců v klubu SPD tak vzroste na 20. Foldyna odešel z ČSSD na konci února, současně s tím mu zaniklo i členství v poslaneckém klubu sociální demokracie, který má od té doby 14 členů. Už v březnu oznámil, že bude za SPD kandidovat v letošních krajských volbách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tálibán přerušil jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců

Radikální islámské hnutí Tálibán podle agentury Reuters oznámilo, že přerušuje jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců. Kábul naopak tvrdí, že výměnu nadále připravuje.

Vzájemné předání vězňů představovalo jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu. Afghánská vláda se na něm s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Mluvčí Tálibánu Suhajl Šahín sdělil na twitteru, že vyjednávací tým hnutí se již nebude účastnit "neplodných rozhovorů" a že propuštění tálibánských zajatců bylo vládou "zdržováno pod neustálými záminkami".

Zdroj: ČTK
Další zprávy