Softbalistky v elitní skupině ME začaly porážkou s Itálií, pak zdolaly Francii

ČTK ČTK
4. 7. 2019 16:31
Českým softbalistkám nevyšel na mistrovství Evropy v Ostravě a Frýdku-Místku vstup do finálové skupiny pro nejlepších šest týmů a s Itálií prohrály 0:10 po šesté směně. Desetinásobné evropské šampionky odpálily čtyři homeruny, zatímco domácí hráčky se v útoku skoro vůbec neprosadily a připsaly si pouze dva úspěšné odpaly. Večer pak český tým zdolal Francii těsně 7:6 a nejspíš bude hrát o bronz.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Beneš

Skóre zápasu s Itálií bylo dlouhou dobu vyrovnané, od čtvrté směny se však Italkám začalo výrazně dařit. První homerun odpálila Erika Piancastelliová a po dalším úspěšném odpalu šly Italky do vedení 3:0. Další tři body si připsaly v následující směně, kdy Amanda Famaová odpálila dvoubodový homerun a svůj druhý odpal za plot v zápase zaznamenala Piancastelliová. V šesté směně předvedla homerun ještě Andrea Howardová a Italky šly do vedení 10:0.

Domácí softbalistky bod nevybojovaly, a tak duel skončil předčasně v šesté směně. Dařilo se italské nadhazovačce Gretě Cechettiové, která předvedla deset strikeoutů a umožnila odpálit jen Evě Rendlové a Tereze Jakešové.

"Italská nadhazovačka nás bude čekat určitě také za čtrnáct dní v kvalifikaci na olympijské hry. Házela hodně padáky, se kterými jsme se nedokázaly vůbec poprat. Přitom jsme o nich věděly," řekla Rendlová.

Český tým má v hodnocení elitní skupiny dvě prohry, počítá se mu totiž také středeční porážka s Velkou Británií. Zřejmě bude bojovat o bronz, ale teoreticky ještě může postoupit i do finále.

Nad Francií vedly české hráčky po dvou směnách 5:0, ale soupeřky dokázaly v pátém dějství skóre otočit. V dohrávce páté směny Ludmila Kučerková odpalem zajistila vyrovnání a v dohrávce poslední směny obstarala i rozhodující bod.

"Jsem ráda, že se mi začalo dařit. Ze začátku jsem se trochu trápila. Naštěstí jsem se hodila do pohody a snažím se pálit s čistou hlavou," řekla Kučerková. "V tom posledním startu jsem si řekla, že už nesmím na nic čekat, že musím jít do dobrého nadhozu, co přiletí. Povedlo se mi to. Je krásné ukončit odpalem takhle dramatické utkání."

České softbalistky ještě zkusí zabojovat o finále, v pátek večer je čeká Nizozemsko. "O teoretickou šanci se porveme. Musíme je porazit," uvedla Kučerková.

ME žen v softbalu v Ostravě a Frýdku-Místku:

Finálová skupina:

Itálie - ČR 10:0 po 6. směně, ČR - Francie 7:6.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy