Softbalisté těsně podlehli Austrálii a na domácím MS skončili osmí

ČTK ČTK
23. 6. 2019 12:24
Čeští softbalisté obsadili na mistrovství světa v Praze osmé místo. Na závěr šampionátu podlehli Austrálii těsně 1:2. Titul získala Argentina v duelu proti Japonsku.
Česká softbalová reprezentace obsadila na MS osmé místo.
Česká softbalová reprezentace obsadila na MS osmé místo. | Foto: Česká softballová asociace

"Ze šampionátu mám spíše smíšené pocity. Na druhou stranu jsme se hodně dotáhli na špičku. Bohužel jsme nebyli úplně připraveni je porážet. Ale trend, který jsme nastavili, je dobrý," hodnotil české vystoupení kapitán David Mertl.

Nadhazovači Marek Joska a Michal Holobrádek sice favorizované Austrálii povolili v utkání pouze tři odpaly, ale i to soupeři stačilo. Ve druhé směně domácí inkasovali po dvou chybách ve vnitřním poli a sebeobětovacím dlouhém míči do vnějšího pole. Ve třetí směně se podařilo softbalistům vyrovnat. Václav Svoboda napálil třímetový odpal a Mertl ho 'singlem' stáhl domů. Rozhodnutí přinesla pátá směna, v které Joshua White odpálil homerun.

"Hráli jsme dobře. Mohli jsme porazit Austrálii, finalisty z minulého šampionátu, hráli jsme vyrovnaně a mohli to urvat," řekl kouč Tomáš Kusý, který po devíti letech u týmu končí. "Byly to skvělé roky. Užil jsem si to."

S reprezentací se po utkání rozloučila také pětice Mertl, Patrik Kolkus, Tomáš Petr, Václav Svoboda a Petr Vácha. "Rozlučka byla šíleně emotivní. Nespal jsem skoro celou noc. Jsem rád, že jsme to zvládli, i když ne výsledkově," řekl Mertl, který jako první po zápase odložil spiky (softbalové boty) na domácí metu.

Softbalisté na MS nezdolali ani jeden z elitních celků a vyhráli tři z deseti zápasů. "Poměr není ideální. Na druhou stranu, když do toho započítáme poměr dobrých zápasů s kýmkoliv proti nepovedeným, tak je to výrazně lepší. Jsem spokojený, základní cíl bylo dostat se do osmičky, což se zvládlo," řekl Kusý a vyzdvihl nejlepšího českého nadhazovače, jednadvacetiletého Holobrádka. "Stál za největšími úspěchy našeho týmu. ale každý měl roli, kterou si plnil. Zvládli jsme to hlavně týmově," dodal trenér.

Česko hostilo první mistrovství světa můžu v Evropě a turnaj měl mezi hráči velký ohlas. "Určitě to bylo fantastický. Tohle bylo o úroveň výš, než co jsem zažil na jiných světech. Jsem rád, že jsme světu ukázali, že umíme pořádat takové akce. Lidi byli skvělí, fandili, i když se nedařilo," uvedl Mertl.

Argentinci ve finále nejprve vymazali dvoubodový náskok Japonců a v desáté směně rozhodli. Po odpalu Manuela Godoye a chybě japonského polaře doběhl pro zlatý bod Mariano Montero.

Mistrovství světa mužů v softbalu v Praze:

Finále: Argentina - Japonsko 3:2 po desáté směně,

o 3. místo: Kanada - Nový Zéland 2:1,

o 5. místo: USA - Venezuela 5:4,

o 7. místo: ČR - Austrálie 1:2.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy