Snowboardový supertalent je zpět. Samková na úvod čtrnáctá

Sport Sport
8. 12. 2012 15:06
V úvodním klání v rakouském Montafonu obsadila čtrnáctou pozici, když prošla kvalifikací, ale poté vypadla hned ve čtvrtfinále, v němž dojela na posledním čtvrtém místě.
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: Eva Samková

Montafon - Největší český snowboardový talent, adeptka na medaili z olympijských her v Soči 2014, Eva Samková je zpět. Po roční pauze zaviněné těžkým zraněním kolena se dvojnásobná juniorská mistryně světa ve snowboardcrossu vrátil do Světového poháru.

V úvodním klání v rakouském Montafonu obsadila čtrnáctou pozici, když prošla kvalifikací, ale poté vypadla hned ve čtvrtfinále, v němž dojela na posledním čtvrtém místě.

Vyhrála Kanaďanka Maltaisová

Devatenáctiletá snowboardistka známá typickými namalovanými kníry se před závodem musela poprat s nepříjemným nachlazením, které ovlivnilo její výkon.

Závod v Montafonu ovládla obhájkyně vítězství ve Světovém poháru Kanaďanka Dominique Maltaisová. Druhá česká reprezentantka Klára Koukalová neprošla kvalifikací.

Snowboardcross žen byl přeložen z pátku kvůli špatné viditelnosti. Muži ještě stihli svůj závod odjet a Čech Michal Novotný skončil na třiadvacátém místě.


Světový pohár ve snowboardingu v Montafonu (Rakousko):

Snowboardcross:

Ženy: 1. Maltaisová (Kan.), 2. Bruttová (It.), 3. Brockhoffová (Austr.), ...14. Samková, 28. Koukalová (obě ČR) - vyřazena v kvalifikaci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Farského odjezd je dle Zemana podvodem na voličích. S Lipavským odmítá mluvit

Odjezd poslance STAN Jana Farského na půlroční stáž do Spojených států je podle prezidenta Miloše Zemana podvodem na voličích, který činí vládní hnutí Starostů málo důvěryhodným. Zeman to řekl v Pressklubu na Frekvenci 1.

Podle Zemana je nesporné, že Farský voliče podvedl. "Já bych doplnil, že je to hloupý podvod na voličích, hloupý podvod je ten, který snadno prohlédnete," řekl. "Já to chápu jako výraz neuvěřitelného amatérismu, který vzhledem k pozici pana Farského ve STANu samozřejmě činí málo důvěryhodným i STAN jako celek," dodal.

Zeman také uvedl, že se hodlá o zahraniční politice bavit jen s premiérem Fialou, obnovení schůzek i s ostatními představiteli, jakými je například ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) pokládá za zbytečné.

Prezident dále řekl, že jeho zdravotní stav se lepší a 26. února navštíví poprvé po svém propuštění z nemocnice Pražský hrad. 

Další zprávy