Snowboardistka Pančochová vynechá X-games, kvůli stresu

ČTK ČTK
15. 1. 2015 14:41
"Přišla bych o hodně tréninků, což by nebylo dobré. Nejsem z toho nadšená, ale bohužel," řekla po dnešním tréninku v U-rampě na MS
Šárka Pančochová
Šárka Pančochová | Foto: Reuters

Kreischberg - Česká snowboardistka Šárka Pančochová letos vynechá zámořské X-Games, kde měla závodit ve slopestylu. Rozhodla se kvůli termínové kolizi s mistrovstvím světa v rakouském Kreischbergu, kde je finále této disciplíny na programu ve středu 21. ledna a v Aspenu se závod pojede v sobotu 25. ledna.

"Přišla bych o hodně tréninků, což by nebylo dobré. Nejsem z toho nadšená, ale bohužel," řekla po dnešním tréninku v U-rampě na MS. Světovém šampionátu dala přednost i proto, že trať na slopestyle je kratší, skoky jsou menší a Pančochová tak chce šetřit koleno, v němž má od jara po plastice křížové vazy.

"Byl by to moc pres dostat se tam včas, to cestování je dlouhé a také nechci moc riskovat kvůli tomu kolenu," vysvětlovala. Ve hře byla i možnost, že by dala přednost extrémním zámořským hrám, kde byla ve slopestylu před čtyřmi lety druhá. "Ale podporuje mě hodně svaz a Dukla, tak se tady pokusím zajet o medaili," pousmála se.

Její kouč Martin Černík považuje volbu termínů za nešťastnou, neboť snowboardová komunita se tím rozděluje. "Rozhodování bylo těžké, ale Šárka je po úrazu, tak jsem zvolili Kreischberg, protože tady je menší trať. X-Games, to je opravdu extrém. Skoky jsou tam obří, říkali jsme si, pojďme radši začít s něčím normálním," prohlásil Černík.

Na MS tak bude mít Pančochová o pár kvalitním soupeřek méně. "Určitě Američanky zůstanou na X-Games, mají to blíž. Boj o bednu je pořád stejně těžký. Ale je jasné, že kdyby byli všichni tady, tak by to bylo těžší," uznal kouč. "Škoda, že se ty termíny nedomluvily lépe," dodal.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy