Snowboardistka Pančochová vynechá X-games, kvůli stresu

ČTK ČTK
15. 1. 2015 14:41
"Přišla bych o hodně tréninků, což by nebylo dobré. Nejsem z toho nadšená, ale bohužel," řekla po dnešním tréninku v U-rampě na MS
Šárka Pančochová
Šárka Pančochová | Foto: Reuters

Kreischberg - Česká snowboardistka Šárka Pančochová letos vynechá zámořské X-Games, kde měla závodit ve slopestylu. Rozhodla se kvůli termínové kolizi s mistrovstvím světa v rakouském Kreischbergu, kde je finále této disciplíny na programu ve středu 21. ledna a v Aspenu se závod pojede v sobotu 25. ledna.

"Přišla bych o hodně tréninků, což by nebylo dobré. Nejsem z toho nadšená, ale bohužel," řekla po dnešním tréninku v U-rampě na MS. Světovém šampionátu dala přednost i proto, že trať na slopestyle je kratší, skoky jsou menší a Pančochová tak chce šetřit koleno, v němž má od jara po plastice křížové vazy.

"Byl by to moc pres dostat se tam včas, to cestování je dlouhé a také nechci moc riskovat kvůli tomu kolenu," vysvětlovala. Ve hře byla i možnost, že by dala přednost extrémním zámořským hrám, kde byla ve slopestylu před čtyřmi lety druhá. "Ale podporuje mě hodně svaz a Dukla, tak se tady pokusím zajet o medaili," pousmála se.

Její kouč Martin Černík považuje volbu termínů za nešťastnou, neboť snowboardová komunita se tím rozděluje. "Rozhodování bylo těžké, ale Šárka je po úrazu, tak jsem zvolili Kreischberg, protože tady je menší trať. X-Games, to je opravdu extrém. Skoky jsou tam obří, říkali jsme si, pojďme radši začít s něčím normálním," prohlásil Černík.

Na MS tak bude mít Pančochová o pár kvalitním soupeřek méně. "Určitě Američanky zůstanou na X-Games, mají to blíž. Boj o bednu je pořád stejně těžký. Ale je jasné, že kdyby byli všichni tady, tak by to bylo těžší," uznal kouč. "Škoda, že se ty termíny nedomluvily lépe," dodal.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy