Snowboardistka Pančochová se na Dew Tour nedostala do finále

ČTK ČTK
12. 12. 2015 9:37
České snowboardistce Šarce Pančochové se na startu sezony v americkém Breckenridge nepovedlo postoupit do finále slopestylu.
Šárka Pančochová před sezonou
Šárka Pančochová před sezonou | Foto: ČTK

Breckenridge - Snowboardistka Šárka Pančochová nepostoupila na závodu Dew Tour v americkém Breckenridge do finále. Pátá žena z loňské olympiády v Soči skončila v semifinále slopestylu dvanáctá, z šestice finalistek pak byla nejlepší rakouská vicemistryně světa Anna Gasserová.

"Dew Tour byla skvělým startem do sezony, bohužel se mi nepovedlo probojovat do finále. O to větší bude motivace v příštím závodu," napsala na facebooku Pančochová, která kvůli operovaným kolenním vazům v minulé zimě skoro nezávodila. Světový pohár v její disciplíně pokračuje až v polovině ledna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Michaláková neuspěla ve Štrasburku, norský soud dostatečně zdůvodnil odebrání dětí

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Norský soud podle ESLP dostatečně zdůvodnil, proč Michalákovou zbavil rodičovských práv k oběma synům.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy