Snowboardistka Ledecká si zajela osobák ve Světovém poháru

14. 12. 2013 17:59
Ester Ledecká má formu.
Ester Ledecká má formu. | Foto: SPORT INVEST Group

Carezza - Snowboardistka Ester Ledecká si pátým místem v dnešním paralelním slalomu v italské Carezze vylepšila maximum ve Světovém poháru. Z vítězství se radovala Kanaďanka Carolline Calveová.

Ledecká absolvovala teprve devátý závod Světového poháru a z posledních pěti byla čtyřikrát v elitní desítce. Díky tomu už si získala respekt u soupeřek.

Ledecká již cítí respekt soupeřek

"Zřejmě ano. Díky druhé sezoně ve svěťáku už se s nimi dobře znám, a protože jsem dokázala vyhrát na úvod sezony v Nor-Am Cupu, kde většina z nich také byla, už se mnou rozhodně více počítají," uvedla Ledecká na webu společnosti Sport Invest.

Osmnáctiletá česká naděje vyhrála kvalifikaci a poprvé se v ní mezi elitou vešla do nejlepší trojky. "Co se týče Světového poháru, ještě jsem do třetího místa nebyla a mám z toho velkou radost. Ten slalom mi skutečně sedl," řekla Ledecká.

V 1. kole vyřazovacích jízd si poradila s domácí Corinnou Boccaciniovou. Vypadla ale ve čtvrtfinále stejně jako o den dříve v paralelním obřím slalomu, tentokrát nestačila na Italku Nadyu Ochnerovou.

I když chybovala, je s výsledkem spokojená

"Udělala jsem chybu a zaplatila za ni. V jedné brance jsem najela špatnou linii. Co mi popisoval trenér, špatně jsem přenesla váhu a vracela se pak do branky, kroužila jsem tam jak orel kolem skal. Ale s výsledkem jsem spokojená, alespoň vím, na čem mám pracovat," prohlásila Ledecká.

Po dvou závodech je v čele průběžného pořadí snowboardingových alpských disciplín Švýcarka Patrizia Kummerová s Ruskou Jekatěrinou Tuděgeševovou. Ledecká je díky zisku 850 bodů celkově pátá.

Paralelní slalom mužů vyhrál Francouz Sylvain Dufour, který ve finále porazil Alexandera Payera z Rakouska. Češi se neprosadili, Albert Jelínek obsadil v kvalifikaci 57. místo a Petr Šindelář skončil hned za ním.

Světový pohár ve snowboardingu v Carezze (Itálie) - paralelní slalom:

Muži: 1. Dufour (Fr.), 2. Payer, 3. Mathies (oba Rak.), ...57. Jelínek, 58. Šindelář (oba ČR) nepostoupili z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP: 1. Košir (Slovin.) 1250, 2. Mathies 1200, 3. Dufour 1160, ...63. Jelínek 14,3.

Ženy: 1. Calveová (Kan.), 2. Tuděgeševová (Rus.), 3. Jörgová (Něm.), ...5. Ledecká (ČR).

Průběžné pořadí SP: 1. Kummerová (Švýc.) a Tuděgeševová obě 1400, 3. Calveová 1360, ...5. Ledecká 850.