Samková navázala na úspěšnou kvalifikaci a vyhrála v ruském Sunny Valley

Aktualizováno 21. 2. 2016 11:46
Eva Samková navázala na včerejší úspěšnou kvalifikaci v ruském středisku Sunny Valley vyhrála podruhé v sezoně závod Světového poháru.
Eva Samková.

Sunny Valley - Snowboardcrossařka Eva Samková podruhé v sezoně a popáté v kariéře triumfovala v závodu Světového poháru. Předloňská olympijská vítězka ze Soči dominovala v jiném ruském středisku Sunny Valley sobotní kvalifikaci i všem dnešním vyřazovacím jízdám. Ve finále vyhrála před Australankou Belle Brockhoffovou a Italkou Michelou Moioliovou.

Výhrou v Sunny Valley navázala Samková na lednový triumf z německého Feldbergu. Další může přidat příští týden v předolympijském testu v korejském Pokwangu.

Samková: Dostala jsem medaili a korunku

"Ráno jsem se s tratí trochu srovnávala. Poslední jízda už byla podle mých představ, takže mám medaili a korunku. Byl to super závod při krásném počasí a trať mě opravdu bavila. Teď si musím trochu odpočinout, další jízdu už bych asi nedala." Podělila se po závodě Eva Samková o své dojmy z Ruska pro svůj oficiální web.

Už sobotní kvalifikaci v Sunny Valley ovládla Samková o více než sekundu. Druhá žena z letošních X-Games v Aspenu si ruskou trať pochvalovala a svoji pohodu ukázala rovněž ve vyřazovacích jízdách: vyhrála čtvrtfinále, semifinále i finále.

Samková ještě zabojuje o celkový triumf

"Eva potvrdila roli papírové favoritky, ale vítězství nebylo vůbec snadné, trať byla náročná a v některých semifinálových musela předjíždět a bojovat. Ve finále zvítězila stylem start cíl. Myslím, že se posune v žebříčku Světového poháru nahoru a může do konce sezony bojovat o titul," řekl trenér Samkové Marek Jelínek bezprostředně po závodě.

Mezi muži byl nejrychlejší Francouz Pierre Vaultier. Český reprezentant Jan Kubičík dojel v osmifinálové rozjížďce pátý a nepostoupil.

Závod SP ve snowboardingu v Sunny Valley (Rusko) - snowboardcross:

Muži: 1. Vaultier (Fr.), 2. Robanske (Kan.), 3. Eguibar (Šp.), ...39. Kubičík (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Vaultier 2980, 2. Oljunin (Rus.) 2500, 3. Hämmerle (Rak.) 1740, ...56. Kubičík 50,1.

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Brockhoffová (Austr.), 3. Moioliová (It.).

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Moenneová-Loccozová (Fr.) 2720, 2. Samková 2560, 3. Moioliová 2400, ... 29. Hopjáková 130, 34. Veselková (obě ČR) 70.