Smutek v dostihovém světě. Nejvýdělečnější kůň historie Arrogate musel být utracen

ČTK ČTK
2. 6. 2020 21:04
Kvůli neznámému onemocnění musel být utracen nejvýdělečnější kůň v historii dostihového sportu Arrogate.
Vítězem Světového poháru v Dubaji se stal kůň Arrogate
Vítězem Světového poháru v Dubaji se stal kůň Arrogate | Foto: Reuters

Americkému hřebci bylo sedm let. V roce 2016 vyhrál prestižní Breeders' Cup a byl vyhlášen světovým koněm roku, v následující sezoně ovládl i lukrativní dostihy Pegasus World Cup na Floridě a Světový pohár v Dubaji.

Svěřenec slavného trenéra Boba Bafferta proměnil ve vítězství sedm z jedenácti startů, přidal jedno druhé a jedno třetí místo a svému majiteli vydělal 17,422.600 dolarů (415 milionů korun). Všechny největší úspěchy s ním vybojoval americký žokej Michael Smith.

Stáj Juddmonte Farms, kterou vlastní saúdskoarabský princ Chálid bin Abdullah, oznámila v prohlášení, že Arrogate byl dnes utracen poté, co v minulém týdnu onemocněl a v uplynulých čtyřech dnech se ani přes veškerou snahu veterinářů nedokázal postavit na nohy. Původ choroby je nejasný, více může napovědět pitva.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Praze začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží

Dnes začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží, výluka potrvá do neděle 12. července. Důvodem je výměna dřevěných pražců mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum za betonové. Místo metra budou jezdit náhradní autobusy. 

Přes den budou v době výluky jezdit autobusy XC na trase mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží s intervalem jedné až dvou minut. Uzavřen bude také přestup mezi linkami C a A na Muzeu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy