Smršti nešlo odolat. Houston sahal po rekordu, nasázel 50 bodů za čtvrtinu a chybí mu poslední výhra

24. 4. 2018 8:01
Jedno vítězství dělí v NBA od postupu také basketbalisty Utahu.
James Harden, největší hvězda Houstonu, si věděl rady i v obklíčení soupeřů z Minnesoty | Foto: Reuters

Minneapolis - Basketbalisty Houstonu dělí v NBA jedno vítězství od postupu do čtvrtfinále play off. Nejlepší tým základní části zvítězil díky rekordní třetí čtvrtině na hřišti Minnesoty 119:100 a v sérii se ujal vedení 3:1. Krok od postupu je i Utah Jazz, který porazil tým Oklahoma City 113:96.

Minnesota držela krok s favorizovaným Houstonem celou první půli, když v poločase prohrávala o jediný bod. Pak ale přišla útočná smršť hostů, kteří ovládli třetí dvanáctiminutovku 50:20. Nastřílených padesát bodů za čtvrtinu je novým rekordem Rockets a druhým nejvyšším počtem v historii vyřazovacích bojů NBA. O bod více zvládli pouze Los Angeles Lakers v roce 1962 proti Detroitu.

Hvězda Houstonu James Harden ve třetí části sám přestřílel celý tým Timberwolves 22:20 a nakonec byl s 36 body nejlepším střelcem zápasu. Chris Paul dal ve stejné periodě patnáct ze svých 25 bodů. Rockets si k výhře pomohli šestnácti trojkami. Domácí vedl Karl-Anthony Towns s 22 body a 15 doskoky, Jimmy Butler přidal 19 bodů.

Vedení 3:1 na zápasy získali také hráči Utahu. Ti sice prohrávali ve druhé čtvrtině čtvrtého zápasu s týmem Thunder o osm bodů, ale ještě do poločasu otočili na 58:52. Ve druhé půli pak už jejich náskok pouze narůstal.

K výhře je dotáhl s 33 body Donovan Mitchell, který se stal druhým nováčkem v klubové historii, jenž v utkání play off pokořil třicetibodovou hranici. Prvním byl legendární Karl Malone.

Do dvouciferných čísel se dostala celá základní pětka domácích, která soupeře viditelně přehrávala. Australan Joe Ingles trefil pět trojek a dostal se na 20 bodů.

V dresu Oklahoma City se trápily se špatnou úspěšností střelby tři největší hvězdy - Paul George nasbíral 32 bodů (9/21 z pole), Russell Westbrook proměnil sedm z 18 střel a k 23 bodům přidal 14 doskoků a pouze 3 asistence. Carmelo Anthony zůstal na jedenácti bodech, když se trefil pouze pětkrát z 18 pokusů.

1. kolo play off NBA:

Západní konference - 4. zápasy:

Minnesota - Houston 100:119, stav série 1:3; Utah - Oklahoma City 113:96, stav série 3:1.