reklama
 
 

Slukovou s Hermannovou čekají boje pod nizozemským Titanicem. Role favoritek jim vyhovuje

17. 7. 2018 6:19
České plážové volejbalistky vyhlíží medaile na mistrovství Evropy v Nizozemsku, kde plní role nasazených dvojek.

Rotterdam (od našeho zvláštního zpravodaje) - Kulatá okýnka lodních kajut, záchranné čluny na přídi i zádi a pod tím kurty s rozpáleným pískem. Mistrovství Evropy v plážovém volejbale zavítalo kromě nizozemského Utrechtu, Haagu, Apeldoomu i do Rotterdamu, kde v úterý rozehrají svou skupinu největší české favoritky a druhé nasazené Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová. 

"Obě jsme tu hrály mistrovství světa v roce 2015, takže se po třech letech vracíme na loď. Je to zvláštní na ní bydlet, už jsme tu vyzkoušely dvě kabinky, stihly jsme se asi desetkrát zamotat v bludišti chodbiček," přiznává Hermannová.

Parník Rotterdam připomíná tak trochu majestátní Titanic, ve skutečnosti je je jen o 40 metrů kratší než nejslavnější plavidlo historie. V druhém největším městě Nizozemska nyní funguje jako hotel pro plážové volejbalisty, trenéry i novináře.  

České jedničky si před turnajem nemají na co stěžovat, mají solidní formu. Vyhrály turnaj Světové Tour v Ostravě a na podnicích ve Varšavě a Gstaadu skončily páté.

"Přijely jsem sem trošičku unavenější, ale v pohodě. Přeci jen jsme hrály poslední zápas ještě v sobotu a mistrovství Evropy je specifické, že se hraje trošku dřív než obvykle. Ale těšíme se, je to trošku jiné, evropská ale vrcholná akce. Navíc se nám daří, máme formu, snad se nám to povede udržet," přeje si Nausch Sluková.  

Na turnaji plní post nasazených dvojek. Jedničkami jsou Němky Chantal Laboureurová a Julie Sudeová, které budou obhajovat evropský bronz. Češky mají tedy výrazné papírové předpoklady.

"Myslím si, že je to lepší než být outsider. Protože outsider může překvapit jednou za čas, ale já radši budu favorit než navždy outsider a doufat, že ten favorit zahraje špatně," dodává třicetiletá Nausch Sluková.

Jednu evropskou medaili už mají, před dvěma lety získaly stříbro. Od té doby se už ale jako pár dost změnily. "Tenkrát jsme uměly zahrát dobrý volejbal, uměly jsme potrápit špičkové týmy, ale chyběla nám konzistence," vzpomíná starší z obou hráček.

S o tři roky mladší Hermannovou netají, že přeci jen je pro ně Světová Tour o něco důležitější než evropský šampionát. "Přes Světovku vede cesta na olympiádu a Světovka je to, co nás živí. Tam potřebujeme být úspěšné, aby vůbec dávalo smysl dělat ten plážový volejbal profesionálně," vysvětluje Nausch Sluková.

A souhlasí s ní i její manžel a trenér českých jedniček v jedné osobě Simon Nausch. "Pro mě je důležité, aby pár fungoval celých šest týdnů, kdy byly největší turnaje Světové tour a nyní to období končí mistrovstvím Evropy. To se povedlo, holky jsou tam, kde jsem chtěl, aby byly," říká.

"Není ale správné si říct, že když tu nejsou Kanaďanky a Brazilky, tak musíme vyhrát. Jsme v pozici, že můžeme vyhrát, ovšem záleží i na ostatních. Jsou tu pořád silné německé páry, Španělky jsou letos silné, nevyzpytatelné jsou i Slovenky," připomíná kouč.

Právě s Natálií Dubovcovou a Andreou Štrbovou se střetnou v základní skupině, poté mají domácí Sanne Keizerová a Madelein Meppelinková a úplně první duel rozehrají v úterý s na divokou kartu hrajícími Francouzkami Alexandou Jupiterovou a Aline Chamereauovou.

"Na to, že jsme nasazené dvojky, tak jsme se shodly, že ta naše skupina je jedna z nejtěžších. Proti Holanďankám to bude trojnásobná síla proti nám, nejenom dvou holek na hřišti, ale třetí tam budou ti diváci," ví Hermannová. Jejich zápas začíná ve 20:30.

autor: Miroslav Harnoch | 17. 7. 2018 6:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama