Olympiáda byla blízko. Sluková s Hermannovou nevyužily v Číně dva mečboly

22. 9. 2019 8:57
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková zůstaly v čínské kvalifikaci těsně před branami olympiády. Český pár měl v Chaj-jangu v rozhodujícím utkání dva mečboly, ale s úřadujícími mistryněmi Evropy Tinou Graudinovou a Anastasijí Kravčenokovou z Lotyšska prohrál po skoro hodinovém boji 17:21, 21:15 a 15:17.
ME v plážovém volejbale (Sluková, Hermannová)
ME v plážovém volejbale (Sluková, Hermannová) | Foto: Milan Kammermayer

Pro Hermannovou a Nausch Slukovou byl turnaj jednou z možností, jak se do Tokia 2020 probojovat. Šanci ještě mají z olympijského žebříčku, z jehož pořadí k 15. červnu 2020 projde na hry 15 párů, a také z kontinentální kvalifikace.

České jedničky měly v utkání s Lotyškami blízko k postupu. Po smeči Slukové vedly v tie-breaku o čtyři body 12:8, ale Kravčenoková pak dala čtyři přímé body z podání. Hermannová a Sluková ještě zmobilizovaly síly za stavu 14:13 a díky videu i při skóre 15:14 měly dva mečboly, ale soupeřky při obou úspěšně zaútočily.

Zápas ukončila na servisu Graudinová. Nejprve trefila eso na čáru a při prvním lotyšském mečbolu za stavu 15:16 chybovala na příjmu Hermannová.

"Rozhodlo to, že jsme v posledním setu bohužel od stavu 12:8 dostaly ve větru pět es plus odpískaný dotek sítě během jedné z výměn. Tím jsme jim víceméně třetí set dohrály. Mohly jsme ale zamakat už v prvním setu, tam jsme začaly trochu vlažně. Dlouho nám trvalo, než jsme se sžily s větrem," uvedla Nausch Sluková v tiskové zprávě.

Místo v Tokiu si v Číně zajistily také Španělky Liliana Fernándezová s Elsou Baquerizovou. Mezi muži uspěli Lotyši Martin Plavinš, Edgars Točs a exmistři Evropy Daniele Lupo a Paolo Nicolai z Itálie.

"Odehrály jsme dobrý turnaj, bohužel se smutným koncem pro nás. Co se dalšího plánu týče, musíme se v týmu poradit, jak se zbytkem roku naložíme. Určitě pojedeme na čtyřhvězdičkový turnaj do Mexika, ještě zvažujeme jeden turnaj v Číně," dodala Nausch Sluková.

Trenér Simon Nausch ocenil manželku za to, jak v sezoně dokázala po zranění bojovat s bolestí. "Riskovala zhoršení situace, nikdy to ale nevzdala. Odehráli jsme slušný závěr sezony, jen bez velkého happy endu. Zároveň jsme však nadále v dobrém postavení v rámci světového a olympijského žebříčku," uvedl kouč.

Olympijský kvalifikační turnaj v plážovém volejbalu v Chaj-jangu (Čína):

Muži - semifinále:

Plavinš, Točs (11-Lot.) - Lešukov, Semjonov (3-Rus.) 2:1 (-12, 20, 8), Lupo, Nicolai (9-It.) - Brouwer, Meeuwsen (6-Niz.) 2:0 (17, 19).

Ženy - semifinále:

Graudinová, Kravčenoková (11-Lot.) - Hermannová, Nausch Sluková (9-ČR) 2:1 (17, -15, 15), Fernándezová, Baquerizová (10-Šp.) - Ittlingerová, Laboureurová (14-Něm.) 2:1 (-18, 17, 10).

Vítězné páry postoupily na OH, finále se nehraje.

před 5 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.