Slovinec Dončič dotáhl basketbalisty Realu k vítěznému vstupu do Euroligy

12. 10. 2017 21:15
Basketbalisté Realu Madrid na úvod nové sezony Evropské ligy vyhráli na palubovce Anadolu Efes Istanbul 88:74. zasloužil se o to zejména slovinský mistr Evropy Luka Dončič, který zaznamenal 27 bodů a byl zvolen hráčem utkání.
Real Madrid vs. Olympiakos Pireus (Dunston a Nocioni)
Real Madrid vs. Olympiakos Pireus (Dunston a Nocioni) | Foto: Reuters

Istanbul - Stále teprve osmnáctiletý rozehrávač Dončič má před sebou klíčovou sezonu, na jejímž konci by se mohl stát jedničkou draftu do NBA. A hned v prvním utkání ukázal, proč je považovaný za největší současný talent. Během prvních sedmi minut na hřišti dal 11 bodů a pomohl Realu získat náskok až 18 bodů. Efes sice snížil na 60:62, ale pak Dončič řídil další šňůru a Real výhru nepustil.

Vítězně začal i další favorit na celkové vítězství CSKA Moskva. Nejbohatší evropský celek s rozpočtem 45 milionů eur (asi 1,16 miliardy korun) porazil Milán 93:84, přestože v poločase o 10 bodů prohrával. Nová posila Sergio Rodríguez k tomu přispěl 20 body, Cory Higgins přidal ještě o bod více.

Dnes je na programu i duel Málagy s Fenerbahce Istanbul, za který hraje český reprezentant Jan Veselý.