30. 6. 2015 19:49
Dohrála i Kanaďanka Eugenie Bouchardová.
Radost Slovenky Jany Čepelové.
Radost Slovenky Jany Čepelové. | Foto: Reuters

Londýn - Slovenská tenistka Jana Čepelová se postarala o zatím největší překvapení Wimbledonu. V 1. kole dnes porazila třetí nasazenou hráčku a loňskou semifinalistku turnaje Simonu Halepovou z Rumunska 5:7, 6:4 a 6:3.

Až 106. hráčka světa Čepelová loni na US Open uhrála proti Halepové jen tři hry, ale tentokrát dokázala zápas otočit a vyhrát po dvou hodinách a 14 minutách. "Jsem šťastná a je to nádherný pocit," řekla BBC poté, co si vychutnala ovace publika. "Simona je skvělá hráčka, ale dnes to byl můj den," doplnila Čepelová.

Hráčka, která ve Wimbledonu došla v letech 2012 a 2013 do 3. kola, už loni ukázala, že je schopna zaskočit favoritku. Na turnaji v Charlestonnu šokovala vyřazením světové jedničky Sereny Williamsové z USA. "Wimbledon je lepší turnaj, ale porazit Serenu je z říše snů. Tohle vítězství řadím hned za to," řekla dvaadvacetiletá Čepelová.

Halepová neprožívá nejlepší období. Na velkém turnaji v Madridu vypadla v 1. kole, na grandslamovém Roland Garros ve druhém a nyní znovu v prvním.

Velice špatný celý rok ale má Kanaďanka Eugenie Bouchardová. Zatímco vloni ve Wimblendonu nestačila až ve finále na Petru Kvitovou, letos prohrála i kvůli nataženým břišním svalům už v 1. kole s Tuan Jing-jing z Číny, až 117. hráčkou světového pořadí. V tomto roce už Bouchardová prohrála poosmé svůj první zápas v turnaji.

"Teď to bylo jiné než předtím, ale nechtěla jsem se z Wimbledonu odhlašovat, i když asi nebylo nejchytřejší rozhodnutí hrát," řekla aktuálně světová dvanáctka. "Jsem z posledních měsíců zklamaná, bylo to stresující, ale musím se koukat dopředu."

před 14 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.