Slováci se čertí, zase si je spletli. Z fotbalistů udělali na šampionátu Srby

Sport Sport
8. 10. 2019 7:43
Trable slovenských sportovců se záměnami příslušnosti nekončí. Čerstvě se o tom přesvědčili reprezentanti v malém fotbale.
Sestava slovenských reprezentantů v malém fotbale pod srbskou vlajkou
Sestava slovenských reprezentantů v malém fotbale pod srbskou vlajkou | Foto: Facebook

Na začátku roku označil slovenskou lyžařskou superhvězdu Petru Vlhovou za reprezentantku Slovinska dokonce i olympijský instagramový účet Olympic Channel. "Tohle snad není možné," zlobila se slalomářská mistryně světa.

V tomto týdnu pro změnu udělali z národního týmu v malém fotbale na mistrovství světa v australském Perthu Srby, když k představování sestavy Slováků přiřadili právě srbskou vlajku.

Není to poprvé, co se něco podobného Slovákům přihodilo na vrcholné akci. V roce 2017 jim na světovém šampionátu hokejistů pustili hymnu Slovinska, což hráči i fanoušci nesli velmi nelibě.

Neustálé pletení se Slovinskem vedlo dokonce slovenské vodní slalomáře k tomu, že natočili vtipné video, kde rozdíl mezi oběma zeměmi vysvětlovali.

Zjevně to moc nezabralo, nebo ho pořadatelé šampionátu v malém fotbale neviděli.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Na Sibiři se protrhla přehrada, při neštěstí zahynulo nejméně deset lidí

Nejméně deset lidí přišlo o život a 15 utrpělo zranění při protržení přehrady v ruském Krasnojarském kraji. Informovala o tom stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Podle něj se dalších 15 osob pohřešuje.

Postižená přehrada se nachází na řece Sejba u obce Ščetinkino asi 260 kilometrů jižně od města Krasnojarsk. Podle některých zpráv byla nádrž s přehradou součástí komplexu, kde se doluje zlato, a na místě pracovalo 270 lidí.

"Při neštěstí, k němuž došlo kolem 6:00 místního času (1:00 SELČ), byly zaplaveny dvě ubytovny," sdělilo v prohlášení ministerstvo pro mimořádné situace. Na místo byly vyslány desítky záchranářů, kteří pátrají po obětech a možných přeživších.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Aerolinky testují nejdelší let bez mezipřistání na světě. Z New Yorku do Sydney trvá 20 hodin

Z letiště v New Yorku odstartoval první let bez mezipřistání s destinací v australském Sydney. Téměř 20hodinový spoj urazí zhruba 16 tisíc kilometrů a má být podle serveru Simple Flying nejdelší na světě. Zatím je pouze testovací - kromě posádky se jej účastní pouze několik desítek pozvaných cestujících tvořených převážně zaměstnanci aerolinek.

Zbrusu nové letadlo Boeing 787-9 Dreamliner australských aerolinek Qantas vyrazilo na cestu z New Yorku v sobotu po 21:00 místního času (3:00 SELČ) a v Sydney by mělo přistát v neděli v 7:10 místního času (v sobotu 22:10 SELČ).

Záměrem firmy je prověřit emoční a fyzický dopad dlouhých letů na lidský organismus. Qantas plánuje v příštích měsících také přímý let z Londýna do Sydney - ten by měl být ještě o 800 kilometrů delší a potrvá ještě o hodinu déle. Komerční lety by australský letecký dopravce chtěl nabízet od roku 2022.

Zatímco technicky už dlouhým letům v cestě téměř nic nebrání, otázkou zůstává, jak se s nimi vyrovná lidský organismus. Velký problém představuje takzvaný jet lag, nazývaný pásmová nemoc, tedy únava, ospalost a někdy i zmatenost po dlouhé cestě letadlem přes několik časových pásem. Testovací lety mají pomoci zjistit, jak jet lag co nejvíce zmírnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy