Šlesingr v Oberhofu zářil, Soukalová se zlepšila o 14 míst

4. 1. 2014 17:40
Michal Šlesingr obsadil zásluhou bezchybné střelby páté místo ve stíhacím závodu Světovém poháru v Oberhofu. Posunul se tak o sedm pozic oproti pátečnímu sprintu. Vyhrál Nor Svendsen.
Gabriela Soukalová dojela ve stíhačce v Oberhofu dvanáctá.
Gabriela Soukalová dojela ve stíhačce v Oberhofu dvanáctá. | Foto: CPA Eduard Erben

Oberhof - Biatlonista Michal Šlesingr obsadil zásluhou bezchybné střelby páté místo ve stíhacím závodu Světovém poháru v Oberhofu. Posunul se tak o sedm pozic oproti pátečnímu sprintu, který byl po zdravotní pauze jeho prvním startem v olympijské sezoně. Vyhrál opět Nor Emil Hegle Svendsen.

Třicetiletý Šlesingr neminul na střelnici ani jeden z dvaceti terčů, což se podařilo už jen třem dalším biatlonistům. Do cíle dojel 1:26,5 minuty po Svendsenovi a stejně jako v pátek byl nejlepší z Čechů.

"Byl to hodně boj, velký boj. Od druhého kola už jsem cítil, že dnes to na trati nebude ono. Držet se mezi nejlepšími mě stálo opravdu hodně sil. Jsem mrtvej," citoval Šlesingra web biatlonového svazu.

Moravec se posunul o patnáct míst

Výrazný posun se podařil Ondřeji Moravcovi, který sice musel na tři trestná kola, zásluhou třetího nejrychlejšího běžeckého času však skončil na 14. místě. Ve sprintu byl přitom devětadvacátý.

Na body se z 48. pozice po pátku dostal i třicátý Jaroslav Soukup, oproti tomu Tomáš Krupčík klesl z 39. příčky na poslední šedesátou.

Stejně jako v pátek svedli strhující souboj o vítězství slavní Norové Svendsen a Ole Einar Björndalen. Brzy čtyřicetiletý Björndalen ve sprintu prohrál o pouhé čtyři desetiny sekundy a dnes většinu závodu vedl. Na rozdíl od Svendsena totiž zastřílel čistě první tři položky.

Björndalen nezvádl poslední střelbu

Na závěrečné stojce však dvakrát minul a Svendsen, jenž od jedné chyby na úvodní ležce střílel čistě a Björnadalna stíhal, si dojel pohodlně pro druhé vítězství za sebou.

Stupně vítězů z pátku zkompletoval vedoucí muž Světového poháru Martin Fourcade z Francie. Mezi něj a Šlesingra se s číslem 28 dostal Lotyš Andrejs Rastorgujevs, jenž na střelnici nechyboval a běžel stejně rychle jako Moravec.

Semerenková dostihla bodově Soukalovou

Mezi ženami udržela první místo po sprintu Běloruska Darja Domračevová a suverénně zvítězila před Finkou Mäkärainenovou a Norkou Solemdalovou.

České ženy předvedly sympatické výkony a v konečném pořadí si polepšily. Veronika Vítková obsadila jedenácté místo a Gabriela Soukalová dojela hned za ní, tedy dvanáctá. Oproti sprintu si tedy polepšila hned o čtrnáct pozic.

V průběžném pořadí Světového poháru sice zůstává Soukalová na prvním místě, už tam však není sama. Stejně bodů má v současné době Ukrajinka Valj Semerenková a v zítřejším závodu s hromadným startem si žlutý trikot poprvé obleče právě ona, díky statistice nejlepších umístění.

Na třicátém místě stíhací závod dokončila Eva Puskarčíková, která tak bodovala zatím ve všech svých startech ve Světovém poháru.

Aktualizujeme...

Závody SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. Svendsen 34:47,7 (1 tr. okruh), 2. Björndalen (oba Nor.) -35,6 (2), 3. M. Fourcade (Fr.) -1:00,0 (2), 4. Rastorgujevs (Lot.) -1:12,1 (0), 5. Šlesingr (ČR) -1:23,3 (0), 6. J. Bö (Nor.) -1:28,6 (4), 7. Šipulin (Rus.) -1:36,8 (2), 8. Weger (Švýc.) -1:39,2 (1), 9. Landertinger (Rak.) -1:41,7 (2), 10. Usťugov (Rus.) -1:44,9 (3), ...14. Moravec -2:06,8 (3), 30. Soukup -3:08,7 (1), 60. Krupčík (všichni ČR) -8:05,5 (8).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 402, 2. Svendsen 263, 3. J. Bö 235, 4. Björndalen 235, 5. Eder (Rak.) 222, 6. Šipulin 214, ...13. Moravec 162, 40. Šlesingr 69, 51. Soukup 38, 63. Krčmář (ČR) 17, 79. Krupčík 5.

Ženy - stíhací závod 10 km: 1. Domračevová (Běl.) 33:35,8 (3), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -34,6 (3), 3. Solemdalová -1:11,7 (2), 4. Bergerová (obě Nor.) -1:26,3 (2), 5. Viluchinová (Rus.) -1:38,2 (1), 6. Flatlandová (Nor.) -1:54,7 (3), 7. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -1:59,8 (5), 8. Pidhrušná -2:05,4 (3), 9. Valj Semerenková (obě Ukr.) -2:11,5 (4), 10. Novakowská-Ziemniaková (Pol.) -2:15,0 (3), 11. Vítková -2:22,1 (2), 12. Soukalová -2:26,6 (2), ...30. Puskarčíková (všechny ČR) -3:53,4 (2).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. Valj Semerenková 278, 2. Soukalová 278, 3. Starychová (Rus.) 268, 4. Mäkäräinenová 261, 5. Pidhrušná 257, 6. Domračevová 236, ...8. Vítková 221, 47. Puskarčíková 42, 59. Tomešová (ČR) 21.