Šlesingr půjde po medaili. V každém závodě můžu útočit, říká

Sport Sport
12. 3. 2015 12:58
Lehké zklamání se uvnitř Michala Šlesingra během pár dní proměnilo v celou škálu pozitivních pocitů.
Michal Šlesingr.
Michal Šlesingr. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Praha/Kontiolahti - Lehké zklamání se uvnitř Michala Šlesingra během pár dní proměnilo v celou škálu pozitivních pocitů. Dvaatřicetiletý český biatlonista po skvělém výkonu v nedělním stíhacím závodu dobře ví, že jeho momentální výkonnost snese nejpřísnější měřítka.

Šlesingrovo sebevědomí je na výborné úrovni a závodník z Letohradu mocně touží spravit si chuť poté, co v minulém klání na světovém šampionátu v Kontiolahti přišel o bronzovou medaili, když mu k ní chyběly jen necelé dvě vteřiny.

Získá medaili jako před osmi lety?

"Z výsledků, které jsem zajel, mám pocit, že běžecky jsem na tom velmi slušně a v každém závodu můžu útočit, když se mi to povede. Mám radši obecně kontaktní závody, ale když se člověk veze ve formě na vlně, tak se těší na každý závod," uvedl český biatlonista před čtvrtečním vytrvalostním závodem na 20 kilometrů (online reportáž sledujte na Aktuálně.cz).

Na tradiční biatlonový maraton má přitom krásné vzpomínky. Před osmi lety získal v Anterselvě bronzovou medaili. A i v letošní sezoně mu oba individuální závody vyšly, připsal si třetí a osmé místo.

Ve výčtu největších favoritů rozhodně nechybí, dobře však ví, že rozhodovat bude - stejně jako ve středečním závodu žen - přesná střelba. Při pravidlu jedné trestné minuty za každý střelecký nezdar je to naprosto klíčový faktor.

Rybář: Nervozita na klucích je znát

V tréninku Šlesingr pálí výborně, nuly mu padají. "Ale já jsem takový tréninkový typ. Pak v závodě nějakou chybku vždycky udělám. Uvidíme, jak moc se dokážu přiblížit přípravě," poznamenal člen zlaté smíšené štafety.

Na dobrý výsledek myslí i Ondřej Moravec, který na dvacetikilometrové trati doběhl čtvrtý na předchozím šampionátu v Novém Městě na Moravě. "Mají šanci. Nervozita je znát, jsou si toho vědomí a uvidíme, jak se s tím poperou. Důležité je, aby si to moc nepřipouštěli," podotkl šéftrenér Ondřej Rybář.

Na startu bude kromě Šlesingra s Moravcem také Jaroslav Soukup, bronzový medailista z vytrvalostního závodu na MS v Ruhpoldingu v roce 2012. Čtvrtým do party bude tentokrát Tomáš Krupčík, který dostává šanci místo Michala Krčmáře, jenž propadl ve sprintu i stíhacím závodě. Kdo z nich napodobí stříbrnou jízdu Gabriely Soukalové?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy