Šlesingr: Na trati mi to nechutnalo, zachránila mě střelba

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 2. 2015 17:02
Poslední závod zastávky Světového poháru v Novém Městě na Moravě nebyl pro české barvy úspěšný.
Michal Šlesingr na trati v Novém Městě na Moravě.
Michal Šlesingr na trati v Novém Městě na Moravě. | Foto: CPA Eduard Erben

Nové Město na Moravě - Poslední závod zastávky Světového poháru v Novém Městě na Moravě nebyl pro české barvy úspěšný. Více než 35 tisíc fanoušků ve Vysočina aréně a kolem trati dlouho doufalo, že Michal Šlesingr ještě vylepší své páté místo ze sprintu a vystoupí na stupně vítězů.

Jenže skvělá střelba zkušeného Čecha nezachránila. Bitvu o nejvyšší příčky prohrál na trati, kde se evidentně trápil. Nakonec doběhl Šlesingr jedenáctý. A v cíli potvrdil, že na víc dnes prostě pomýšlet nemohl.

Pomalý sníh nemá Šlesingr rád

"Myslím, že po tom, jak jsem odstartoval a jak jsem jel hned to první kolo, můžu být spokojený. Protože dneska mi to na trati vůbec nechutnalo. V podstatě mě dnes zachránila střelba, o kterou jsem se mohl opřít," naznačil zkušený český biatlonista, že nebýt výtečné mušky na střelnici, místo v elitní dvacítce by mu nejspíš uniklo.

Fanoušci byli dlouho zmatení. Šlesingr na prvních třech střelbách vždy zaválel a neudělal jedinou chybu. Avšak místo aby se v pořadí posouval výše, neustále se propadal.

"Je škoda, že jsem už v posledním kole neměl na to, abych zabojoval o lepší umístění. Podmínky mi ale vůbec nevyhovovaly, ten sníh byl hodně pomalý, hrabalo to. Mám radši tvrdý rychlý podklad," vysvětloval dvaatřicetiletý závodník z Letohradu. Jak přiznal, třetí závod ve třech dnech už byl moc.

Šlesingr nestihl zregenerovat

"Nestihl jsem zregenerovat tak, jak bych potřeboval. Ty dva závody v nohách byly znát, měl jsem toho až až. Už od rána jsem počítal s tím, že budu na trati asi trochu horší," dodal Šlesingr, jemuž se nelíbilo ani počasí, které se na Vysočině od rána extrémně měnilo.

"Ráno byla chumelenice, pak jsem se šel proběhnout a svítilo sluníčko. Potom začalo zase strašně moc sněžit. Bylo to hodně nepředvídatelné, takový kocourkov," dodal český závodník.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy