Šlesingr: Na trati mi to nechutnalo, zachránila mě střelba

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 2. 2015 17:02
Poslední závod zastávky Světového poháru v Novém Městě na Moravě nebyl pro české barvy úspěšný.
Michal Šlesingr na trati v Novém Městě na Moravě.
Michal Šlesingr na trati v Novém Městě na Moravě. | Foto: CPA Eduard Erben

Nové Město na Moravě - Poslední závod zastávky Světového poháru v Novém Městě na Moravě nebyl pro české barvy úspěšný. Více než 35 tisíc fanoušků ve Vysočina aréně a kolem trati dlouho doufalo, že Michal Šlesingr ještě vylepší své páté místo ze sprintu a vystoupí na stupně vítězů.

Jenže skvělá střelba zkušeného Čecha nezachránila. Bitvu o nejvyšší příčky prohrál na trati, kde se evidentně trápil. Nakonec doběhl Šlesingr jedenáctý. A v cíli potvrdil, že na víc dnes prostě pomýšlet nemohl.

Pomalý sníh nemá Šlesingr rád

"Myslím, že po tom, jak jsem odstartoval a jak jsem jel hned to první kolo, můžu být spokojený. Protože dneska mi to na trati vůbec nechutnalo. V podstatě mě dnes zachránila střelba, o kterou jsem se mohl opřít," naznačil zkušený český biatlonista, že nebýt výtečné mušky na střelnici, místo v elitní dvacítce by mu nejspíš uniklo.

Fanoušci byli dlouho zmatení. Šlesingr na prvních třech střelbách vždy zaválel a neudělal jedinou chybu. Avšak místo aby se v pořadí posouval výše, neustále se propadal.

"Je škoda, že jsem už v posledním kole neměl na to, abych zabojoval o lepší umístění. Podmínky mi ale vůbec nevyhovovaly, ten sníh byl hodně pomalý, hrabalo to. Mám radši tvrdý rychlý podklad," vysvětloval dvaatřicetiletý závodník z Letohradu. Jak přiznal, třetí závod ve třech dnech už byl moc.

Šlesingr nestihl zregenerovat

"Nestihl jsem zregenerovat tak, jak bych potřeboval. Ty dva závody v nohách byly znát, měl jsem toho až až. Už od rána jsem počítal s tím, že budu na trati asi trochu horší," dodal Šlesingr, jemuž se nelíbilo ani počasí, které se na Vysočině od rána extrémně měnilo.

"Ráno byla chumelenice, pak jsem se šel proběhnout a svítilo sluníčko. Potom začalo zase strašně moc sněžit. Bylo to hodně nepředvídatelné, takový kocourkov," dodal český závodník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Česká pošta zruší 669 pracovních míst, chce ušetřit půl miliardy ročně

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy