Šlesingr se připravil o medaili, v Rusku doběhl osmý

15. 3. 2013 14:51
Mužský sprint v Chanty-Mansijsku vyhrál Francouz Martin Fourcade.
Michal Šlesingr.
Michal Šlesingr. | Foto: Eduard Erben

Chanty Mansijsk - Český biatlonista Michal Šlesingr skončil osmý ve sprintu ve finále Světového poháru v Chanty Mansijsku. Závod suverénně vyhrál Francouz Martin Fourcade. Ondřej Moravec dojel dvacátý.

Jistý vítěz Světového poháru Fourcade má i v závěru sezonu vynikající formu. Perfektně střílel a nejrychleji běžel. Ve sprintu tak druhého Lukase Hofera z Itálie porazil téměř o čtyřicet vteřin. Třetí skončil Němec Andreas Birnbacher.

Šlesingr, kterému kvůli nemoci nevyšlo mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, v Chanty Mansijsku předvedl ve sprintu sedmý nejlepší běžecký čas. Po čisté položce vleže ale jednou chyboval vestoje a připravil se o lepší umístění. "Výsledek to je pěkný, ale ta jedna chybná rána byla jeho velká chyba. To mě mrzí, protože běžel dobře a měl na lepší výsledek," řekl trenér Ondřej Rybář České televizi.

Moravec rovněž jednou chyboval vstoje, ale běžel pomaleji a do sobotního stíhacího závodu vyrazí z 20. místa a se ztrátou minuty a půl na Fourcada. V celkovém pořadí Moravec dva závody před koncem sezony drží desáté místo.

Další český biatlonista už ve sprintu nebodoval. Zdeněk Vítek alespoň z 52. místa postoupil do stíhačky, tu už nepojedou 71. Vít Jánov a 75. Jaroslav Soukup. "Jarda střílel do jiného terče, jsem na něj opravdu naštvaný," řekl kouč Rybář.

Finále SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Muži - sprint (10 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 24:22,6 min. (0 tr. okruhů), 2, Hofer (It.) -39,6 (0), 3. Birnbacher (Něm.) -43,8, 4. Sumann -53,3 (0), 5. Landertinger -53,8 (1), 6. Eder (všichni Rak.) -57,3 (1), 7. Graf (Něm.) -58,3 (1), 8. Šlesingr (ČR) -59,9 (1), 9. Burke (USA) -1:03,7 (1), 10. Christiansen (Nor.) -1:04,7 (0), ...20. Moravec -1:29,3 (1), 52. Vítek -2:30,2 (1), 71. Jánov -2:51,5 (1), 75. Soukup (všichni ČR) -2:59,0 (2).

Průběžné pořadí SP (po 24 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1192 b., 2. Svendsen (Nor.) 762, 3. Fak (Slovin.) 694, 4. Birnbacher 655, 5. Usťugov 652, 6. Malyško (oba Rus.) 625, ...10. Moravec 555, 22. Šlesingr 397, 49. Vítek 127, 55. Soukup 87, 100. Jánov 2.