Slavil s týmem, i když věděl, že má covid. Přesto hvězdný hráč nedostal žádný trest

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 11. 2020 9:04
Vedení MLB nebude trestat baseballistu Justina Turnera z Los Angeles Dodgers, který se krátce po skončení posledního zápasu Světové série zapojil do vítězných oslav, přestože věděl o pozitivním výsledku testu na covid-19.
Nakažený Justin Turner slaví s trofejí pro vítěze MLB
Nakažený Justin Turner slaví s trofejí pro vítěze MLB | Foto: Reuters

Komisionář soutěže Rob Manfred v pátek prohlásil, že se spokojil s omluvou a upřímnou lítostí třetího metaře letošních mistrů.

Pětatřicetiletý Turner se o pozitivním testu dozvěděl v průběhu šestého finálového utkání s Tampou Bay Rays.

Musel být vystřídán a s losangeleským týmem po posledním autu neslavil. Zhruba po hodině však přišel na společné fotografování s trofejí.

Vyšetřování podle Manfreda prokázalo, že Turnera vyzvali k návratu na hřiště sami spoluhráči a jeden z klubových zaměstnanců. Podle listu USA Today je deset dnů po skončení Světové série v Dodgers nakažených pět lidí.

Základní část MLB byla letos kvůli koronaviru zkrácena na polovinu, hrálo se před prázdnými ochozy a až na finále mohlo do hlediště přijít několik tisíc fanoušků.

Sezona vyvrcholila na neutrálním hřišti, Světová série se uskutečnila v texaském Arlingtonu. Dodgers triumfovali po 32 letech a získali sedmý titul.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy