Slavil s týmem, i když věděl, že má covid. Přesto hvězdný hráč nedostal žádný trest

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 11. 2020 9:04
Vedení MLB nebude trestat baseballistu Justina Turnera z Los Angeles Dodgers, který se krátce po skončení posledního zápasu Světové série zapojil do vítězných oslav, přestože věděl o pozitivním výsledku testu na covid-19.
Nakažený Justin Turner slaví s trofejí pro vítěze MLB
Nakažený Justin Turner slaví s trofejí pro vítěze MLB | Foto: Reuters

Komisionář soutěže Rob Manfred v pátek prohlásil, že se spokojil s omluvou a upřímnou lítostí třetího metaře letošních mistrů.

Pětatřicetiletý Turner se o pozitivním testu dozvěděl v průběhu šestého finálového utkání s Tampou Bay Rays.

Musel být vystřídán a s losangeleským týmem po posledním autu neslavil. Zhruba po hodině však přišel na společné fotografování s trofejí.

Vyšetřování podle Manfreda prokázalo, že Turnera vyzvali k návratu na hřiště sami spoluhráči a jeden z klubových zaměstnanců. Podle listu USA Today je deset dnů po skončení Světové série v Dodgers nakažených pět lidí.

Základní část MLB byla letos kvůli koronaviru zkrácena na polovinu, hrálo se před prázdnými ochozy a až na finále mohlo do hlediště přijít několik tisíc fanoušků.

Sezona vyvrcholila na neutrálním hřišti, Světová série se uskutečnila v texaském Arlingtonu. Dodgers triumfovali po 32 letech a získali sedmý titul.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Ondra na ME vyhrál semifinále boulderingu, Adamovská je ve finále obtížnosti

Lezec Adam Ondra vyhrál na mistrovství Evropy v Mnichově semifinále boulderingu a v podvečer bude bojovat o medaili. Finálovou účast si na Königsplatzu zajistila i Eliška Adamovská v disciplíně lezení na obtížnost, poté co obsadila v semifinále poslední postupové osmé místo.

Ondra, který má v boulderingu na kontě světový titul z roku 2014 a po dvou stříbrech z MS i ME, jako jediný z dvaceti semifinalistů dokázal "topovat" na dvou ze čtyř překážek. Na vrchol dosáhl na prvním a druhém boulderu, zbylé dva takzvané problémy nevyřešil. Dvojku ale zvládl jako jediný, na trojce zase uspěl pouze Ital Filip Schenk a čtyřka zůstala pro všechny lezce nezdolaná. V šestičlenném finále nechybí ani obhájce prvenství Jernej Kruder ze Slovinska, alespoň jeden "top" zaznamenalo osm lezců.

V obtížnosti skončila soutěž pro Michaelu Smetanovou, jež obsadila 18. pozici. V semifinále byla nejlepší slovinská hvězda Janja Garnbretová, ani olympijská šampionka ale nevylezla až na vrchol náročné cesty. Osmička nejlepších bude bojovat o medaile od 16:00, finále boulderingu začne v 17:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy