Slavík je podruhé mistrem světa, Měchura opět druhý

14. 6. 2014 21:00
Fourcrossař Tomáš Slavík se stal podruhé mistrem světa.
Fourcrossař Tomáš Slavík se stal podruhé mistrem světa. | Foto: Petr Bureš

Leogang - Biker Tomáš Slavík se stal podruhé v kariéře mistrem světa ve fourcrossu. Stříbro v rakouském Leogangu získal Michael Měchura, který obsadil druhé místo na světovém šampionátu třetí rok po sobě.

Slavík si zopakoval triumf z roku 2010, ve sbírce má ještě předloňský bronz. Dva dny po 27. narozeninách brněnský jezdec potvrdil pozici současné fourcrossařské jedničky. V této sezoně Slavík vyhrál dva ze tří závodů světové série 4X Pro Tour a je v čele průběžného pořadí.

V Leogangu opanoval už páteční kvalifikaci o čtyři desetiny před jednadvacetiletým Měchurou a dnes si oba vedli nejlépe i ve finále.

"Věděl jsem, že Michal bude útočit"

"Bylo důležitý, že jsem vyhrál už kvalifikaci, mohl jsem si pak vybírat nejlepší dráhu. Trať byla těžká, hlavně fyzicky. Pošetřil jsem dost sil v semifinále, když se tam kluci smotali a já mohl jen tak dojet do cíle," řekl serveru mtbs.cz Slavík po stoprocentně úspěšné cestě vyřazovacími boji.

Ve finále očekával souboj hlavně s Měchurou, což se potvrdilo. "Věděl jsem, že bude chtít útočit. Naštěstí jsem to ale odrazil a udržel vedení až do cíle. Je to fantastický," uvedl. Na stupních vítězů doplnil českou dvojici Švýcar Simon Waldburger.

Na šampionátu stejně jako loni chyběl Michal Prokop. Trojnásobného mistra světa ve fourcrossu nepustily na start potíže s ploténkou.

1. Slavík, 2. Měchura, 3. Waldburger (Švýc.), 4. Göhler (Něm.), ...7. Říha, 24. Faistaver, 39. Penc.