reklama
 
 

Slalom ve Val d´Isere ovládl Pinturault, Čechům se nedařilo

8. 12. 2012 18:52
Francouzský lyžař Alexis Pinturault vyhrál ve Val d'Isere poprvé v kariéře klasický slalom Světového poháru.

Val d'Isere - Francouzský lyžař Alexis Pinturault vyhrál ve Val d'Isere poprvé v kariéře klasický slalom Světového poháru. Druhého Felixe Neureuthera z Německa porazil na domácí půdě v těžkých podmínkách za umělého osvětlení o 50 setin a připsal si druhé vítězství v kariéře.

Třetí skončil Rakušan Marcel Hirscher, jenž po třech chybách na trati neudržel vedení z prvního kola. "Nebylo to snadné. Špatná viditelnost, špatná trať, špatná jízda. Třetí místo je ale pozitivní, na to si nemohu stěžovat," řekl po závodě úřadující vítěz SP.

Pinturault: Je to mimořádné vítězství

Jednadvacetiletý Pinturault, jemuž po úvodním kole patřilo šesté místo, předvedl ve druhé jízdě nejrychlejší čas. Na nejvyšším stupni stál ve Světovém poháru dosud pouze jednou, když vyhrál únorový paralelní slalom v Moskvě. Během dvouletého působení v SP už ale dokázal vybojovat medailové umístění ve všech disciplínách.

"Tohle vítězství nemá stejnou příchuť jako v Moskvě. Měl jsem to kvůli kotníku těžké," řekl francouzský talent, jenž si v létě při tenisu poranil kotník a přišel o tři měsíce přípravy. "Mám tréninkové manko, a přesto jsem dokázal doma vyhrát. Rozhodně je to mimořádné vítězství," dodal všestranný lyžař.

Ve druhém kole zabojoval i vítěz úvodního slalomu sezony z Levi Andre Myhrer. Švédský obhájce malého globu za slalom se posunul z dvanácté na čtvrtou příčku.

Češi do druhého kola nepostoupili

Čeští závodníci do druhého kola nepostoupili. Kryštof Krýzl, jenž startoval s číslem 27, udělal v horní pasáži chybu a zajel až 44. čas. Filip Trejbal skončil na 40. místě, Martin Vráblík jízdu nedokončil.

Závod zkomplikovalo počasí, neboť v posledních dnech v regionu napadly dva metry čerstvého sněhu. Nakonec slalom zachránilo odložení startu prvního kola o čtyři hodiny.

autor: ČTK | 8. 12. 2012 18:52

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama