Slalom v Naebě vyhrál Neureuther, nebodovali Krýzl ani lídr Hirscher

14. 2. 2016 9:02
Kryštof Krýzl obsadil v první jízdě slalomu Světového poháru v japonské Naebě až 41. příčku a nepostoupil do druhého kola. Vyhrál Němec Felix Neureuther.
Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl | Foto: Reuters

Naeba - Slalom Světového poháru v japonské Naebě vyhrál Němec Felix Neureuther o pět setin před Švédem Andrém Myhrerem. Český lyžař Kryštof Krýzl nenavázal na povedený sobotní obří slalom, v němž skončil devatenáctý. V první jízdě obsadil 41. místo a do druhého kola nepostoupil.

Neureuther zajel v obou kolech pátý čas, což mu zajistilo těsné vítězství před Myhrerem. Třetí skončil mladý Rakušan Marco Schwarz, jenž tím vyrovnal své maximum ve Světovém poháru.

Neureuther vybojoval dvanácté vítězství v kariéře. Na nejvyšší stupeň vystoupil po více než roce. "Už ve Schladmingu to vypadalo slibně, ale pak přišla chyba. Abych byl upřímný, raději bych vyhrál tam. To je poslední velký slalom, v kterém jsem ještě nezvítězil," řekl jednatřicetiletý Němec. V rakouském středisku na konci ledna po prvním kole vedl o více než půl sekundy, ale druhou jízdu nedokončil.

V Naebě vyhrál první kolo jeho krajan Fritz Dopfzer, stejně jako v sobotu v obřím slalomu, ale první výhry ve Světovém poháru se opět nedočkal. Skončil čtvrtý pět setin od medaile.

Nedařilo se ani Hirscherovi

Závod nevyšel lídrovi seriálu Marcelu Hirscherovi, který vypadl v prvním kole po chybě už na čtvrté brance. Jeho náskok v čele Světového poháru před druhým Norem Henrikem Kristoffersenem se zmenšil na 88 bodů. Kristoffersen si navíc upevnil vedení v hodnocení slalomu před Hirscherem na 216 bodů. Se svým výkonem však spokojený nebyl. "Nebylo moc dobře vidět, ale počasí člověk neovlivní. V prvním kole jsem po tom Marcelově výpadku jel málo agresivně, ani druhá jízda nebyla z mého pohledu nejlepší," řekl Nor po závodě, který provázel slabý déšť.

SP ve sjezdovém lyžování v Naebě (Japonsko):

Muži - slalom: 1. Neureuther (Něm.) 1:50,93 (53,97+56,96), 2. Myhrer (Švéd.) -0,05 (53,63+57,35), 3. Schwarz (Rak.) -0,24 (54,40+56,77), 4. Dopfer (Něm.) -0,29 (53,41+57,81), 5. Digruber -0,54 (54,39+57,08), 6. Michael Matt (oba Rak.) -0,62 (55,59+55,96), 7. Kristoffersen -0,70 (54,20+57,43) a Solevaag (oba Nor.) -0,70 (54,17+57,46), 9. Yule (Švýc.) -0,98 (54,58+57,33), 10. Lizeroux (Fr.) -1,05 (54,20+57,78), ...v 1. kole 41. Krýzl (ČR) 57,42.

Průběžné pořadí slalomu (po 8 z 11 závodů): 1. Kristoffersen 716 b., 2. Hirscher (Rak.) 500, 3. Neureuther 323, 4. Dopfer 274, 5. Chorošilov (Rus.) 252, 6. Gross (It.) 225.

Průběžné pořadí SP (po 29 z 44 závodů): 1. Hirscher 1045, 2. Kristoffersen 957, 3. Svindal 916, 4. Jansrud (oba Nor.) 735, 5. Fill (It.) 549, 6. Neureuther 547, ...98. Krýzl 40.