Slalom se Šárkou Záhrobskou on-line

15. 2. 2007 17:22
Sledujte v pátek od 17 hodin on-line přenos prvního kola slalomu se Šárku Záhrobskou. Dosáhne česká lyžařka na MS znovu na cenný kov?

On-line přenos končí, děkujeme za pozornost.

Konečné pořadí: 1. Záhrobská (ČR) 1:43,91, 2. Schildová (Rak.) +0,11, 3. Pärsonová (Švéd.) +0,16, .., 28. Zakouřilová +4,33, 40. Smutná (obě ČR) +14,61.

Závod skončil.

Michaela Smutná dorazila do cíle druhého kola v čase 2:11,03 a je 40.

"Druhé kolo bylo těžké. Je strašně náročné si nepřipustit před startem atmosféru . Věděla jsem, že musím jet na hraně. Pomohly mi mé zkušenosti ze slalomu a to, že si v něm věřím. Trať byla o malinko horší, než v prvním kole, ale i tak byla výborná," řekla Šárka Záhrobská ve vysílání ČT.

Lucie Hrstková do cíle nedojela.

V druhém kole byla nejrychlejší Chorvatka Jelušičová, Záhrobská zajela čtvrtý nejlepší čas.

Konečné pořadí: 1. Záhrobská (ČR) 1:43,91, 2. Schildová (Rak.) +0,11, 3. Pärsonová (Švéd.) +0,16.

V cíli jí časomíra naměřila čas 1:43,91. Vyhrála o 11 setin vteřiny.

Šárka Záhrobská je mistryně světa!!!

Šárka Záhrobská na druhém mezičase o 17 setin vede!

Šárka Záhrobská na první mezičase o setinu druhá.

Na startu je už Šárka Záhrobská.

Domácí Anja Pärsonová i přes podporu publika nevyhraje, o 5 setin byla horší než Schildová. Ale má jistou medaili.

Další Rakušanka Marlies Schildová jela suveréně a má jistou medaili. Její nyní nejlepší čas má hodnotu 1:44,02.

Kathrin Zettelová z Rakouska, čtvtá po prvním kole, na Chorvatku nevyzrála - je o 32 setin pomalejší.

Ana Jelušičová z Chorvatska sice jela velmi rozevlátě, ale v cíli měla násko 40 setin vteřiny.

Také Němka Monika Bergmannová-Schmudererová zabrala v druhé části a o jeidnou setinu vede.

Švédka Theresa Borssenová zabojovla ve spodní části svahu a teď je první ona (1:44,82).

Resi Stieglerová z USA měla velké problémy s rovnováhou, ale v závěru jízdy dokonce zrychlila a je v čele (1:11,98).

Na startu je osm nejlepších závodnic po prvním kole. V čele je zatím Michaela Kirchgasserová z Rakouska.

Domácí Anna Otossonová až osmá, téměř vteřinová ztáta na první místo.

Michaela Kirchgasserová z Rakouska výrazně zabrala a ve vedení má 53 setin náskok (1:45:53).

Polka Katarzyna Karasinska svoji jízdu nezvládla a propadla se až na 11. příčku (+1,22).

Nicole Giusová z Itálie na mladou Norku nestačila, je až třetí (+0,18).

Mladší z norských sester Loesethových Nina obsadila momentálně první místo 1:46,06.

Zkušená Finka Tanja Poutiainenová si připsala třetí čas (+0,10).

Sandrine Aubertová z Francie udělala v závěru chyby a spadla na páté místo (+0,73).

Na startu je ještě nejlepší patnáctka slalomářek po prvním kole.

Švédka Maria Pietilaeová-Holmerová jela velmi agresivně a slovenská závodnice vypadla o 6 setin z první příčky.

Manuela Moelggová z Itálie až pátá (+0,79).

Slovenka Veronika Zuzulová zajela dobré druhé kolo a o devět setin šla do vedení.

Další Švýcarka, Rabea Grandová, už tak úspěšná nebyla. V cíli její jízda stačila až na sedmé místo +1,19 vteřiny.

Sandra Giniová ze Švýcarska byla rychlejší než její slavnější soupeřka o 31 setin vteřiny a vede.

Rakušanka Nicole Hospová udělal také v druhém kole chybu, ale i tak je v čele (1:46,69).

Ani Florine de Lemarieová z Francie nevyužila svůj náskok a je druhá (+0,27). Petr Zakouřilová je nyní na sedmé příčce.

Chiara Costazzaová z Itálie jako první svoji jízdu ve druhém kole nedokončila, vypadla těsně před cílem.

Slovinka Marusa Ferková zratila už v polovině druhé jízdy, nakonec z toho byla až čtvrtá příčka (+0,66).

Kaylin Richardsonová z USA si pozici neudržela je druhá (+0,46) ve stejném čase jako Loesethová.

Anne-Sophie Barthetová z Francie zvládla rytmické druhé kolo poměrně v pohodě a šla do vedení téměř o půl vteřiny (1:47,07).

Norka Lene Loesethová je první, čas 1:47,53.

Belgičanka Karen Persynová je zatím nejpomalejší, na vedení ztratila 0,92 vteřin.

Sofija Novoseličová z Chorvatska byla rychlejší, Zakouřilovou porazila o 28 setin vteřiny.

Petra Zakouřilová zapsala základní celkový čas 1:48,24.

Petra Zakouřilová je už na startu.

Prvních třicet závodnic z 1. kola startuje v opačném pořadí, zbytek podle pořadí.

Na trati druhého kole je celkem 59 branek.

Druhé kolo je na pořadu od 20:00.

Po dojetí všech 83 závodnic si Petra Zakouřilová udržela 30. příčku a do druhého kola tak odstartuje jako první. Lucie Hrstková je 47 a Michaela Smutná padesátá.

Chorvatka Sofija Novoseličová vystrnadila o téměř půl vteřiny Zakouřilovou z 29. příčky. Česká závodnice klesla na 30. místo.

Slovenka Eva Hučková s číslem 54 do cíle prvního kola vůbec nedojela.

Hrstková byla poslední českou závodnicí v prvním kole, Zakouřilová se stále drží na hraně první třicítky.

Lucie Hrstková s číslem 47 se do první třicítky nevešla. 33. s časem 56,95.

Číslo 44 měla Michaela Smutná, která udělala už na začátku velikou chybu. V cíli nabrala téměr jedenáct vteřin.

Slovenka Soňa Maculová je 34., zratila více než šest vteřin.

S číslem 36 se na trať vydala Petra Zakouřilová. Zajela zatím 28. čas (+3,26).

Pořadí po první třicítce závodnic zůstalo neměnné: 1. Záhrobská 52,77, 2. Pärsonová +0,12, 3. Schildová +0,23, 4. Zettelová +0,48, 5. Jelušičová +0,67.

Elitni třicítku slalomářek uzavírá Nicole Giusová z Itálie, která je dvanáctá.

Anne-Sophie Barthetová z Francie dostala tyčí do tváře a dojela až na 22. místě (+2,56).

Také Sandrine Aubertová z Francie zabrala a je 14. (+1,90).

Nina Loesethová z Norska si dojela pro slušné 12. místo (54,63).

Třetí vypadlou slalomářskou se stala Němka Susanne Rieschová.

Ametičanka Kaylin Richardsonová dojela na 19. místě (+2,48).

Polka Katarzyna Karasinska předvedla slušnou jízdu, která ji posunula na 11. místo (+1,49).

Opět letmý úsměv Šárky Záhrobské do televizní kamery, pak zamávala svým fanouškům v hledišti.

Finka Sanni Leinonenová najela přes 3 vteřiny ztráty (56,20).

Druhá vypadlá slalomářka - Annalisa Ceresaová z Itálie.

"Byl bych spokojený s konečným umístěním do šestého místa," řekl Petr Záhrobský v přímém přenostu ČT.

Vanessa Vidalová z Francie až osmnáctá +3,61.

Manuela Moelggová z Itálie je třináctá (+1,97)

Petr Záhrobský v ČT varuje před přehnaným opitmismem. Trať je prý velmi měkká a poslední místo v první třicítce v druhé jízdě ji může znevýhodnit.

Francouzka Florine De Leymarieová 15. (+2,38).

Domácí Anna Ottossonová je devátá (+1,15).

Pořadí po první patnáctce závodnic: 1. Záhrobská 52,77, 2. Pärsonová +0,12, 3. Schildová +0,23, 4. Zettelová +0,48, 5. Jelušičová +0,67.

Němka Monika Bergmannová-Schmudererová na rozdíl od krajanky Gergové dojela do cíle a je šestá (+0,73 na Záhrobskoou).

S číslem 14 se mezi branky vydala Slovenka Veronika Zuzulová. Své ambice plynoucí z posledních výsledků nenaplnila a ztatila dvě vteřiny a jednu setinu, je jedenáctá.

Němka Annemarie Gergová jako první závodnice vypadla.

Resi Stieglerová z USA ztratila na první ženu 97 setin vteřiny a zařadila se na sedmou příčku. Šárka Záhrobská se už usmívá a mává do kamery.

Další Švédka Maria Pietilaeová-Holmnerová byla na prvním mezičase o 8 setin rychlejší než Záhrobská. Pak ale přišla velká chyba a až deváté místo - 54,70 s.

Finka Tanja Poutiainenová nezvládla zajet první kolo čistě a se ztrátou 1,88 vteřiny se zařadila na osmou příčku.

Chiara Costazzanová z Itálie výrazně chybovala už v úvodu jízdy a dojela zatím poslední (+2,39).

S číslem 8 jela další Rakušanka Michaela Kirchgasserová, byla až sedmá, ztráta 1,19 vteřiny.

Vedoucí Šárka Záhrobská je i v cíli plně soustředěná, jak ukázaly televizní záběry.

Švédka Theresa Borseenová nevyslyšela přání domácího publika a v cíli je až šestá (+0,92 s).

Rakouské trio doplnila Nicole Hospová. Zlatá z obřího slalomu cybovala , ale ani to na Záhrobskou nestačilo. V cíli si připsala čas 55,11 - více než dvousekundová ztráta.

Rakušanka Kathrin Zettelová nejela příliš agresivně, na vedoucí Záhrobskou ztratila 48 setin vteřiny.

Největší favoritka Marlies Schildová z Rakouska byla až třetí, +0,23 vteřiny na Záhrobskou.

Na druhém mezičase měla česká lyžařka náskok 4 setiny vteřiny. V cíli je první, o 12 setin porazila Pärsonovou. Čas: 52,77 vteřiny.

Záhrobská na prvním mezičase získal 31 setin vteřiny.

Domácí hvězda Anja Pärsonová byla i přes nachlazení rychlejší, o 55 setin.

Po ní startuje Šárka Záhrobská.

Ana Jelušičová z Chorvatska ustanovila základní čas na 53,44 sekundy.

První závodnice, Chorvatka Jelušičová je už na startu.

Závod se jede pod umělýmo světlením, tribuny v cíli jsou zaplněné.

V prvním kole je na svahu 58 branek, startuje se z výšky 582 m nad mořem, cíl je ve výšce 396 m nad mořem.

V Aare je momentálně zataženo a teplota jeden stupeň Celsia pod nulou.

Česká lyžařská jednička Šárka Záhrobská vyrazí na trať prvního kola jako třetí. Číslo jedna má Chorvatka Jelušičová, dvojku domácí favorita Anja Pärsonová

Za českou slalomářkou se do boje o medaile pustí tři Rakušanky. S číslem čtyři Marlies Schildová, pětku bude mít Kathrin Zettelová a po ní vyrazí Nicole Hospová.

Další české závodnice přijdou na řadu ve čtvrté a páté desítce startovní listiny: Petra Zakouřilová bude mít číslo 36, Michaela Smutná 44 a Lucie Hrstková 47.

Aare - V dějišti světového šampionátu bylo podle zpráv české reprezentantky Michaely Smutné v 9:30 minus 5 stupňů Celsia a ze slalomového svahu se pomalu zvedala mlha.

V 11:00 začal Rakušan Brunner stavět trať prvního kola slalomu. Její prohlídka je na programu v 15:30, první závodnice odstartuje v 17:00.

Trať druhého kola vytyčí Francouz Silvestre, na prohlídku rozhodující části závodu se závodnice vypraví v 18:30, do bojů o medaile vstoupí 30. závodnice z prvního kola ve 20:00.

Do slalomu nezasáhne americká lyžařka Lindsey Kildowová, která si v tréninku poranila koleno a na MS už nepojede.