Skvělé biatlonové odpoledne! Soukalová ve stíhačce druhá, Šlesingr třetí

Český biatlonový sen v Ruhpoldingu: Dva závody, dvě "bedny"
Michal Šlesingr střílel bez jediné chyby a třetím místem se postaral o první české mužské stupně vítězů v sezoně.
Vedoucí ženu seriálu Soukalovou předjela až v posledním kole před stadionem k radosti domácích fanoušků Němka Laura Dahlmeierová.
Soukalová vyrazila na rozbředlou trať druhá a první kolo jela s Dahlmeierovou, další Němkou Franziskou Hildebrandovou a Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.
První tři položky zvládla čistě a vždy jí jedna soupeřka ubyla.
Aktualizováno 9. 1. 2016 16:19
Gabriela Soukalová doběhla druhá v dnešní stíhačce biatlonistek v rámci závodů Světového poháru v Ruhpoldingu. Mezi muži byl Michal Šlesingr třetí. V obou závodech měli Češi vždy dva zástupce v první desítce.

Ruhpolding - Gabriela Soukalová sice neudržela vedení dnešní stíhačce Světového poháru biatlonistek, ale i tak druhým místem v cíli podtrhla dnešní skvělé vystoupení českých reprezentantů.

Stíhací závod žen jsme sledovali živě ZDE.

Michal Šlesingr totiž v předcházejícím závodě mužů neudělal jedinou střeleckou chybu a v cíli obsadil po dramatickém finiši třetí místo. Ondřej Moravec byl osmý, Michal Krčmář jednadvacátý.

Stíhací závod mužů jsme sledovali živě ZDE.

Závod mužů překvapivě vyhrál Rakušan Simon Eder o čtyři vteřiny před Martinem Fourcadem z Francie, za kterým zaostal o jedinou sekundu Šlesingr.

Klíčem u úspěchu nejstaršího muže české reprezentace byla bezchybná střelba. "Jsem za Michala moc rád. Nenechal se v závěru unést atmosférou a tíhou okamžiku a zvládl to parádně. Divákům jsem sliboval pódium, tak teď je tady," hýřil v rozhovoru nadšením šéftrenér Ondřej Rybář.

Rybář však přiznal, že na straně Šlesingra při závěrečné stojce stálo i štěstí. "Poslední rána byla kalibrová. Když spadla, zhluboka jsem si oddychl."

Slova chvály měl i pro další české muže. "U Ondry Moravce je škoda těch dvou chyb. Běžecky to bylo dobré a bedna nebyla daleko, proto jsem teď trochu smutný, ale desítka je určitě super," uzavřel Rybář.

Soukalová znovu na bědně

Na vítězství sahala Gabriela Soukalová, avšak třináctivteřinový náskok po poslední střelbě jí nestačil a Němka Laura Dahlmeierová ji famózním závěrečným kolem předstihla. Češku v něm porazila běžecky o ohromných 20 vteřin. Pro Soukalovou to tak znamenalo sedmé 2. místo v kariéře.

Neztratily se ani naše další reprezentantky. Veronika Vítková dojela i se třemi chybami sedmá, Eva Puskarčíková pak s jedinou minelou osmnáctá. O skvělých 22 míst si oproti včerejšku polepšila Lucie Charvátová, která obsadila dvacátou příčku. Pětapadesátá pak dojela Jitka Landová.

"Jsem moc rád, že můžu znovu chválit. Gábina byla stejně jako včera výborná, škoda té jedné chyby na poslední střelbě, která ji stála vítězství. Bohužel Dahlmeierová tu má úžasnou formu, což v posledním kole znovu potvrdila," hodnotil trenér ženské části národního týmu Zdeněk Vítek.

V zítřejším "masáku" čtyři Češky

Naopak litoval třech chyb Veroniky Vítkové, která výborně běžela, ale právě střelba zabránila jejímu posunu výsledkovou listinou ještě výše. "Je to škoda, tři chyby jsou prostě moc. Velkou pochvalu si ale ode mě zaslouží Lucka Charvátová a Eva Puskarčíková," řekl Vítek.

Skvělým faktem navíc je, že díky dalším skvělým výsledkům jsou nyní čtyři Češky mezi nejlepšími pětadvaceti závodnicemi a zítra tak pojedou Soukalová, Vítková, Puskarčíková i Lucie Charvátová závod s hromadným startem. To tu ještě nebylo.

Závody SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - stíhací závod na 12,5 km:

1. Eder (Rak.) 33:19,1 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -4,2 (2), 3. Šlesingr (ČR) -5,1 (0), 4. T. Bö -8,0 (3), 5. Svendsen (oba Nor.) -26,2 (2), 6. Smith (Kan.) -45,0 (1), 7. J. Bö (Nor.) -45,1 (4), 8. Moravec (ČR) -50,0 (2), 9. Garaničev (Rus.) -51,8 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -52,7 (1), ...21. Krčmář -1:44,2 (2), 49. Krupčík (oba ČR) -4:07,3 (3).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 481 b., 2. Svendsen 394, 3. T. Bö 360, 4. Björndalen (Nor.) 337, 5. Schempp (Něm.) 331, 6. Fillon-Maillet (Fr.) 329, ...20. Moravec 170, 30. Šlesingr 125, 35. Krčmář 96, 49. Soukup (ČR) 37, 76. Krupčík 3.

Ženy - stíhací závod žen na 10 km:

1. Dahlmeierová (Něm.) 32:35,9 (1), 2. Soukalová (ČR) -7,3 (1), 3. Wiererová (It.) -53,6 (2), 4. Eckhoffová (Nor.) -57,3 (3), 5. Dorinová Habertová (Fr.) -57,5 (2), 6. Fialková (SR) -1:01,0 (1), 7. Vítková (ČR) -1:15,0 (3), 8. Džymová (Ukr.) -1:19,3 (1), 9. Hildebrandová (Něm.) -1:24,3 (4), 10. Pidhrušná (Ukr.) -1:27,8 (2), ...18. Puskarčíková -2:13,3 (1), 20. Charvátová -2:21,0 (3), 55. Landová (všechny ČR) -6:13,0 (6).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. Soukalová 467, 2. Dorinová Habertová 414, 3. Hildebrandová 399, 4. Wiererová 356, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 354, 6. Dahlmeierová 345, 7. Vítková 307, ...22. Puskarčíková 170, 25. Charvátová 136, 58. Landová 22.