Skuteční rivalové: rány obuškem i ukousnuté ucho

Mike Tyson a Evander Holyfield. Jejich vzájemná rivalita skončila ukousnutým Holyfieldovým uchem.
Příběh amerických krasobruslařek Nancy Kerriganové (vlevo) a Tonyi Hardingové je jak story z Hollywoodu. Kerriganová zosnovala útok na Hardingovou, kterou útočník surově zbil obuškem. Díky tomu se stala americkou šampionkou roku 1992. O dva roky později na olympiádě v Lillehammeru zářila napadená závodnice, která vybojovala stříbro. Když se přišlo na to, co Kerriganová spolu se svým expřítelem a bodyguardem vymyslela, přišla o všechny cenné kovy a byla doživotně diskvalifikována ze všech soutěží.
Greg LeMond a Bernard Hinault vstoupili do Tour de France 1986 jako dva rovnocenní lídři týmu La Vie Claire. Jenže Hinault ve vidině unikátního šestého triumfu na "Staré dámě" začal po vítězné časovce samovolně trhat pole a na Američana měl už pětiminutový náskok. Pak ale přišly LeMondovy chvíle a i přes navenek symbolizovanou jednotu se rozklížený tým změnil v bojovou zónu. Když se LeMond ujal vedení, Hinault zkusil ještě několik nástupů, ale prvnímu triumfu Američana na Tour stejně nezabránil.
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi se už nějaký ten pátek přetahují o korunu fotbalového krále. Jejich duel koření ještě to, že hájí barvy dvou znepřátelených španělských klubů, Realu Madrid a Barcelony. Na koni je teď Messi, který vyhrál loni Zlatý míč, s Barcou titul a byl i nejlepším střelcem La Ligy. Ronaldu mu ve všech případech dělal jen stín.
Piloti formule 1 Ayrton Senna (vlevo) a Alain Prost se v roce 1988 sešli u McLarenu a už následující rok přišel jejich první ostrý střet, který vyvrcholil vzájemnou kolizí v Japonsku. Senna si dojel pro titul, ale protože byl po závodě diskvalifikován, šampionem se stal Prost. Francouz nevydržel tlak a odešel do Ferrari. A znovu v Suzuce došlo ke kolizi, tentokrát hned v první zatáčce po startu. Teď to ale zajistilo titul Sennovi.
Foto: Reuters
Sport Sport
5. 10. 2013 12:30
Prohlédněte si galerii silných příběhů sportovní historie.

Praha - Film Rivalové, který mel ve čtvrtek premiéru v českých kinech je příběhem skutečného soupeření dvou pilotů formule 1 Jamese Hunta a Nikiho Laudy.

Ale mezi sportovci nedošlo jen na ostrá slova nebo šťouchance na trati. Někdy byl v sázce i život. Vybrali jsme pro vás galerii opravdu silných příběhů sportovní historie.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

před 44 minutami

Soud potvrdil mladíkovi osmnáct let vězení za vraždu spolužačky

Devatenáctiletý Daniel Miarko si odpyká 18 let ve vězení za to, že loni na Plzeňsku ubodal svou bývalou spolužačku. Trest mu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Motivem vraždy byla msta za to, že dívka neopětovala mladíkovy milostné city. Rodině své oběti musí Miarko uhradit pět milionů korun za způsobenou újmu.

Obhájci zpochybňovali, že byl Miarko v době činu příčetný, a usilovali o to, aby ho soud poslal do detenčního ústavu namísto do vězení. "V žádném případě není na místě upustit od potrestání u takto závažného, připraveného, promyšleného trestného činu a nařídit toliko zabezpečovací detenci," reagoval předseda odvolacího senátu Martin Zelenka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy