Škrobáková září před MS: Má nový překážkářský rekord

Red Spo, ČTK
5. 7. 2009 14:41
Škrobáková zaběhla čas 12,73
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Kladno - Lucie Škrobáková vytvořila při třetím kole extraligy v Kladně vlastní český rekord v běhu na 100 metrů překážek.

Halová vicemistryně Evropy z Turína dnes zaběhla čas 12,73 sekundy, čímž vlastní maximum z loňského mistrovství republiky zlepšila o plné dvě desetiny.

Škrobáková má v letošní sezoně výbornou formu. Pod třináct sekund se dostala hned několikrát a svému rekordu se na setinu přiblížila na novém mistrovství Evropy družstev v Leirii.

Také v pátek při Zlaté lize v Oslu své maximum atakovala, tehdy ještě rekord odolal prý i vinou špatné startovní reakce.

V Evropě je nejrychlejší

Dnes vyšel Škrobákové závod naprosto ideálně a skvělým výkonem se zařadila na čtvrté místo aktuálních světových tabulek společně s Američankou Daniellou Carruthersovou. V Evropě je česká překážkářka nejrychlejší.

"Už v minulých závodech bylo vidět, že forma je dobrá. A dneska to konečně vyšlo," řekla novinářům rekordmanka. V Oslu jí závod nevyšel, prohrála tam právě s Carruthersovou.

"Utekla mi po startu a já ji dobíhala. Mám raději takovéto sólo závody," uvedla překážkářka, která dala extralize přednost před původně plánovaným úterním mítinkem v Lausanne. Svou účast ve Švýcarsku ale ještě definitivně nezrušila.

I přesto byla Škrobáková výkonem za podpory větru 0,8 metru za sekundu překvapená. "Už při rozcvičování časy napovídaly dobrému výkonu. Věděla jsem, že mám na rekord, ale takový výkon jsem skutečně nečekala. Věřila jsem si maximálně na 12,80," prohlásila sedmadvacetiletá závodnice USK Praha.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy