Škrobáková září před MS: Má nový překážkářský rekord

Red Spo, ČTK
5. 7. 2009 14:41
Škrobáková zaběhla čas 12,73
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Kladno - Lucie Škrobáková vytvořila při třetím kole extraligy v Kladně vlastní český rekord v běhu na 100 metrů překážek.

Halová vicemistryně Evropy z Turína dnes zaběhla čas 12,73 sekundy, čímž vlastní maximum z loňského mistrovství republiky zlepšila o plné dvě desetiny.

Škrobáková má v letošní sezoně výbornou formu. Pod třináct sekund se dostala hned několikrát a svému rekordu se na setinu přiblížila na novém mistrovství Evropy družstev v Leirii.

Také v pátek při Zlaté lize v Oslu své maximum atakovala, tehdy ještě rekord odolal prý i vinou špatné startovní reakce.

V Evropě je nejrychlejší

Dnes vyšel Škrobákové závod naprosto ideálně a skvělým výkonem se zařadila na čtvrté místo aktuálních světových tabulek společně s Američankou Daniellou Carruthersovou. V Evropě je česká překážkářka nejrychlejší.

"Už v minulých závodech bylo vidět, že forma je dobrá. A dneska to konečně vyšlo," řekla novinářům rekordmanka. V Oslu jí závod nevyšel, prohrála tam právě s Carruthersovou.

"Utekla mi po startu a já ji dobíhala. Mám raději takovéto sólo závody," uvedla překážkářka, která dala extralize přednost před původně plánovaným úterním mítinkem v Lausanne. Svou účast ve Švýcarsku ale ještě definitivně nezrušila.

I přesto byla Škrobáková výkonem za podpory větru 0,8 metru za sekundu překvapená. "Už při rozcvičování časy napovídaly dobrému výkonu. Věděla jsem, že mám na rekord, ale takový výkon jsem skutečně nečekala. Věřila jsem si maximálně na 12,80," prohlásila sedmadvacetiletá závodnice USK Praha.

 

Právě se děje

před 2 minutami

V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého Čecha

Pátrací oddíly horské služby, policie a hasičů našly dnes dopoledne v bavorských Alpách v okrese Garmisch-Partenkirchen mrtvého 51letého českého horolezce, který byl od neděle nezvěstný. Informovala o tom dnes podle agentury DPA policie. Tělo záchranáři našli mezi vrcholy Klammspitze a Brunnenkopf v nadmořské výšce 1550 metrů.

Policie dostala v noci z neděle na pondělí hlášení, že se český horolezec nevrátil z túry. Na pátrání se kvůli komplikovanému terénu kromě horských záchranářů podílel i hasičský dron a dva policejní vrtulníky. Dohromady se do pátrání zapojilo 23 mužů.

Policie zatím neví, jak horolezec zahynul, a nyní případ vyšetřuje. Muž nebyl k zastižení na telefonu od nedělních 15:45. Svůj osobní automobil nechal zaparkovaný v lokalitě Sägertal.

Další zprávy