Skoky v Sapporu vyhrál Schlierenzauer. Češi bez účasti

31. 1. 2009 11:47
1. Schlierenzauer, 2. Morgenstern, 3. Loitzl
Gregor Schlierenzauer
Gregor Schlierenzauer | Foto: Reuters

Sapporo - Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer zvítězil v sobotním závodu Světového poháru v japonském Sapporu a potvrdil tak své dosavadní vedoucí postavení. Na stupně vítězů ho pak navíc doprovodili i krajané Thomas Morgenstern a Wolfgang Loitzl.

Čeští reprezentanti do Japonska neodcestovali.

Devatenáctiletý Schlierenzauer mířil za osmým triumfem v sezoně a čtvrtým za sebou už po prvním kole, v němž deklasoval konkurenci výkonem 133 metrů.

Druhým skokem do vzdálenosti 120,5 metru výhru potvrdil a loňského vítěze SP Morgensterna porazil o málo vídaných 36,4 bodu. Morgenstern se na druhou příčku prosadil z osmého místa po prvním kole, vítěz Turné čtyř můstků Loitzl byl průběžně sedmý.

Díky dnešnímu vítězství zvýšil Schlierenzauer své vedení v SP na 172 bodů před Švýcarem Simonem Ammannem, který obsadil sedmou pozici.