Skoky, pády a fenomenální Cuche. Hahnenkamm opět prověřil elitu

Skoky, pády a fenomenální Cuche. Hahnenkamm opět prověřil elitu
Pro sjezdovku Streif jsou typické dlouhé a nebezpečné skoky.
A také pády. I když Schreiber upadl až v cílové rovince, a tak vybojoval čtvrté místo.
Medaile se ale domácí fanoušci nedočkali.
Již počtvrté totiž na Hahnenkammu triumfoval Švýcar Cuche.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
23. 1. 2011 21:34

Nestárnoucí švýcarský lyžař Didier Cuche ovládl nejtěžší sjezd světa, slavný Hahnenkamm v rakouském Kitzbühelu. Legendární šestatřicetiletý veterán obhájil své vítězství z loňska a čtvrtým vítězstvím v nejslavnějším závodě vyrovnal rekord Franze Klammera.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Německá konzervativní CDU si novým předsedou zvolila Friedricha Merze

Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) na sobotním digitálním sjezdu zvolila předsedou Friedricha Merze, který v čele největší opoziční strany střídá dosavadního šéfa Armina Lascheta. Delegáti sjezdu volbou podle očekávání potvrdili prosincový výsledek vnitrostranického referenda, které se pro Merze jasnou většinou hlasů vyslovilo.

Merz nyní musí stranu sjednotit, vyvést CDU po loňské porážce v parlamentních volbách z vnitřní krize a najít nový směr, který CDU po politickém odchodu své kancléřky Angely Merkelové hledá. To vše již Merz v projevu přislíbil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Další díly Mission: Impossible uvedou kina až v letech 2023 a 2024

Kvůli pandemii se zdrží sedmé a osmé pokračování série akčních filmů Mission: Impossible s hercem Tomem Cruisem. Sedmá část měla mít premiéru letos na podzim, nakonec ji biografy začnou promítat až 14. července 2023. Navazující osmý díl pak bude mít premiéru 28. června 2024, oznámily produkční společnosti Paramount Pictures a Skydance.

Snímky se natáčely v Itálii, Velké Británii nebo Polsku a štáb vedený režisérem Christopherem McQuarriem měl opakovaně problém s karanténami a nákazami. Také filmová studia a multiplexy se již téměř dva roky snaží odhadnout, kdy pandemie dostatečně poleví, aby se lidé mohli ve velkých počtech vrátit do kinosálů. Sága Mission: Impossible celosvětově dosud utržila přes 3,57 miliardy dolarů, v přepočtu skoro 80 miliard korun.

Zdroj: Reuters, ČTK
Další zprávy