Výborný druhý skok, Koudelka skončil v Oberstdorfu sedmý

Roman Koudelka.
Čtyřnásobný olympijský vítěz v prvním kole upadl a nepostoupil do druhého, pokračovat tak bude s obrovskou bodovou ztrátu.
Ammann naštěstí pád přečkal podle všeho bez úhony.
V Oberstdorfu byl největším nepřítelem skokanů vítr.
V neděli v německém středisku Oberstdorfu tak silně foukalo,...
Aktualizováno 29. 12. 2014 19:30
Po prvním kole odloženého úvodního podniku Turné čtyř můstků byl Roman Koudelka až na jedenácté pozici, ale skvělým druhým skokem se posunul na sedmou příčku.

Oberstdorf - Po prvním kole odloženého úvodního podniku Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu je Roman Koudelka na jedenácté pozici, ale skvělým druhým skokem se posunul na sedmou příčku.

Český skokan na lyžích sice svým prvním výkonem 131 metrů těsně prohrál svůj souboj s Japoncem Noriakim Kasaiem, ale jako "lucky looser" bez problémů postoupil do druhého kola.

"Nesoustředil jsem se na souboj s Kasaiem, věděl jsem, že když skočím normální skok, na postup by to mělo stačit, což se potvrdilo. Celkově je za mnou, tak jsem mu to oplatil, ale na to se nehraje," řekl Koudelka o duelu s Kasaiem, který nakonec skončil osmý.

V druhém kole Koudelka sice skočil ještě o čtyři metry méně, ale díky bodovému ohodnocení se posunul dopředu. Na pódium ale neměl šanci dosáhnout, chybělo mu skoro dvacet bodů.

"Zbývají ještě tři závody"

"Měl jsem tu trochu problémy s nájezdem, nemohl jsem se s ním srovnat. Sedmé místo je hodně vybojované, ty skoky nebyly ideální, to je pozitivum do dalších závodů," zhodnotil závod pro Radiožurnál a deník Sport. Ani bodovou ztrátu nepovažuje za beznadějnou. "Zbývají ještě tři závody," řekl

Premiérové vítězství v závodě Světového poháru dnes v Oberstdorfu vybojoval Rakušan Stefan Kraft, který o téměř sedm bodů porazil krajana Michaela Hayböcka. Třetí místo obsadil Slovinec Peter Prevc.

Už po prvním závodě je prakticky ze hry o celkové prvenství spolufavorizovaný Simon Ammann ze Švýcarska. V prvním kole upadl a nepostoupil do druhého, pokračovat tak bude s obrovskou bodovou ztrátu. Pád přečkal podle všeho bez úhony.

Závod byl přeložen na dnešek, neboť v neděli v Oberstdorfu foukal silný vítr a soutěž byla po jedenácti skocích ukončena. Dnes se skákalo bez větších přerušení, byť hustě sněžilo.

V druhém kole nebude jeden ze spolufavoritů Turné Simon Ammann ze Švýcarska, který upadl a jeho šance na celkový úspěch tak klesly na minimum. Koudelka byl na startu jako jediný Čech; Jan Matura, Jakub Janda a Antonín Hájek nepostoupili z kvalifikace.

Závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu (Německo):

1. Kraft 291,9 b. (136,5+129 m), 2. Hayböck (oba Rak.) 285,0 (137,5+132,5), 3. Prevc (Slovin.) 283,9 (139,5+125,5), 4. Stoch (Pol.) 274,9 (129+131), 5. Kofler (Rak.) 274,8 (135,5+126), 6. Fannemel (Nor.) 270,7 (128,5+131), 7. Koudelka (ČR) 265,3 (131+127), 8. Kasai 264,3 (137,5+123), 9. Ito (oba Jap.) 262,5 (128+128) a Damjan (Slovin.) 262,5 (126,5+130,5).

Průběžné pořadí SP (po 10 ze 32 závodů): 1. Hayböck 513 b., 2. Fannemel 512, 3. Koudelka 506, 4. Prevc 450, 5. Freund (Něm.) 443, 6. Kraft 437, ...25. Matura 60, 48. Janda 15, 59. Hájek 7, 65. Hlava (všichni ČR) 4.