Skokanka Vogtová vyhrála po Soči i MS, Doleželová byla 29.

20. 2. 2015 19:07
Německá skokanka na lyžích Carina Vogtová získala po olympijských hrách v Soči zlato i na mistrovství světa ve Falunu.
Carina Vogtová - ilustrační foto.
Carina Vogtová - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Falun - Německá skokanka na lyžích Carina Vogtová získala po olympijských hrách v Soči zlato i na mistrovství světa ve Falunu. Michaela Doleželová obsadila 29. místo, druhá česká reprezentantka Barbora Blažková byla předposlední devětatřicátá.

Třiadvacetiletá Vogtová ovládla závod díky vyrovnaným skokům 91,5 a 92 metrů. Loňská vítězka Světového poháru porazila o 1,8 bodu Japonku Juki Itovou.

Bronz získala Rakušanka Daniela Iraschková-Stolzová, jež potvrdila roli velké favoritky pouze v prvním kole skokem 92,5 metru. Druhý pokus se vedoucí ženě SP tolik nevydařil a po výkonu 89 metrů klesla z prvního místa na třetí.

"Je neuvěřitelné, že to na vrcholu sezony zase vyšlo. Po prvním kole jsem ztrácela čtyři body a ani jsem nedoufala, že bych mohla vyhrát," uvedla Vogtová.

Dvacetiletá Doleželová postoupila do druhého kola jako poslední třicátá a poté si o jednu příčku polepšila. Dvěma skoky o délce 83 metrů potvrdila svou vyrovnanou výkonnost na MS - při premiéře v Liberci 2009 byla sedmadvacátá, na dvou dalších šampionátech osmadvacátá a nyní devětadvacátá.

Doležalová je s výsledkem spokojená

"Když to porovnám s minulými sezonami, kdy jsem měla ambice vyšší a skončila jsem na stejném místě, tak jsem teď spokojená," řekla Doleželová, která se letos teprve podruhé dostala do třicítky skákající druhé kolo. "Takže perfektní. Víc jsem nečekala. Předvedla jsem dva vyrovnané skoky," řekla rodačka z Ostravy.

Sedmnáctiletá Blažková skočila v prvním kole 73,5 metru a při premiéře na velké seniorské akci obsadila devětatřicáté místo.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu (Švédsko):

Skok na lyžích - ženy, střední můstek: 1. Vogtová (Něm.) 236,9 b. (91,5+92 m), 2. Itová (Jap.) 235,1 (89+93), 3. Iraschková-Stolzová (Rak.) 233,8 (92,5+89), 4. Takanašiová (Jap.) 228,3 (90+93), 5. Henrichová (Kan.) 227,9 (90,5+91), 6. Hendricksonová (USA) 226,4 (87+91), 7. Seifriedsbergerová 225,6 (89+90,5), 8. Pinkelnigová (obě Rak.) 223,8 (89+89,5), 9. Jeromeová (USA) 219,4 (86,5+90,5), 10. Rogeljová (Slovin.) 217,9 (87+88,5), ...29. Doleželová 187,7 (83+83), 39. Blažková (obě ČR) 73,5 (75,5).