Skikrosařka Kučerová v Itálii aspoň jednou postoupila a byla 15.

ČTK ČTK
17. 1. 2016 14:33
Skikrosařka Nikol Kučerová skončila v závodu Světového poháru v italském Watlesu na 15. místě. Zraněná Andrea Zemanová chyběla.
Nikol Kučerová
Nikol Kučerová | Foto: Nikol Kučerová via Facebook

Watles - Skikrosařka Nikol Kučerová obsadila 15. místo v závodu Světového poháru v italském Watlesu. Po zrušení páteční kvalifikace dnes všechny lyžařky závodily od počátku ve vyřazovacích jízdách a české reprezentantce se povedlo postoupit alespoň z úvodního osmifinále.

Kučerová se do SP vrátila téměř po roce a při comebacku po vážném zranění kolena neprošla z 21. místa ve čtvrteční kvalifikaci do sobotního závodu. Páteční jízdy na čas, v nichž se mělo rozhodnout o 16 účastnicích dnešního klání, pak byly zrušeny kvůli silnému větru a pořadatelé rozhodli provést kvalifikaci formou osmifinálových vyřazovacích jízd.

Kučerové, šesté lyžařce z posledního mistrovství světa, se na úvod podařilo v tříčlenné jízdě přijet do cíle na druhém místě za Švédskou Sandrou Näslundovou. Ve čtvrtfinále ale už žádnou soupeřku neporazila.

Na startu v Itálii nebyla Andrea Zemanová, jež zrušila celý lednový program kvůli zlomeným žebrům. Druhé vítězství v sezoně vybojovala Kanaďanka Marielle Thompsonová, finále mužů vyhrál Švýcar Jonas Lenherr, jehož nejlepším výsledkem v SP dosud bylo čtvrté místo.

SP v akrobatickém lyžování ve Watlesu (Itálie) - skikros:

Muži: 1. Lenherr, 2. Fiva (oba Švýc.), 3. Leman (Kan.), ...52. Palán (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 15 závodů): 1. Chapuis (Fr.) 470 b., 2. Leman 410, 3. Delbosco (Kan.) 339.

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Holmlundová (Švéd.), 3. Zacherová (Něm.), ...15. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 14 závodů): 1. Holmlundová 590, 2. Baronová (Fr.) 389, 3. Zacherová 339, ...18. Zemanová 117, 25. Kučerová 26.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 48 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy