Skikrosař Kraus skončil druhý na Světovém poháru v Arose

7. 3. 2014 15:36
Skikrosař Tomáš Kraus skončil druhý v závodu Světového poháru v Arose a dosáhl nejlepšího umístění v sezoně.
Tomáš Kraus.
Tomáš Kraus. | Foto: ČTK

Arosa - Skikrosař Tomáš Kraus skončil druhý v závodu Světového poháru v Arose a dosáhl nejlepšího umístění v sezoně. Z vítězství se v prvním závodu po olympijských hrách v Soči radoval domácí Švýcar Alex Fiva. Ženám kralovala Norka Marte Gjefsenová, Nikol Kučerová vypadla ve čtvrtfinále.

Bývalý mistr světa a vítěz Světového poháru ve skikrosu Kraus se na stupně vítězů dostal po roce. Loni v únoru vyhrál závod v německém Grasgehrenu.

Ve finále se Kraus držel v závěsu za Fivou a za ním byla díra, protože Kanaďan Christopher Delbosco a Nor Didrik Bastian Jüll se srazili. Už na posledním skoku tak český lyžař zvedl radostí ruce nad hlavu a oslavil své pondělní čtyřicetiny.

"Mám dneska svátek, tak je to aspoň dárek k svátku, když jsem to k narozeninám nestihl," řekl Kraus ČTK. "Bylo to hodně natěsno v každé jízdě, musel jsem to tam vždy zmáčknout, ale vyšlo to. Je to určitá náplast za olympiádu," řekl Kraus.

Na nedávných olympijských hrách v Soči rovněž myslel Kraus na stupně vítězů, ale po kontaktu se Slovincem Filipem Flisarem upadl a skončil osmnáctý.

Starty jako za starých časů

V Arose Kraus jako za starých časů výborně startoval. Díky tomu pro sebe jistě rozhodl osmifinále i čtvrtfinále. V tom ukázal své zkušenosti, protože v první zatáčce přetlačil Christopha Wahrstöttera z Rakouska a zbytek jízdy kontroloval.

V semifinále měl Kraus i velké štěstí. Hned v první zatáčce po startu měl kolizi s Rakušanem Andreasem Mattem a s Kanaďanem Bradym Lemanem. Český jezdec se dokázal nejrychleji znovu rozjet a dojel si z druhého místa pro postup do finále.

Kučerová zvládla osmifinále a dojela si pro postup z druhého místa. Ve čtvrtfinále ale účastnice her v Soči chybovala, dojela třetí a vypadla.

Závod SP v akrobatickém lyžování v Arose (Švýcarsko) - skikros:

Muži: 1. Fiva (Švýc.), 2. Kraus (ČR), 3. Jüll (Nor.).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 11 závodů): 1. Duncan (Kan.) 361 b., 2. A. Matt (Rak.) 352, 3. Öhling Norberg (Švéd.) 345, ...13. Kraus 159.

Ženy: 1. Gjefsenová (Nor.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Davidová (Fr.), ...11. Kučerová (ČR) vyřazena ve čtvrtfinále.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 11 závodů): 1. Thompsonová (Kan.) 525, 2. Smithová 450, 3. Müllerová (Švýc.) 408, ...21. Kučerová 95, 27. Zemanová (ČR) 62.