Skikrosař Kraus jezdil jako kuře. Chtěl pomoci charitě

Sport Sport, ČTK, Red Spo
9. 4. 2009 10:25
Tomáš Kraus tak pomáhal projektu Pomozte dětem
Tomáš Kraus
Tomáš Kraus | Foto: Reuters

Davos - Skikrosař Tomáš Kraus, vítěz Světového poháru v této freestylové disciplíně, jezdil po švýcarské sjezdovce v převleku za kuře. Nešlo o žádnou sázku, nýbrž o to, že chtěl pomoci charitě.

V Davosu podpořil sbírkový projekt Pomozte dětem.

Dvojnásobný mistr světa v nové olympijské disciplíně se proháněl po svahu jako velké žluté kuře s červeným záchranným kruhem kolem pasu, které je logem akce.

Čtěte více: Skikrosař Kraus vyhrál i počtvrté Světový pohár

"Jsem moc rád, že můžu podpořit projekt Pomozte dětem. Je skvělé, když mají děti život jako já nebo naše Lucinka, pokud se ale něco nepovede, může pomoci kuře," řekl Tomáš Kraus, otec patnáctiměsíční dcery Lucie.

V Davosu zakončil na akci zvané Snowfest, setkání freeridových lyžařů, svou letošní sezonu, v níž se počtvrté stal celkovým vítězem Světového poháru.

Ze Švýcarska odjel ještě před hlavní akcí Scott Czech ride, mistrovstvím České republiky v jízdě ve volném terénu, které se loni účastnil. "Chci se po dlouhé sezoně věnovat rodině," vysvětlil Kraus.

Za deset let akce Pomozte dětem se organizátorům a partnerům podařilo vybrat více než 116 milionů korun a rozdělit je mezi 143 tisíc ohrožených a znevýhodněných dětí. Jde o děti s postižením, drogově závislé nebo týrané a zneužívané.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Lang facebookovým příspěvkem o Zemanovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentovi Miloši Zemanovi, nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 na konci července pravomocně potvrdil odvolací pražský městský soud. Vyplývá to ze soudní databáze. Na sociální síti Lang loni v dubnu na adresu Zemana mimo jiné napsal, že "je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini". Soud v květnu rozhodl, že šlo maximálně o přestupek, případ proto předal úřadu Městské části Prahy 8.

Langa státní zastupitelství obžalovalo za podněcování k trestnému činu, hrozilo mu až dvouleté vězení. Žalobkyně pro něj navrhovala peněžitý trest. Bývalý radní u soudu nepopřel, že na svém soukromém profilu příspěvek zveřejnil, odmítl však, že se dopustil trestného činu. Podle svých slov pouze naplňoval svá ústavní práva.

Lang loni reagoval svými výroky na sociální síti na to, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za "proradná prasata", která je dovoleno a nutné zabíjet.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel Nobelovu cenu za mír

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný katolický politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel v roce 1998 Nobelovu cenu za mír. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Sociálnědemokratickou a labouristickou stranu (SDLP), kterou Hume založil a dlouhá léta vedl. Hume získal Nobelovu cenu společně s vůdcem probritských unionistů Davidem Trimblem. V minulosti byl rovněž poslancem Evropského parlamentu a parlamentu Spojeného království.

Zdroj: ČTK
Další zprávy