Veslařská šampionka spadla ze schodů a zůstává v kómatu. Pomozte jí domů, žádá rodina

Rudolf Černík
1. 12. 2018 16:31
Veslařská mistryně světa do 23 let Anna Thorntonová je po úrazu stále v kómatu. Její rodina teď založila crowdfundingovou kampaň, aby mohla být převezena z nemocnice ve Spojených státech domů do Velké Británie.
veslování, Anna Throntonová
veslování, Anna Throntonová | Foto: Instagram

Mistryně světa do 23 let na dvojskifu Anna Thorntonová pochází z Nottinghamu, ale v USA studuje zdravotnictví ve třetím ročníku na University of Washington v Seattlu. Právě tam došlo k neštěstí, když nadějná veslařka spadla ze schodů, utrpěla vážná zranění a je stále v kómatu.

"Podrobně sledujeme stav Anny Thorntonové, členky veslařského týmu University of Washington, která je ve stabilním, ale vážném stavu po úrazu, ke kterému došlo dříve v tomto měsíci," uvedl mluvčí university s tím, že podrobnosti na přání rodiny nebude zveřejňovat.

Rodina Thorntonové mezitím spustila crowd-fundingovou kampaň, jejímž cílem je získat 80 tisíc liber (téměř 2,5 milionu korun) potřebných na převoz zraněné veslařky z USA do Velké Británie.

Thorntonová měla být jednou z největších britských nadějí pro olympijské hry v Tokiu 2020. Mladá veslařka získala z juniorských mistrovství světa a ze šampionátu do 23 let celkem pět medailí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy