Skifař Synek získal na šampionátu stříbrnou medaili

3. 9. 2011 14:09
Finálový závod si zajede i Miroslava Knapková
Skifař Ondřej Synek na MS ve veslování v Etonu.
Skifař Ondřej Synek na MS ve veslování v Etonu. | Foto: Reuters

Bled- Skifař Ondřej Synek získal na mistrovství světa ve veslování stříbrnou medaili. Obhájce titulu z loňského šampionátu nestačil na jezeře Bled na Novozélanďana Mahého Drysdalea, který vybojoval již pátou zlatou medaili v kariéře.

Synek se v průběhu finálového závodu nejprve držel na druhém místě za Alanem Campbellem z Velké Británie, který již tradičně po startu nasadil nejvyšší tempo. Po polovině trati však Synek společně s Drysdalem Campbella předstihli a bylo jasné, že se o držiteli titulu rozhodne mezi nimi.

Ve finiši měl nakonec více sil šampion z let 2005, 2006, 2007 a 2009, jehož kralování na MS před rokem Synek v Drysdaleově domácím prostředí na jezeře Karapiro přerušil. Veslař pražské Dukly tak zopakoval výsledek ze šampionátu 2007 v Mnichově, kde byl také druhý, a vybojoval šestou medaili z mistrovství světa, z toho pátou na skifu.

Své finálové vystoupení už má za sebou i dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových, který obsadil s velkým odstupem za vítěznou britskou dvojicí Annou Watkinsovou a Katherinou Graingerovou šesté místo.

V semifinále se ve velmi dobrém světle představila skifařka Miroslava Knapková, která bez problémů postoupila do finále a zajistila tak České republice účastnické místo na olympiádě v Londýně.

Miroslava Knapková.
Miroslava Knapková. | Foto: Reuters

Trojnásobná medailistka z mistrovství světa svou jízdu bezpečně vyhrála a druhou Emmu Twiggovou z Nového Zélandu porazila téměř o čtyři sekundy. Navíc dosáhla výrazně lepšího času než Číňanka Čang Siou-jün, která ovládla druhé semifinále.

Další české posádce, který se dnes v semifinále představila, se tolik nedařilo. Čtyřka bez kormidelníka Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček, Jan Gruber obsadila poslední šesté místo, v druhé polovině trati však svěřenci trenéra Petra Blechy už viditelně šetřili síly na nedělní B-finále. Pokud v něm dokážou porazit alespoň jednu posádku, kvalifikují se do Londýna.

Dnes se na Bledu představí ještě dvě české posádky. Své účinkování na MS uzavřou v C-finále párová čtyřka a dvojka bez kormidelníka a v D-finále dvojskif lehkých vah Daniela Nacházelová, Denisa Čvančarová.