Skandál v Liberci. Delegáti závodu byli okradeni

janc
10. 2. 2008 13:38
Bylo odcizeno pět notebooků, fotoaparát i 1500 eur
Závod v Harrachově se nevydařil po všech stránkách, v druhém kole byl ukončen.
Závod v Harrachově se nevydařil po všech stránkách, v druhém kole byl ukončen. | Foto: Reuters

Liberec - Světový pohár ve skoku na lyžích v Liberci měl skandální tečku. Zloději vykradli pokoje zahraničních hostů, kteří tak přišli o drahou elektroniku a peníze.

"Okraden byl asistent technického delegáta Minemuru Yutaka z Japonska a rozhodčí Hiroki Chonan. Škody hlásí i zaměstnanci německé televizní stanice ARD," citoval server Týden.cz mluvčího organizačního výboru Zdeněka Soudného.

Incident se udál v centru Liberce ve čtyřhvězdičkovém hotelu Zlatý lev. Kromě peněz (údajně 1500 eur) bylo odcizeno také pět notebooků a fotoaparát a další věci.

Čtěte také:
Skokanu Koudelkovi se v Liberci dařilo. Skončil sedmý
TV práva: Za skoky půl milionu, za kombinaci almužna

"Ačkoliv k pochybení nedošlo na straně organizačního výboru, celou situaci se zahraničními hosty řešíme. Vedení hotelu ale vůbec nespolupracuje, hosté jsou z jeho počínání velmi rozhořčeni," pokračoval mluvčí.

Podle informací organizačního výboru přijel manažer hotelu na místo činu až po několika hodinách a výzvách ze strany organizátorů závodu. Okradeným však pouze vzkázal, že jim k celé věci momentálně nemůže nic říct. "Počínání hotelu je pro nás opravdu alarmující," dodal Soudný.

Čtěte také: Na Ještědu zavládl smír. SP ve skocích v Liberci bude

"Celá situace nás velice mrzí.Vše budeme v následujících dnech řešit standardní cestou s policií a pojišťovnou, okradení hosté o tom již byli informováni," řekl serveru Týden.cz ředitel hotelu Petr Mošnar.

Jak se zloděj do pokojů dostal je záhadou. "Na dveřích pokojů máme elektronické zámky, které neukazují vstup žádné cizí osoby v odpoledních či večerních hodinách. Všechny hosty upozorňujeme, aby při odchodu uschovali cenné věci v hotelovém sejfu," uzavřel Mošnar.

 

Právě se děje

Další zprávy