Skandál Tysona: Kvůli dceři napadl fotografa. Zatkli ho

Sport Sport, Red Spo, ČTK
12. 11. 2009 9:45
Mike Tyson údajně bránil svou dceru před fotografem
Mike Tyson
Mike Tyson | Foto: Reuters

Los Angeles - Bývalý boxerský šampion Mike Tyson má další skandál: opět se popral na veřejnosti a byl zatčen.

Někdejší nejmladší profesionální mistr světa v těžké váze udeřil na letišti fotografa, který se snažil pořídit snímek Tysona s jeho manželkou a desetiměsíční dcerou.

Třiačtyřicetiletý boxer mu uštědřil ránu do hlavy, fotograf upadl na zem a utrpěl tržné poranění na čele, s nímž musel být ošetřen v nemocnici.

Mluvčí známého bouřliváka uvedla, že Tysona chránil své dítě před nechtěnou pozorností agresivního paparazziho. "Bylo to v sebeobraně," řekla agentuře AP mluvčí Tammy Brooková.

Čtěte také: Kokain a marihuana, Mike Tyson má další problém

Tyson i nejmenovaný fotograf hodlají podat trestní oznámení pro ublížení na zdraví.

Informace o tom, jak se incident odehrál, se podle policie rozcházejí. Podle Tysonova obhájce lidé boxera pronásledovali až na toalety, aby si ho mohli vyfotografovat.

"Verzí, jak se to stalo, je hodně. Později se to vyjasní. Někteří svědci podporují Tysonovu verzi, druzí fotografovu," řekl mluvčí letištní policie Jim Holcomb. Podle něj bývalý boxer po zatčení spolupracoval.

Problémy se zákonem měl třiačtyřicetiletý Tyson v minulosti několikrát. V roce 1992 byl obviněn ze znásilnění a strávil tři roky ve vězení. Několikrát byl také zatčen za rvačky na veřejnosti.

První titul získal ve dvaceti letech po vítězství nad Jamajčanem Trevorem Berbickem. Naposledy vstoupil do ringu před čtyřmi lety.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy