Skandál Tysona: Kvůli dceři napadl fotografa. Zatkli ho

Sport Sport, Red Spo, ČTK
12. 11. 2009 9:45
Mike Tyson údajně bránil svou dceru před fotografem
Mike Tyson
Mike Tyson | Foto: Reuters

Los Angeles - Bývalý boxerský šampion Mike Tyson má další skandál: opět se popral na veřejnosti a byl zatčen.

Někdejší nejmladší profesionální mistr světa v těžké váze udeřil na letišti fotografa, který se snažil pořídit snímek Tysona s jeho manželkou a desetiměsíční dcerou.

Třiačtyřicetiletý boxer mu uštědřil ránu do hlavy, fotograf upadl na zem a utrpěl tržné poranění na čele, s nímž musel být ošetřen v nemocnici.

Mluvčí známého bouřliváka uvedla, že Tysona chránil své dítě před nechtěnou pozorností agresivního paparazziho. "Bylo to v sebeobraně," řekla agentuře AP mluvčí Tammy Brooková.

Čtěte také: Kokain a marihuana, Mike Tyson má další problém

Tyson i nejmenovaný fotograf hodlají podat trestní oznámení pro ublížení na zdraví.

Informace o tom, jak se incident odehrál, se podle policie rozcházejí. Podle Tysonova obhájce lidé boxera pronásledovali až na toalety, aby si ho mohli vyfotografovat.

"Verzí, jak se to stalo, je hodně. Později se to vyjasní. Někteří svědci podporují Tysonovu verzi, druzí fotografovu," řekl mluvčí letištní policie Jim Holcomb. Podle něj bývalý boxer po zatčení spolupracoval.

Problémy se zákonem měl třiačtyřicetiletý Tyson v minulosti několikrát. V roce 1992 byl obviněn ze znásilnění a strávil tři roky ve vězení. Několikrát byl také zatčen za rvačky na veřejnosti.

První titul získal ve dvaceti letech po vítězství nad Jamajčanem Trevorem Berbickem. Naposledy vstoupil do ringu před čtyřmi lety.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy