SP v alpském lyžování • Val d'Isere • 10:30

Sjezd žen

Vítejte u online přenosu ze sjezdu žen v rámci SP v alpském lyžování z francouzského Val d'Isere. Závod se pojede v sobotu 19. prosince od 10:30.

Dobré ráno. Dovoluji si vás přivítat u dnešního online přenosu ze sjezdu žen v rámci SP v alpském lyžování. Dnešní závod se pojede ve francouzském Val d'Isere, tedy na stejném místě jako včera. Na startovní listině figuruje samozřejmě i Ester Ledecká, která se pokusí vylepšit včerejší dobrý výsledek.

Včera se ve Francii jel vůbec první ženský sjezd letošní sezóny a na náročné trati se stala vítězkou Corinne Suterová. Švýcarská lyžařka ve Val d'Isere kralovala díky jedenáct setin rychlejšímu času oproti Goggiaové a dvacet setin měla náskok na třetí Breezy Johnsonovou. Velmi dobrý výkon předvedla také česká reprezentantka Ester Ledecká. Ta startovala s číslem 19 a velmi solidní jízdou si dojela pro krásné šesté místo. Aktuálně vedoucí žena světového poháru Petra Vlhová bodovala díky šestadvacáté pozici.

TOP 10 VČEREJŠÍHO SJEZDU

 

1. Corinne Suterová (SUI) 1:44.62

2. Sofia Goggiaová (ITA) +0.11

3. Breezy Johnsonová (USA) +0.20

4. Ilka Štuhecová (SLO) +0.65

5. Nina Ortliebová (AUT) +0.97

6. Ester Ledecká (CZE) +1.08

7. Tamara Tipplerová (AUT) +1.25

8. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1.32

9. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1.33

10. Elena Curtoniová (ITA) +1.36

Dnešní sjezd bude odstartován v 10:30 a na 51 lyžařek bude čekat 39 branek při celkové délce trati 3037 metrů. Startovat se bude ve výšce 2580 m.n.m., finišovat poté v nadmořské výšce 1810 m.n.m. Teplota by se dnes ve Val d'Isere měla pohybovat několik stupňů pod nulou, podmínky by mohly být dobré.

STARTOVNÍ LISTINA

 

1. Marta Bassinová (ITA)

2. Kira Weidleová (GER)

3. Sofia Goggiaová (ITA)

4. Petra Vlhová (SVK)

5. Nina Ortliebová (AUT)

6. Laura Pirovanová (ITA)

7. Ester Ledecká (CZE)

8. Francesca Marsagliaová (ITA)

9. Corinne Suterová (SUI)

10. Tamara Tipplerová (AUT)

11. Stephanie Venierová (AUT)

12. Ramona Siebenhoferová (AUT)

13. Lara Gutová-Behramiová (SUI)

14. Breezy Johnsonová (USA)

15. Federica Brignoneová (ITA)

16. Joana Hählenová (SUI)

17. Elena Curtoniová (ITA)

18. Ragnhold Mowinckelová (NOR)

19. Ilka Štuhecová (SLO)

20. Michelle Gisinová (SUI)

51. Nevena Ignjatovičová (SRB)

SJEZD VE VAL D'ISERE BYL ZAHÁJEN.

1.

Na trati máme první lyžařku, kterou je Marta Bassinová. Italka bude chtít napravit včerejší 16. místo.

1.

Marta Bassinová je v cíli a stanovila nám úvodní čas, podle kterého se budou porovnávat ostatní lyžařky. Italka dojela v čase 1:47.94.

2.

Kira Weidleová má výrazně lepší začátek trati. Více než vteřinový náskok pro Němku na druhém mezičase.

2.

Německá lyžařka deklasovala Bassinovou a logicky jde na první místo. Weidleová zvládla sjezd s náskokem 2 vteřin a 65 setin na italskou lyžařku.

3.

Zatím podobná jízda jako u Weidleová v podání Sofie Goggiaové. Po úvodní pasáži ztrácí Italka jen 10 setin.

3.

Sofia Goggiaová jde na první místo! Italská favoritka je v cíli o 59 setin rychlejší než dosud vedoucí Kira Weidleová.

4.

Nyní už vedoucí žena světového poháru Petra Vlhová. Slovenka však již na třetím mezičase ztrácí téměř vteřinu.

4.

Petra Vlhová je v cíli třetí, poráží tedy aspoň Bassinovou. Ani dnes to tedy nevypadá na nějaký výrazný průlom ve sjezdu, nicméně Slovence se do celkového pořadí hodí každý bod.

5.

Nina Ortliebová by mohla zaútočit na dosud vedoucí Goggiaovou. Po úvodní pasáži drží vyrovnaný čas jako Italka.

5.

Jenže Ortliebová s dalšími metry na trati zpomalovala a nakonec je z toho jen třetí pozice. Více než vteřinová ztráta na Goggiaovou.

6.

Nyní už je na trati Laura Pirovanová. Hned po Italce se představí Ester Ledecká, na kterou čeká snad každý český fanoušek.

6.

Laura Pirovanová jela téměř totožnou jízdu jako Ortliebová před chvílí. Solidní úvodní pasáž, následovaná několika malými chybami. Čas 1:46.21 stačí jen na čtvrtou pozici.

7.

A teď už je ve startovní brance Ester Ledecká!

7.

Začátek od Ledecké velmi dobrý. Nicméně ve srovnání s Goggiaovou měly snad všechny lyžařky lepší začátek.

7.

Bohužel přišlo několik chyb a Ledecká se dostala do červených čísel.

7.

Velmi dobrá jízda Ester Ledecké stačí na aktuálně třetí místo. Ztráta 75 setin sekundy na vedoucí Sofii Goggiaovou.

8.

Francesca Marsagliaová nedokázala zaútočit na stupně vítězů. Již čtvrtá italská lyžařka dnešního závodu je v cíli až šestá, když ztratila více než dvě vteřiny.

9.

Včerejší vítězka Corinne Suterová se do toho opřela již na startu a na druhém mezičase má téměř půlvteřinový náskok.

9.

Jenže Suterová neměla tak dobrou druhou polovinu trati jako Goggiaová a Italka zůstává ve vedení. Švýcarský lyžařka nenaváže na včerejší vítězství, neboť je o 24 setin druhá!

10.

Ani Tamara Tipplerová na Goggiaovou nestačí a pomalu se nám tenčí seznam lyžařek, které by mohly překonat italskou závodnici. Rakušanka je v cíli i za Ledeckou, když ztratila 1 vteřinu a 82 setin.

TOP 5 PO DESETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:44.70

2. Corinne Suterová (SUI) +0.24

3. Kira Weidleová (GER) +0.59

4. Ester Ledecká (CZE) +0.75

5. Nina Ortliebová (AUT) +1.33

11.

Po krátké komerční přestávce se nám představila Stephanie Venierová. Dnes sedmadvacetiletá lyžařka zajela dobrou úvodní pasáž, nicméně v cíli to nebylo tak dobré. Několik chyb Venierovou odsoudilo k devátému místu.

12.

Velmi pohledná jízda od Ramony Siebenhoferové, která dokonce útočila na stupně vítězů. Rakušance to sice o 5 setin nevyšlo na třetí pozici, ale Ester Ledeckou ze čtvrtého místa odsunout dokázala.

13.

Spíše nespokojená bude dnes Lara Gutová-Behramiová. Švýcarská naděje na boj o stupně vítězů se řadí na šesté místo. Vteřinová ztráta na první místo.

14.

Fantastickou formu ve Val d'Isere prokazuje Breezy Johnsonová. Američanka je v polovině trati první s náskokem 41 setin!

14.

Jenže závěrečnou pasáž Johnsonová neměla tak dobrou jako Goggiaová. Po menším zaváhání začala mladá Američanka ztrácet a je třetí. Každopádně výborný výkon od Breezy Johnsonové.

16.

Do závodu neodstartovala Brignoneová a proto jsme viděli na trati Joanu Hählenovou. Po včerejším pádu může být Švýcarka spokojená, neboť je úspěšně v cíli a to s jedenáctým časem.

17.

Ani Elena Curtoniová nedokázala zaútočit na nejlepší. Po chybách ve střední pasáži přišla ztráta rychlosti a nakonec je Italka až devátá. 

18.

Včera devátá Ragnhlid Mowinckelová začala nadějně, ale mezi druhým a třetím mezičasem ztratila vteřinu! Norka proto nenaváže na včerejší umístění v TOP 10, když je až čtrnáctá.

19.

Na trati máme Ilku Štuhecovou, která skvěle odstartovala. Téměř vteřinový náskok na druhém mezičase.

19.

Nakonec je to od Ilky Štuhecové až šestý nejrychlejší čas. Naprosto totožný výkon jako od Ester Ledecké, která tak zůstává na šesté příčce.

20.

Solidní výkon Michelle Gisinové, ale ani ta nedokázala porazit Ledeckou. Švýcarka se dlouho držela dokonce na prvním místě, ale poslední dva mezičasy už byly červené a je to osmá pozice.

TOP 5 PO DVACETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:44.70

2. Corinne Suterová (SUI) +0.24

3. Breezy Johnsonová (USA) +0.27

4. Kira Weidleová (GER) +0.59

5. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0.64

 

6. Ester Ledecká (CZE) +0.75

 

21.

Nadia Delagová je první lyžařkou, která se nám představila po druhé reklamní přestávce. Mezi elitu se ovšem nedostala, Italka je v cíli až osmnáctá.

22.

Zdá se, že již nikdo nebude mít na to, aby zaútočil na elitní desítku. Nedaří se to nyní ani Ricardě Haaserové, která se dopustila chyby při jednom skoku a je až dvacátá. Dokonce je pomalejší i než Petra Vlhová.

23.

Tak přeci jenom máme ještě jednu závodnici, která se vměstnala do elitní desítky. Ztráta 1 vteřinu a 10 setin pro Mirjam Puchnerovou znamená právě desátou příčku.

24.

Velmi podobná jízda jako od Puchnerové teď byla k vidění, když byla na trati Priska Nuferová. Švýcarka se však na rozdíl od Rakušanky nedostala do desítky, aktuálně je jedenáctá.

25.

Také Christine Scheyerová měla výborný začátek, výrazně lepší než vedoucí Goggiaová, nicméně postupně přibývaly desetiny ztráty a v cíli je to až 21. místo. Scheyerová nebude spokojená.

26.

Až s číslem 26 jsme viděli první francouzskou lyžařku. Jennifer Piotová však nepředvedla zrovna ideální jízdu a řadí se na 23. pozici. Může se tak dostat až na hranu bodového umístění.

27.

Okamžitě po první Francouzce jsme viděli také druhou reprezentantku této země. Tiffany Gauthierová zajela podobně jako její kolegyně, nicméně na rozdíl od Piotové se těsně dostala do TOP 20.

28.

Solidní patnácté místo si připisuje Jasmine Fluryová. Švýcarka musí být spokojená, neboť si připíše příjemný bodový zisk.

29.

Velmi dobrý výkon od Marie-Michele Gagnonové. Kanaďanka se řadí na devátou pozici, ztratila totiž jen 88 setin sekundy. Opravdu skvělá jízda Gagnonové!

30.

Naprosto fantastický výkon od Kajsy Vickhoff Lieové! Norská lyžařka startovala až s číslem 30 a byl z toho nečekaný útok na stupně vítězů. Pouze 33 setin ztráty, nicméně na aktuálně třetí Johnsonovou to o kousek nestačilo.

TOP 10 PO TŘICETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:44.70

2. Corinne Suterová (SUI) +0.24

3. Breezy Johnsonová (USA) +0.27

4. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +0.33

5. Kira Weidleová (GER) +0.59

6. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0.64

7. Ilka Štuhecová (SLO) +0.75

7. Ester Ledecká (CZE) +0.75

9. Michelle Gisinová (SUI) +0.77

10. Marie-Michele Gagnonová (CAN) +0.88

Přestože ještě 20 lyžařek ještě čeká na svůj start, ode mě to bude pro dnešek vše. S konstatováním, že Ester Ledecká dnes přidala další výborné umístění v TOP 10, si vás dovolím pozvat na zítřejší online přenos ze Super-G. Na shledanou.

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy