Ledecká po skvělém víkendu na lyžích dojela druhá v paralelním slalomu na snowboardu

14. 1. 2020 16:51
Ester Ledecká při svém prvním startu ve Světovém poháru na snowboardu v sezoně dojela druhá v paralelním slalomu v rakouském Bad Gasteinu. Česká hvězda prohrála až ve finále s vedoucí ženou seriálu Němkou Ramonou Hofmeisterovou.
Ester Ledecká vyhrála Křišťálový globus v den svých narozenin
Ester Ledecká vyhrála Křišťálový globus v den svých narozenin | Foto: Ivana Roháčková

Čtyřiadvacetiletá Ledecká startovala na prkně jen dva dny po sjezdařských závodech Světového poháru v Zauchensee, kde byla v sobotu osmá ve sjezdu a v neděli šestá v kombinaci.

Dvojnásobná olympijská vítězka měla jen pondělí na to, aby se přeorientovala na snowboard, což dokázala rychle a vyhrála kvalifikaci. V červené trati byla rychlejší o 12 setin než vítězka prvního letošního paralelního slalomu Julií Zoggovou ze Švýcarka. V modré dosáhla sedmého času a v součtu předstihla Hofmeisterovou o čtyři desetiny.

První kolo vyřazovacích jízd zvládla Ledecká hladce a Japonku Cubaki Mikiovou porazila o 72 setin. Ve čtvrtfinále domácí Daniela Ubingová spadla, vyjela z trati a česká favoritka byla v semifinále. V tom zdolala Němku Carolin Langenhorstovou.

Ve finále se Hofmeisterová vrhla na trať s vervou a Ledecká ve snaze dohnat ztrátu lehce chybovala a manko už nestáhla. "Byl to skvělý den, skvělé podmínky a skvělý závod. Mám to tady ráda," řekla Hofmeisterová po čtvrté výhře v sezoně a směrem k Ledecké dodala: "Gratuluju téhle jedinečné holce. Vítej zpět!"

Česká mistryně světa v paralelním slalomu na snowboardu z roku 2015 se na stupně vítězů ve slalomu SP dostala po necelých třech letech. Naposledy byla rovněž druhá v březnu 2017 ve Winterbergu. Ze sedmnácti triumfů v SP na snowboardu má jen dvě ze slalomu. Více se jí daří v obřím slalomu.

Další Češi nepostoupili z kvalifikace. Při své premiéře v elitním seriálu obsadila šestnáctiletá Zuzana Maděrová 34. místo a Adam Počínek skončil na 57. příčce.