SP ve sjezdovém lyžování • Cortina • 11:30

Sjezd žen

Hezké dopoledne, vítejte při sledování on-line přenosu ze sjezdu žen v rámci Světového poháru ve sjezdovém lyžování v italské Cortině s Ester Ledeckou v akci. Závod začíná v sobotu 22. ledna v 11:30.

Přeji příjemnou sobotu. Také během tohoto víkendu pokračuje světový pohár v alpském lyžování a my se dnes zaměříme na ženský sjezd v italské Cortině d'Ampezzo. Na slavné sjezdovce Tofana se představí také Ester Ledecká, která se představí se startovním číslem 17.

Největší favoritkou dnešního závodu bude Sofia Goggiaová, která letos vyhrála tři ze čtyř sjezdů sezóny. V tom posledním minulý týden v Zauchensee vůbec nedojela do cíle, čímž ztratila v boji o celkové prvenství ve světovém poháru. Na momentálně vedoucí lyžařku SP totiž ztrácí již tři sta bodů. Ve prospěch Italky navíc hovoří také fakt, že vyhrála oba tréninky. Ve čtvrtek porazila o 20 setin Ramonu Siebenhoferovou, včera měla ještě větší náskok, tentokrát však před Ragnhild Mowinckelovou.

6. Ester Ledecká (CZE) +0,73

Ester Ledecké se v dosavadním průběhu sezóny příliš nedařilo, nicméně minulý víkend zaznamenala svůj nejlepší letošní výsledek, když dojela osmá v Zauchensee. Kromě toho byla v Lake Louise na 12. a 22. místě. Na loňskou velmi solidní sezónu tak zatím nenavázala.

Začátek ženského sjezdu v Cortině d'Ampezzo je naplánován na 11:30.

Ještě jednou vás vítám u sobotního sjezdu žen, který se pojede v italské Cortině d'Ampezzo. České fanoušky musí enormně zajímat především výkon Ester Ledecké, jež své podporovatele navnadila v obou trénincích. V těch totiž obsadila shodně šesté místo.

ZÁVOD BYL ZAHÁJEN.

1

Na trati máme úvodní lyžařku dnešního sjezdu Mirjam Puchnerovou.

1

Mirjam Puchnerová předvedla solidní jízdu s menším zaváháním. První čas, na který budou lyžařky útočit je 1:07,35. V dnešním zkráceném sjezdu bude rozhodovat sebemenší chyba.

2

Michelle Gisinová měla dobrý úvod, ale poté ztratila rychlost a nakonec je pomalejší než Puchnerová. Sedm setin ztráty pro osmadvacetiletou Švýcarku.

3

Velmi podobně jako Gisinová jela také Ramona Siebenhoferová, která byla ve spodní pasáži o 4 km/h pomalejší než vedoucí Puchnerová, ale v cíli jí to stačilo na vedení.

4

Další rakouskou lyžařkou startovní listiny byla Christine Scheyerová, nicméně její jízda byla dosud nejhorší. Téměř vteřinu ztratila, když předvedla velkou chybu přibližně ve středu trati.

5

Jedna z možných favoritek dnešního závodu je v cíli, ale spokojenost z toho rozhodně nebude. Lara Gutová-Behramiová je s časem 1:07,66 až čtvrtá, což je pro sympatickou Švýcarku určitě zklamání.

6

Hodně zpackaná jízda s několika chybami v podání Marie-Michele Gagnonové. Největší mimoevropská naděje dnešního závodu ztratila téměř půldruhou vteřinu.

7

Sofia Goggiaová jde do vedení. Favoritka všech favoritek předvedla velkou chybu v horní pasáži, ale přesto se dokázala prodrat na první místo. Domácí oblíbenkyně vinou chyb ztratila minimálně půlvteřinu, nicméně v cíli se raduje.

8

Další z domácích nadějí je v cíli, avšak teď to spokojenost nebude. Na dvou mezičasech na tom byla Brignoneová podobně jako Goggiaová, ovšem po obrovské chybě v závěru je až sedmá.

9

Corinne Suterová se stala v Cortině na jaře mistryní světa v této disciplíně, nicméně na tento výkon nedokázala navázat. Dobrou jízdou nestačila na vedoucí Goggiaovou a je třetí.

10

Ragnhild Mowinckelová byla ve včerejším tréninku druhá a také dnes ukázala, že umí být rychlá. Jenže ve vyrovnané soutěži se se ztrátou 59 setin řadí až na šesté místo.

TOP 5 PO DESETI ZÁVODNICÍCH

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:06,98

3. Corinne Suterová (SUI) +0,33

4. Mirjam Puchnerová (AUT) +0,37

5. Michelle Gisinová (SUI) +0,44

11

Po krátké přestávce se představila Nadia Delagová, která také nenavázala na dobrou jízdu své krajanky Sofie Goggiaové. Dokonce je mladá lyžařka až desátá, čímž nepotěšila domácí fanoušky.

12

Ani Ilka Štuhecová nedokázala zaútočit na nejlepší. Slovinka ztratila necelou vteřinu, čímž se zařadila na osmou pozici.

13

Nevyzpytatelná Kira Weidleová z Německa měla pomalý začátek a přestože jí střední pasáž vyšla dobře, v cíli se řadí před zmiňovanou Ilku Štuhecovou.

14

Ani starší ze sester Delagových se nezadařilo. Nicol sice měla největší rychlost ze všech, ale ani to nestačilo na zlepšení. Až jedenáctá pozice pro italskou lyžařku.

15

Zdá se, že Sofia Goggiaová je velmi blízko k dalšímu vítězství. Nevyzrála na ní totiž ani Elena Curtoniová, jež zajela naprosto totožnou jízdu jako Nicol Delagová. Uvidíme, zda ještě někdo zaútočí na vedoucí Italku.

16

Specialistka na obří slalom, Marta Bassinová, se zařadila mezi poražené. Na úvodním mezičase ztrácela minimálně, ale velkou chybou se pak odsoudila k nejhoršímu času.

17

Nyní ovšem musíme zbystřit, neboť je na startu připravená Ester Ledecká.

17

Začátek byl od Ester Ledecké solidní. Necelé tři desetiny ztráty by aktuálně stačily na sedmé místo.

17

A nakonec je z toho fantastický výsledek Ester Ledecké. Češka si dokázala udržet výborné tempo, zbytek trati projela s totožnou ztrátou jako v úvodu a je třetí. Manko na vedoucí Goggiaovou činí 26 setin sekund.

18

První, kdo mohl Ester Ledeckou odsunout z medailových pozic byla Priska Nuferová, ale její jízda ne českou lyžařku zdaleka nestačila. Bez jedné setiny ztratila vteřinu a je jedenáctá.

19

Další nebezpečnou soupeřku má Ledecká za sebou. Tamara Tipplerová dokáže zajet výborně, ale dnešní krátký sjezd pokazila. V cíli se řadí až na 17. pozici.

20

Elitní dvacítku zakončila Jasmine Fluryová, nicméně její jízda napodobila předchozí výkon Tamary Tipplerové. Ani Švýcarka tak nejlepší lyžařky vůbec neohrozila.

TOP 5 PO DVACETI ZÁVODNICÍCH

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:06,68

3. Ester Ledecká (CZE) +0,26

4. Corinne Suterová (SUI) +0,33

5. Mirjam Puchnerová (AUT) +0,37

21

Druhá televizní přestávka je minulostí a na trati se nám představila Romane Miradoliová. Francouzku postihl velmi silný vítr a přestože to vypadalo velmi nadějně, nakonec je až patnáctá.

22

Velmi podobně jako Miradoliová zajela také Stephanie Venierová. Úvodní pasáž měla spousta lyžařek velmi podobnou, avšak postupně většina ztrácí, což byl také případ Rakušanky.

23

Třiadvacetiletá švýcarská naděje Noemie Kollyová měla v některých pasážích problémy a v cíli poráží jen Martu Bassinovou.

24

Máme nový nejpomalejší čas závodu, jehož autorkou je chybující Jasmina Suterová. Ani tato švýcarská lyžařka tak nemůže být vůbec spokojena.

25

Trochu nečekaně přichází nové jméno do TOP 10 výsledkové listiny. Lyžařkou, která se řadí na 7. místo je Elisabeth Reisingerová, jež bude určitě spokojená. Výborný závěrečný sektor od poměrně neznámé Rakušanky.

26

Na výkon své krajanky teď nedokázala navázat Nadine Festová. Pro další z Rakušanek je v cíli připraveno až čtyřiadvacáté místo.

27

V čase 1:08,33 je v cíli Laura Gaucheová z Francie. Ta se svým výkonem řadí až na konec druhé desítky.

28

Velmi nespokojená je Ricarda Haaserová, jež si vyjela jen 27. pozici. Necelé dvě vteřiny ztráty pro rodačku z rakouského Innsbrucku.

29

Joana Hählenová je se startovním číslem 29 vůbec první lyžařkou, u které bude svítit DNF, tedy označení pro lyžařky, jež nezvládly trať a po pádu končí.

30

Francesca Marsagliaová chybovala v horní polovině trati a postupně nabírala stále větší ztrátu. Dvouvteřinové manko znamená pozici hluboko v poli poražených.

NEJLEPŠÍ DESÍTKA ZÁVODU

6. Michelle Gisinová (SUI) +0,44

7. Elisabeth Reisingerová (AUT) +0,57

8. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,59

9. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,68

10. Kira Weidleová (GER) +0,81

Dostáváme se k závěrečné dvacítce dnešního závodu, kterou budeme samozřejmě po očku sledovat, nicméně pro tento okamžik už se nebudeme věnovat každé závodnici. Jestliže už žádná lyžařka neohrozí průběžně nejlepší závodnice, přineseme vám v závěru už jen konečné výsledky dnešního sjezdu.

Vzhledem k tomu, že se již žádná ze zbývajících lyžařek neprobojovala mezi nejlepší, můžeme konstatovat, že Ester Ledecká si z Cortiny d'Ampezzo odveze skvělé třetí místo. Nestačila totiž pouze na suverénní Sofii Goggiovou a Ramonu Siebenhoferovou, která byla o pouhých 6 setin rychlejší. Předešlá výsledková listina nejlepších deseti závodnic už se tak nezměnila.

Pro dnešek je to ode mě vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.