SP ve sjezdovém lyžování • Lake Louise • 20:30

Sjezd žen

Vítejte u on-line přenosu ze sjezdu žen v rámci SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise. Závod se rozjede v pátek 3. prosince od 20:30.

Přeji příjemný páteční večer. Vítám především fanoušky sjezdového lyžování, neboť se dnes společně zaměříme na úvodní sjezd sezóny v podání Ester Ledecké a jejich soupeřek.

Po několika závodech ve slalomu se světový pohár žen přesunul do Lake Louise, kde je připravena premiérová nejrychlejší disciplína v sezóně. Na 52 závodnic čeká více než tři kilometry dlouhá trať, přičemž převýšení činí 796 metrů. Celá trať musela být připravována do posledních chvil, neboť v Kanadě nasněžilo několik čísel nového sněhu.

V Lake Louise se jelo naposledy před dvěma lety a z českého pohledu se jednalo o velmi úspěšný závod. Úvodní sjezd totiž ovládla Ester Ledecká, která k tomu přidala ještě čtvrté místo z druhého sjezdu o den později. Konkurence je ovšem obrovská, o čemž vypovídají výsledky z roku 2019. Ve dvou zmiňovaných sjezdech se totiž o stupně vítězů podělilo šest jiných závodnic. 

Před dnešním závodem se v Lake Louise odjel jen jeden trénink a následné dva byly zrušeny. Nejlépe si v jediném porovnání se soupeřkami vedla Sofia Goggiaová, která o tři desetiny porazila druhou Ilku Štuhecovou. Ester Ledecká se prezentovala 14. nejrychlejším časem při ztrátě 1 sekundy a 65 setin.

Největší favoritky závodu budeme sledovat mezi úvodními 25 závodnicemi. Pochopitelně mezi ně patří také Ester Ledecká se startovním číslem 11, avšak je potřeba dát si pozor například i na Mikaelu Shiffrinovou, jež startuje až ve čtvrté desítce.

Na startu už se pomalu připravuje Ramona Siebenhoferová. Rakušanka bude první lyžařkou dnešního sjezdu v Lake Louise.

SJEZD ŽEN V LAKE LOUISE BYL ZAHÁJEN.

1.

Ramona Siebenhoferová se vydala na trať, čímž nám odstartovala dnešní klání nejlepších lyžařek světa. Uvidíme, jaký úvodní čas rakouská juniorská šampiónka z roku 2019 stanoví.

1.

Siebenhoferová je v cíli s časem 1:48,91. Na tento čas tak bude útočit dalších 51 sjezdařek dnešního závodu.

2.

Vypadalo to na změnu nejrychlejšího času, avšak Nadia Delagová udělala chybu ve střední pasáži a přišla o průběžné vedení. Italka je o 13 setin pomalejší než Siebenhoferová.

3.

Pětadvacetiletá Breezy Johnsonová jde na první pozici. Američanka intenzivně zvyšovala svůj náskok a je z toho téměř půlvteřinové vedení. Dobrá jízda bez velkých chyb.

4.

Viděli jsme druhou rakouskou lyžařku dnešního programu, ale ani v tomto případě to nebude úplná spokojenost. Stephanie Venierová od úvodu výrazně ztrácela a aktuálně je držitelkou nejpomalejšího času.

5.

Jedna z největších favoritek závodu je v cíli. Sofia Goggiová měla už na druhém mezičase náskok 68 setin a přestože neměla nejlepší maximální rychlosti, zvládla Italka trať v dominantním čase. Náskok Goggiové je téměř půldruhé vteřiny.

6.

Naprosto bez nároku na atakování první příčky byla Priska Nuferová. Švýcarka nakonec porazila pouze Venierovou.

7.

Ani loňská vítězka mistrovství světa Corinne Suterová na Goggiovou nevyzrála. Již v polovině trati měla ztrátu přes jednu vteřinu a výsledný čas 1:48,97 znamená aktuálně čtvrtý čas.

8.

Hned v úvodní části se Marie-Michele Gagnonová dopustila chyby a táhlo se to s ní až do cíle. Až sedmý čas pro zřejmě největší kanadskou naději.

9.

Zdá se, že ohrožení momentálně vedoucí Sofie Goggiové bude nadlidským výkonem. Po chybách svou jízdu moc dobře nezvládla ani Lara Gutová-Behramiová, která je až předposlední.

10.

Úvodní desítku uzavřela Mirjam Puchnerová a je z toho dosud nejlepší rakouský výkon. Ztráta 1 vteřiny a 54 setin je sice obrovská, ale Puchnerová musí být spokojená.

TOP 5 PO DESETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Sofia Goggiová (ITA) 1:46,95

2. Breezy Johnsonová (USA) +1,47

3. Mirjam Puchnerová (AUT) +1,54

4. Ramona Siebenhoferová (AUT) +1,96

5. Corinne Suterová (SUI) +2,02

11.

A nyní už je na startu Ester Ledecká. Přejme české hvězdě povedenou jízdu a boj o vysoké umístění.

11.

Polovina trati je za Ledeckou, aktuálně je to průběžně pátý nejrychlejší čas. Ve spodní pasáži se ovšem dá přidat.

11.

Tak bohužel, útok na stupně vítězů dnes nevyšel. Sedmý čas se ztrátou přes dvě vteřiny pro Ester Ledeckou.

12.

Po velkém zranění z loňska se vrací Nicole Schmidhoferová a necelý rok bez závodění se projevil. Rakouská lyžařka jela hlavně, aby se dostala do správného sjezdařského rozpoložení a je to 12. místo.

13.

Ani Kiře Weidleové se zdaleka nepodařil útok na nejlepší. Bohužel, českou lyžařku Ester Ledeckou dokázala Němka o sedm setin sekundy porazit. Momentálně je tak sedmá.

14.

Velmi pěknou jízdu má za sebou Federica Brignoneová. Specialistka na obří slalom sice jednou dvakrát zaváhala, ale s devátým časem může být spokojena. Italka se dokázala poměřit se sjezdařkami a o kousek jde za Ledeckou.

15.

Ester Ledecká se posouvá na deváté místo, neboť ji nyní o pouhých pět setin odsunula Tamara Tipplerová. Ani Rakušanka tak zdaleka nezaútočila na vedoucí Goggiovou.

16.

Nesmírně těsný je souboj na 7. až 11. místě. Přesně tam se právě vměstnala Jasmine Fluryová, která je o pouhých osm setin rychlejší než Ledecká, ale pozičně je o tři místa lepší.

17.

Hodně nepovedený výkon od Eleny Curtoniové. Italka ztratila více než tři vteřiny, což znamená až 16. místo. Porazila tak pouze Nicole Schmidhoferovou.

18.

V cíli máme už i Francescu Marsagliovou, která dokonce neporazila ani předchozí Curtoniovou. Dvěma Italkám se závod hodně nepodařil, ale naopak jejich reprezentační kolegyně Goggiová je stále suverénně první.

19.

Možná poslední sjezdařka, která mohla zaútočit na vedoucí Sofiu Goggiovou je v cíli. Byla ní Ilka Štuhecová, ale i ona výrazně ztratila. Dokonce je z toho až 16. pozice.

20.

Před druhou komerční přestávkou se předvedla Ragnhild Mowinckelová. Norka se zařadila mezi zklamané lyžařky, neboť zajela totožný čas jako Ilka Štuhecová.

TOP 5 PO DESETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Sofia Goggiová (ITA) 1:46,95

2. Breezy Johnsonová (USA) +1,47

3. Mirjam Puchnerová (AUT) +1,54

4. Ramona Siebenhoferová (AUT) +1,96

5. Corinne Suterová (SUI) +2,02

10. Ester Ledecká (CZE) +2,39

21.

Komerční přestávka je minulostí a v cíli už je také Joanna Hählenová. Trať zjevně zpomaluje a devětadvacetiletá Švýcarka se řadí až na 19. pozici. 

22.

Velmi podobný čas si připisuje také Ricarda Haaserová. Každá další sjezdařka se momentálně řadí až k závěrečným místům druhé dvacítky.

23.

Konečně registrujeme povedenější výkon. Jeho autorkou je Cornelia Hütterová, pro kterou je momentálně připravené sedmé místo. Při ztrátě 2 vteřin a 15 setin je Rakušanka v cíli spokojená se zaťatou pěstí.

24.

Přestože přišla chyba v závěru, také Nicol Delagová může být spokojená. V cíli je totiž osmá. Italka měla dokonce nejvyšší rychlost na prvním měřeném úseku, kde jela přes 128 km/h.

25.

Teprve druhou Američankou závodu byla Keely Cashmanová a je z toho průběžně nejhorší čas. Dvaadvacetiletá sjezdařka ještě potřebuje nabrat více zkušeností.

26.

Amerických vlaječek nám nyní ve výsledkové listině přibude. Jenže ani Isabella Wrightová se nedokázala vtlačit mezi nejlepší dvacítku. Téměř čtyřvteřinová ztráta.

27.

Tiffany Gauthierová loni čtyři ze sedmi sjezdů sezóny nedokončila, ale dnes se tak nestalo. První Francouzka závodu měla včera osmadvacáté narozeniny a možná dnes skončí právě na této pozici. Aktuálně je totiž na 26. pozici, s čímž nebude spokojená.

28.

Jacqueline Wilesová nepředvedla to nejlepší, co umí. Nebylo to sice tak špatné jako v případě Gauthierové, ale i ona ztratila přes tři vteřiny.

29.

Zatímco čekáme na jízdu Mikaely Shiffrinové, představila se Christine Scheyerová. Rakušanka ve spodní pasáži dokázala přidat, čímž si vyjela patnáctou pozici.

30.

Mezi nejlepších dvacet se pro tuto chvíli dokázala vměstnat Romane Miradoliová. Momentálně je devatenáctá a my už se můžeme těšit na Mikaelu Shiffrinovou, která ukončí náš dnešní on-line přenos.

31.

Loni Mikaela Shiffrinová rychlostní disciplíny nejezdila (kromě Super G na MS) a všestranná lyžařka možná bude bodovat. Ztráta ovšem v závěru narostla, což přináší až 24. čas.

Úvodní sjezd žen sezóny je minulostí a my už se můžeme vrhnout na závěrečný sumář. Naprosto dominantní vítězkou je dnes Sofia Goggiová, která deklasovala celý svět a s náskokem téměř půldruhé vteřiny porazila druhou Breezy Johnsonovou. Následně už to bylo těsnější a Mirjam Puchnerová si vyjela třetí místo časem pomalejším o sedm setin ve srovnání s Američankou. Mezi samotnou elitu dnes nepromluvila Ester Ledecká. Ta zajela čas 1:49,34 a ten znamená aktuálně 12. místo.

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Italský expremiér Berlusconi oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi se rozhodl nekandidovat na italského prezidenta. Informoval o tom v sobotu v prohlášení. Podle agentury Reuters tím odpadla překážka v jednáních před parlamentním hlasováním, které začne 24. ledna.

Za favorita voleb je považován současný premiér a bývalý šéf Evropské centrální banky Mario Draghi. Vzhledem k obavám, že by jeho odchod z čela kabinetu mohl vyvolat předčasné volby však podle Reuters stále není jasné, zda jej podpoří široká škála stran, které stojí za jeho koalicí.

Berlusconi řekl, že chce, aby Draghi setrval v čele vlády až do přirozeného konce mandátu, tedy do roku 2023.

"Rozhodl jsem se udělat další krok na cestě k národní odpovědnosti a požádal jsem ty, kteří to navrhli, aby neuvedli mé jméno v nominaci na prezidenta republiky," uvedl Berlusconi.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Sevilla proti Vigu zachránila remízu a v La Lize ztrácí tři body na Real

Fotbalisté Sevilly ve 22. kole španělské ligy doma s Vigem dotáhli dvoubrankovou poločasovou ztrátu a remizovali 2:2. Z druhého místa neúplné tabulky ztrácí tři body na vedoucí Real Madrid, který má k dobru nedělní zápas s Elche.

Hráčům Atlética Madrid se proti Valencii povedl velký obrat. Obhájci titulu doma smazali dvoubrankovou poločasovou ztrátu a díky dvěma gólům z nastaveného času zvítězili 3:2. 

Valencii na stadionu Wanda Metropolitano zařídili slibné vedení Musah a Duro. Madridský tým ale v 64. minutě vrátil do hry kontaktní trefou Cunha a další střídající hráč Correa v první minutě nastavení srovnal. Za dvě minuty dramatickou přestřelku rozhodl Hermoso po Cunhově přihrávce. Atlético z čtvrtého místa neúplné tabulky ztrácí 13 bodů na vedoucího městského rivala Real, který v neděli hostí Elche.

Celtě se v Seville povedl závěr prvního poločasu a během tří minut se trefili Cervi a Aspas. Domácím po změně stran zachránili bod náhradníci. Nejprve v 71. minutě snížil Gómez a chvíli nato vyrovnal Torres. Andaluský tým protáhl ligovou šňůru bez porážky na osm utkání, ale dvakrát po sobě jen remizoval.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Levante - Cádiz 0:2 (34. Negredo, 73. Salvi), Villarreal - Mallorca 3:0 (22. vlastní Russo, 34. Trigueros, 87. Parejo z pen.), FC Sevilla - Vigo 2:2 (71. Gómez, 74. Torres - 37. Cervi, 40. Aspas), Atlético Madrid - Valencie 3:2 (64. Cunha, 90.+1 Correa, 90.+3 Hermoso - 25. Musah, 44. Duro).

Tabulka:

1. Real Madrid 21 15 4 2 45:18 49
2. FC Sevilla 22 13 7 2 34:16 46
3. Betis Sevilla 22 12 4 6 41:25 40
4. Atlético Madrid 21 10 6 5 36:26 36
5. San Sebastian 20 9 6 5 22:21 33
6. Villarreal 22 8 8 6 36:23 32
7. FC Barcelona 20 8 8 4 31:23 32
8. Vallecano 20 9 4 7 27:21 31
9. Valencie 22 7 8 7 35:36 29
10. Bilbao 21 6 10 5 20:17 28
11. Vigo 22 7 6 9 26:25 27
12. Espaňol Barcelona 22 7 6 9 26:30 27
13. Pamplona 21 6 7 8 20:27 25
14. Granada 21 5 9 7 26:31 24
15. Elche 21 5 7 9 21:28 22
16. Getafe 21 5 6 10 17:23 21
17. Mallorca 21 4 8 9 17:33 20
18. Cádiz 22 3 9 10 19:36 18
19. Alavés 21 4 5 12 16:34 17
20. Levante 21 1 8 12 21:43 11
Zdroj: ČTK
Další zprávy