Přijde Ledecká o konkurenci? Lyžařský Světový pohár by mohl být jen pro Evropanky

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
25. 5. 2020 8:36
Do začátku zimní lyžařské sezony sice zbývá ještě půl roku, ale už teď mezinárodní federace FIS řeší, jak se seriál po pandemii koronaviru rozběhne. Ve hře je i varianta kontinentálního Světového poháru.
Ester Ledecká ve slalomu do kombinace SP v Crans Montaně
Ester Ledecká ve slalomu do kombinace SP v Crans Montaně | Foto: ČTK

Prozatím je komise alpských disciplín optimistická a na on-line kongresu, který se uskutečnil minulý týden, přiznala, že věří, že se sezona 2020/21 rozběhne podle plánu při dodržení striktních hygienických opatření.

Zároveň ale dává dohromady krizový plán pro případ, že se na podzim momentálně ustupující pandemie koronaviru vrátí v původní síle, kterou ochromila svět na jaře. 

Ve hře je podle slovenského Denníku Šport i varianta, že by se Světového poháru mohli účastnit jen Evropané. 

"Je to plán B, který má FIS v záloze. Podle mě ale není moc reálný. Budou muset nějak zorganizovat závody s lyžaři z celého světa," myslí si italský servisman týmu Petry Vlhové Matteo Baldissarutti.

Tento plán by totiž vyřadil ze hry o prestižní křišťálový glób, o který bojuje i česká hvězda Ester Ledecká, například Američanku Mikaelu Shiffrinovou. 

"Musí udělat hlavně dobrý program závodů. Pokud nechají stejný jako vloni, bude hodně těžké to zvládnout. Světovému poháru by mohlo pomoct zredukovat počet soutěží, které by proběhly v menším počtu destinací," navrhuje Ital.

V kalendáři Světového poháru alpských lyžařek bylo v minulém roce přes dvacet zastávek, na kterých se mělo odjet téměř pět desítek závodů. Nakonec se jich konalo jen 36 - kvůli nedostatku sněhu nebo počínající celosvětové pandemii koronaviru.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy