SP v alpském lyžování • Val d'Isere • 11:00

Super-G žen

Vítejte u online přenosu ze super-G žen v rámci SP v alpském lyžování z francouzského Val d'Isere. Závod se pojede v neděli 20. prosince od 11:00.

Přeji příjemnou adventní neděli. Po pátečním a sobotním sjezdu ve Val d'Isere se dnes opět zaměříme na SP v alpském lyžování žen. Tentokrát se ve Francii pojede Super-G a my se opět můžeme těšit na Ester Ledeckou, která se zatím ukazuje ve skvělém světle.

Dnešním Super-G končí víkend ve Val d'Isere, který byl ve znamení rychlostních disciplín. V pátek i v sobotu se jel ve francouzském středisku sjezd a oba nabídly velmi podobný pohled na stupně vítězů. V pátek sice vyhrála Corinne Suterová a Sofia Goggiaová byla druhá, ovšem o den později se toto pořadí prohodilo. Goggiaová vyhrála, Suterová byla druhá! V obou dnech pak třetí pozici obsadila Breezy Johnsonová z USA. Ester Ledecká si v pátek i v sobotu připsala pěkné body, když byla šestá a později sedmá. Posunula se tak v celkovém hodnocení světového poháru k vyšším příčkám.

VÝSLEDKY PÁTEČNÍHO SJEZDU

 

1. Corinne Suterová (SUI) 1:44.62

2. Sofia Goggiaová (ITA) +0.11

3. Breezy Johnsonová (USA) +0.20

4. Ilka Štuhecová (SLO) +0.65

5. Nina Ortliebová (AUT) +0.97

6. Ester Ledecká (CZE) +1.08

7. Tamara Tipplerová (AUT) +1.25

8. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1.32

9. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1.33

10. Elena Curtoniová (ITA) +1.36

26. Petra Vlhová (SVK) +2.36

VÝSLEDKY SOBOTNÍHO SJEZDU

 

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:44.70

2. Corinne Suterová (SUI) +0.24

3. Breezy Johnsonová (USA) +0.27

4. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +0.33

5. Kira Weidleová (GER) +0.59

6. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0.64

7. Ester Ledecká (CZE) +0.75

7. Ilka Štuhecová (SLO) +0.75

9. Michelle Gisinová (SUI) +0.77

10. Marie-Michele Gagnonová (CAN) +0.88

33. Petra Vlhová (SVK) +2.58

Aktuálně vedoucí ženou světového poháru je nadále Petra Vlhová ze Slovenska, nicméně její náskok na druhou Gisinovou se po včerejším sjezdu ztenčil. Švýcarka totiž dojela devátá, zatímco Vlhová byla tentokrát bez bodů. Dnes tak bude ke sledování také tento zajímavý souboj, avšak jisté je, že Vlhová o žlutý trikot určitě nepřijde. Náskok má totiž dostatečný. Nejlepší Češkou je díky pátku a sobotě Ester Ledecká.

 

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SVĚTOVÉHO POHÁRU

 

1. Petra Vlhová (SVK) 425 b.

2. Michelle Gisinová (SUI) 298 b.

3. Mikaela Shiffrinová (USA) 275 b.

4. Marta Bassinová (ITA) 273 b.

5. Sofia Goggiaová (ITA) 266 b.

6. Federica Brignoneová (ITA) 248 b.

7. Katharina Liensbergerová (AUT) 220 b.

8. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 213 b.

9. Corinne Suterová (SUI) 191 b.

10. Sara Hectorová (SWE) 174 b.

19. Ester Ledecká (CZE) 87 b.

37. Martina Dubovská (CZE) 48 b.

Petra Vlhová při sjezdu ve Val d´Isere
Petra Vlhová při sjezdu ve Val d´Isere | Foto: Reuters

Dnes se bude jednat o první Super-G sezóny a k vidění bude 2142 metrů dlouhá trať se 43 brankami. Startovat se bude v výšce 2408 m.n.m., končit pak přibližně o 600 výškových metrů níže. Mělo by být slunečno a teplota se pohybuje mírně pod nulou.

STARTOVNÍ LISTINA

 

1. Elena Curtoniová (ITA)

2. Priska Nuferová (SUI)

3. Ragnhild Mowinckelová (NOR)

4. Francesca Marsagliaová (ITA)

5. Lara Gutová-Behramiová (SUI)

6. Ester Ledecká (CZE)

7. Corinne Suterová (SUI)

8. Michelle Gisinová (SUI)

9. Federica Brignoneová (ITA)

10. Petra Vlhová (SVK)

11. Stephanie Venierová (AUT)

12. Mirjam Puchnerová (AUT)

13. Nina Ortliebová (AUT)

14. Tiffany Gauthierová (FRA)

15. Sofia Goggiaová (ITA)

16. Tamara Tipplerová (AUT)

17. Marta Bassinová (ITA)

18. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)

19. Joana Hählenová (SUI)

20. Ilka Štuhecová (SLO)

55. Jacqueline Wilesová (USA)

SUPER-G BYLO ZAHÁJENO.

1.

Elena Curtoniová se na úvod dnešního programu dopustila nějaké té chyby, ale do cíle se úspěšně dostala v čase 1:25.81. Následovat bude Priska Nuferová.

2.

Letos již dvakrát třináctá Priska Nuferová dnes zřejmě nebude úplně spokojená. Po rozpačitém začátku je v cíli o 67 setin pomalejší než Curtoniová. Logicky se tak řadí na druhé místo.

3.

Ani Ragnhild Mowinckelová nezajela tak dobře jako Elena Curtoniová. Norka byla na každém mezičase v červených číslech a nakonec je o 16 setin pomalejší. Druhá pozice.

4.

Druhou Italkou na startu byla Francesca Marsagliaová, ale ani reprezentační kolegyně Curtoniovou neodsunula. Slabší druhá poloviny trati znamená až třetí místo pro Marsagliaovou.

5.

Velmi dobrá jízda od Lary Gutové-Behramiové! Švýcarka byla již na druhém mezičase rychlejší než Curtoniová a vedení uhájila až do konce. 39 setin náskoku ve prospěch švýcarské lyžařky.

6.

Nyní už máme ve startovní brance Ester Ledeckou.

6.

Začátek v podání Ester Ledecké fantastický. Na prvním mezičase 33 setin náskoku na Gutovou-Behramiovou.

6.

Ledecká je stále na mezičasech první. Doufejme, že to dotáhne až do cíle.

6.

Tak to je famózní výkon Ester Ledecké! Česká reprezentantka naprosto deklasovala zbytek dosud startujících, když je o 78 setin první. To je fantazie.

7.

Ani Corinne Suterová nedokázala zajet porazit českou lyžařku. Náskok na Ledeckou sice švýcarská specialistka na rychlostní disciplíny stahovala, ale nakonec je těsně druhá.

8.

Další švýcarský skalp pro Ester Ledeckou. Aktuálně druhá žena světového poháru Michelle Gisinová je dokonce až pátá.

9.

Federica Brignoneová byla loni v celkovém hodnocení Super-G druhá za Suterovou a ani dnes ve Val d'Isere svou rivalku neporazí! Pomalejší byla zhruba o tři desetiny, což znamená třetí pozici.

Federica Brignoneová, Super G, Val d'Isere 2020
Federica Brignoneová, Super G, Val d'Isere 2020 | Foto: Reuters
10.

Velmi dobrý začátek měla Petra Vlhová, která byla na začátku jen mírně pomalejší než Ledecká, avšak v rychlejších pasážích začala ztrácet. Nakonec je z toho pátá pozice pro slovenskou hvězdu.

TOP 5 PO DESETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Ester Ledecká (CZE) 1:24.64

2. Corinne Suterová (SUI) +0.03

3. Federica Brignoneová (ITA) +0.35

4. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0.78

5. Petra Vlhová (SVK) +0.84

11.

Hodně nepovedená jízda Stephanie Venierové. Rakušanka výrazně ztrácela už od úvodní poloviny trati a v cíle je zatím nejhorší, tedy jedenáctá.

12.

Ani další rakouská lyžařka nezaútočila na nejlepší. Mirjam Puchnerová napodobila Venierovou, když zajela nejpomalejší čas. Dokonce více než 3 vteřiny ztráty.

13.

Třetí rakouské fiasko v řadě. Nina Ortliebová se zařadila k Puchnerové s Venierovou a obsadila pozici až ve druhé desítce.

14.

Mírně lepší jízda než u předchozích Rakušanek od Tiffany Gauthierové. Francouzská reprezentantka se řadí na osmé místo.

15.

Skvěle! Další velmi cenný skalp pro Ledeckou. Včerejší vítězka Sofia Goggiaová chybovala v horní pasáži a v cíli se nedostala ani mezi pětici nejlepších. Šestá pozice a ztráta 85 setin sekundy.

Sofia Goggiaová, Super G, Val d'Isere 2020
Sofia Goggiaová, Super G, Val d'Isere 2020 | Foto: Reuters
16.

Další z možných favoritek je ze hry. Tamara Tipplerová jen napodobila své rakouské kolegyně a je až jedenáctá. Mezi pěti nejhoršími jsou teď aktuálně čtyři Rakušanky!

17.

Tak pozor. Marta Bassinová jede skvěle a může zaútočit na Ledeckou. Na druhém mezičase je Italka v totožném čase jako česká hvězda.

17.

Nakonec Ledecká poráží také Martu Bassinovou. Italka předvedla parádní jízdu, dlouho se držela v boji o první místo, ale nakonec je jen čtvrtá. Ztráta necelé půlvteřiny.

Marta Bassinová, Super G, Val d'Isere 2020
Marta Bassinová, Super G, Val d'Isere 2020 | Foto: Reuters
18.

Včera překvapivě čtvrtá Kajsa Vickhoff Lieová dnes nenapodobila svůj sjezdařský výkon. Ztráta postupně narůstala a zastavila se až na hodnotě 1 vteřiny a 29 setin.

19.

Otřesný začátek pro Joanu Hählenovou, která okamžitě nabrala více než vteřinové manko. Švýcarka je v cíli až předposlední, když dokázala porazit jen Puchnerovou.

20.

Ani tréninková kolegyně Ester Ledecké na českou reprezentantku nevyzrála. Ilka Štuhecová ze Slovinska se řadí na čtrnáctou pozici.

TOP 5 PO DVACETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Ester Ledecká (CZE) 1:24.64

2. Corinne Suterová (SUI) +0.03

3. Federica Brignoneová (ITA) +0.35

4. Marta Bassinová (ITA) +0.46

5. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0.78

21.

Po krátké komerční přestávce se představila Kira Weidleová. První německá lyžařka dnešního programu zakončila jízdu ziskem osmnáctého místa.

22.

Další rakouský neúspěch. Ramona Siebenhoferová napodobila své reprezentační kolegyně, neboť je v cíli vůbec nejhorší. To je špatný den pro rakouskou reprezentaci.

23.

Marie-Michele Gagnonovou jsme ještě mohli řadit mezi lyžařky, které by mohly zaútočit na čelo, ale ani Kanaďance to nevyšlo. Gagnonová je až sedmnáctá.

24.

Zdá se, že už jen těžko budeme hledat někoho, kdo by dokázal zaútočit na nejlepší. Jennifer Piotová tuto teorii potvrdila dvaadvacátým časem.

25.

Ricarda Haaserová měla v určitém momentu problémy a v cíli se dostává na začátek třetí desítky.

26.

Mladá Laura Pirovanová zajela solidní jízdu, nicméně na dvacítku to nevyšlo. Italka se zařadila hned za předchozí Ricardu Haaserovou.

27.

Poslední pozici teď pro sebe uzmula Rahel Koppová ze Švýcarska. Následuje Breezy Johnsonová, která byla včera a předevčírem třetí!

28.

Breezy Johnsonová byla jednou z posledních, která by ještě mohla atakovat nejlepší lyžařky, nicméně již na prvním mezičase ztrácela více než vteřinu. V cíli je Johnsonová po velkých chybách až pětadvacátá.

29.

Dobrá jízda Tessy Worleyové! Francouzka prokázala, že skvěle umí obřákové pasáže a po úvodu byla mezi nejlepšími. V cíli je však pro Worleyovou připraveno až 19. místo.

30.

Elitní třicítka je minulostí a Ledecká stále vede. Nepřekonala ji totiž ani Jasmine Fluryová, která se dostala až na čtyřiadvacátý čas. Zdá se, že o vítězi je rozhodnuto!

TOP 5 PO TŘICETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Ester Ledecká (CZE) 1:24.64

2. Corinne Suterová (SUI) +0.03

3. Federica Brignoneová (ITA) +0.35

4. Marta Bassinová (ITA) +0.46

5. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0.84

31.

První vypadnuvší lyžařka dnešního závodu. Do cíle se nedostala Nadine Festová.

32.

Se startovním číslem 32 zajela velmi dobrý čas Jasmine Suterová. Švýcarská lyžařka si zajistila přísun bodů, neboť je aktuálně sedmnáctá.

33.

Ariane Rädlerová dnes bude překvapivě třetí nejlepší Rakušankou. Aktuálně je však pouze na 22. pozici.

34.

Intervaly mezi lyžařkami se zkrátily a v cíli už máme i Verenu Gasslitterovou. Pro Italku se našlo místo až ve třetí desítce.

35.

Keely Cashmanová z USA dnes bude hodně spokojená! Rozhodně se s ní nepočítalo do nejlepší desítky, ale po své jízdě je právě na desáté pozici! Výborný výkon Američanky.

36.

Na svou kolegyni nyní nenavázala Isabella Wrightová. Američanka se dostala do cíle v jednatřicátém čase.

37.

Jen o kousek za před chvílí jedoucí Wrightovou se dostává Maruša Ferková. Slovinka proto bude bez bodů.

38.

Bodový zisk si určitě nepřipíše ani Fabiana Dorigová, která vypadla ještě před druhým mezičasem.

39.

Rosina Schneebergová se zařadila mezi nespokojené Rakušanky. Po své jízdě je totiž až pětatřicátá.

40.

Velmi pěkný čas pro Alici Robinsonovou. Mladá nadějná Novozélanďanka se dlouho držela kolem vteřiny ztráty a nakonec by si měla připsat body. Aktuálně je na 21. pozici.

41.

Sabrina Maierová míří do čtvrté desítky. 

42.

Třetí vypadnutí závodu. Cílovou pásku neuvidí Luana Flütschová.

43.

A hned vypadává také Smadjaová Clementová. 

Zatímco na svou jízdu čeká ještě patnáct lyžařek, my se můžeme vrhnout na shrnutí dnešního závodu. Vítězkou se stává Ester Ledecká, která předvedla naprosto fantastickou jízdu a o tři setiny dokázala porazit rychlostní specialistku Corinne Suterovou. Na třetí místo se pak zařadila Federica Brignoneová, která tak získala o víkendu třetí pódiové umístění, stejně jako zmiňovaná Suterová.

 

NEJLEPŠÍ DESÍTKA ZÁVODU

 

1. Ester Ledecká (CZE) 1:24.64

2. Corinne Suterová (SUI) +0.03

3. Federica Brignoneová (ITA) +0.35

4. Marta Bassinová (ITA) +0.46

5. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0.78

6. Petra Vlhová (SVK) +0.84

7. Sofia Goggiaová (ITA) +0.85

8. Elena Curtoniová (ITA) +1.17

9. Michelle Gisinová (SUI) +1.24

10. Keely Cashmanová (USA) +1.29

10. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +1.29

 

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online přenosů na shledanou.

Právě se děje

před 1 hodinou

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy