Nějak se mi pletou hůlky a lyže navíc, směje se před dalším dílem SP Ledecká

ČTK ČTK
25. 11. 2020 16:17
Ester Ledeckou čeká ve Světovém poháru nová lyžařská zkušenost. Ve čtvrtek se v rakouském středisku Lech/Zürs postaví na start paralelního obřího slalomu, což je ale na druhou stranu disciplína, kterou dobře zná ze snowboardingu. Pojede i Martina Dubovská, která se ve víkendových slalomech v Levi blýskla dvanáctým a desátým místem.
Ester Ledecká při úvodním závodu sezony v Söldenu.
Ester Ledecká při úvodním závodu sezony v Söldenu. | Foto: Reuters

Ledecká si není úplně jistá, zda v Rakousku dokáže zúročit zkušenosti ze snowboardu. "Zatím v trénincích, kterých jsem měla docela málo, se mi tam dost pletla ta druhá lyže a ty hůlky," prohlásila se smíchem v nahrávce pro média dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu.

"Mysleli jsme si v týmu, že budu rychlá na startu, že tam mám tu reakci naučenou ze snowboardu. Ale zjistili jsme, že jsem zdaleka nejpomalejší z těch, s kterými jsme trénovali. Takže mám určitě co dohánět a uvidíme, jestli se podaří něco dobrého zajet," řekla Ledecká, která sezonu SP zahájila 20. místem v obřím slalomu v Söldenu.

Zatím se hodlá soustředit na dopolední kvalifikaci a ráda by se probojovala do podvečerního finále pod umělým osvětlením. "Bylo by skvělé být mezi 30 nejlepšími, ale tréninku bylo málo. Na sněhu jsem skoro každý den, ale dělám dva sporty," připomněla.

"Brány jsou tady hodně blízko u sebe, je to vlastně takový slalom na obřačkách. To bude vyhovovat specialistkám na točivé disciplíny, to já bohužel zatím nejsem, ale budu bojovat," slíbila Ledecká.

V Lech/Zürs se nepředstaví americká lyžařka Mikaela Shiffrinová, která dala přednost tréninku. Ve víkendových slalomech v Laponsku obsadila druhé a páté místo, oba závody vyhrála její největší rivalka v této disciplíně Petra Vlhová ze Slovenska.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, po nebezpečném zvířeti pátrá policie

Policisté v Ostravě intenzivně hledají zhruba metrové mládě krokodýla, které uteklo chovateli ze zahrady v Závodní ulici. Upozornili, že krokodýl může být nebezpečný. Je mrštný a je schopen ulovit menší psy či kočky. Sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před 12:00, ze zahrady krokodýl utekl zřejmě v sobotu odpoledne. Jde o druh krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis).

"Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín," uvedla Michalíková. Po krokodýlovi podle ní pátrají policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy