Natěšená Ledecká tentokrát start sezony nevynechá. Kopec v Söldenu je nádherný, tvrdí

ČTK ČTK
13. 10. 2020 15:44
Po třech letech rozjede Ester Ledecká sjezdařskou sezonu hned při prologu v Söldenu. Na rakouském ledovci začne Světový pohár tradičním obřím slalomem o nadcházejícím víkendu a česká jednička se už na start těší.
Ester Ledecká před sezonou 2020-21
Ester Ledecká před sezonou 2020-21 | Foto: Vermont/Ondřej Pýcha.

"Stejně jako každý rok, tedy jako malé děcko," uvedla překvapivá olympijská vítězka v superobřím slalomu z Pchjongčchangu 2018 v tiskové zprávě.

Na náročném svahu Rettenbach jela Ledecká mezi elitou v roce 2017 a s vysokým číslem 66 obsadila předposlední 53. místo. "Už před těmi třemi roky to byl skvělý zážitek a hrozně se těším. Myslím, že to bude skvělý závod, protože ten kopec je nádherný," řekla senzační vítězka loňského sjezdu SP v kanadském Lake Louise.

Se sjezdařským trenérem Tomášem Bankem a s realizačním týmem kvůli koronaviru neabsolvovali rychlostní kemp v Chile. Trénovali a pilovali techniku na evropských ledovcích. "Prostoru na zlepšení je tam až až. Budeme mít co dělat ještě několik let. Pracujeme na tom každý den, tak věřím, že se to brzy projeví," pronesla Ledecká, která bude znovu v zimě kombinovat lyže se snowboardem.

Do minulé sezony vstupovala jako olympijská vítězka a vyšla z ní jako druhá nejlepší sjezdařka a desátá v celkovém hodnocení Světového poháru. Zařadila se tak mezi favoritky. "Je strašně vtipné to takhle slyšet. Já o sobě takhle vůbec nepřemýšlím, protože se koukám hlavně dopředu. Minulá sezona dopadla fantasticky a doufám, že se v té nové zase o kousek posunu," uvedla pětadvacetiletá Ledecká.

Nadcházející sezona má vrchol v podobě mistrovství světa. O světové kovy by se mělo bojovat v únoru v italské Cortině d'Ampezzo. Cíle Ledecké do zimy jsou jasně dané a stálé. "Zase se o kousek posunout. To je odpověď, kterou si můžete kopírovat, protože tohle budu říkat před každou sezonou," konstatovala.

Ledecká u bazénu chystá nové triky a Šebrle rozhoňuje. Sledujte Sportovní Sociál | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 57 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy