Ledecká v Itálii pojede. Strach z koronaviru ale omezí počet diváků

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 2. 2020 13:12
Závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování se o víkendu v italském středisku La Thuile uskuteční podle plánu, kvůli rozšíření koronaviru na severu země ale bude omezen počet diváků.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

V superobřím slalomu a kombinaci plánuje start i Ester Ledecká, jež by ráda navázala na třetí místo v kombinačním závodu v Crans Montaně z minulého týdne.

Lyžařské středisko La Thuile leží u hranic s Francií a Švýcarskem v regionu Valle d'Aosta, kde se zatím žádný případ nákazy virem neobjevil. Netýká se ho proto vládní nařízení o zákazu sportovních a veřejných akcí, který platí v šesti regionech.

Konání závodů dnes potvrdili zástupci italského lyžařského svazu. S ohledem na ochranu veřejného zdraví počítají s preventivní lékařskou kontrolou italských závodníků a jejich týmů, plánují i snížení počtu diváků. Konkrétní opatření ale nezveřejnili.

Chybět v La Thuile stále bude Američanka Mikaela Shiffrinová, jež na začátku února po náhlém úmrtí otce přerušila na neurčito sezonu. Při její neúčasti se do čela průběžného pořadí SP dostala Italka Federica Brignoneová.

Davis Cup bez diváků

Zápas kvalifikace Davisova poháru mezi Japonskem a Ekvádorem se kvůli epidemii koronaviru uskuteční za zavřenými dveřmi. Mezinárodní tenisová federace ITF dnes rozhodla, že se utkání v japonském městě Miki odehraje podle plánu 6. a 7. března, diváci ale nebudou mít do haly přístup. Fanoušci, kteří už mají zakoupené vstupenky, dostanou peníze zpět.

Japonsko a Ekvádor usilují v kvalifikaci stejně jako čeští tenisté o postup na finálový turnaj, který bude v listopadu hostit Madrid. Za domácí tým by se měl poprvé od US Open na kurtech představit Kei Nišikori, spolu s ním jsou v nominaci Jošihito Nišioka, Jasutaka Učijama, Go Soeda a Ben McLachlan. Ekvádor budou reprezentovat Emilio Gómez, Roberto Quiroz, Gonzalo Escobar, Diego Hidalgo a Antonio Cayetano March.

Virus možná omezí i štafetu s pochodní

Pořadatelé olympijských her v Tokiu zvažují kvůli epidemii koronaviru omezení tradiční štafety s olympijskou pochodní, která by měla před oficiálním zahájením her putovat Japonskem.

Oheň bude v antické Olympii slavnostně zažehnut 12. března a po týdenní cestě po Řecku bude pochodeň předána organizátorům. Na japonské území štafeta vyběhne 26. března.

Konkrétní opatření, změny nebo zkrácení trasy zatím pořadatelé neuvedli. Stále počítají s tím, že se olympijské i paralympijské hry uskuteční podle plánu, a zrušit nehodlají ani štafetu. "O tom vůbec neuvažujeme," prohlásil výkonný ředitel organizačního výboru Toširo Muto. Více oznámí příští týden.

Mimořádná opatření slibují i zástupci Řeckého olympijského výboru. "Uděláme, co je v lidských silách, aby se během štafety nevyskytly žádné problémy," prohlásil v pondělí Sakis Vassiliadis, jenž řídí ceremoniál zažehnutí ohně.

Na řeckém území by se podle původních plánů mělo do štafety zapojit zhruba 600 běžců, v Japonsku pak dalších více než 10 000. Štafetu zahájí jako první žena v historii řecká olympijská vítězka ve sportovní střelbě Anna Korakakiová, pochodeň pak předá japonské vítězce maratonu z olympijských her 2004 v Aténách Mizuki Nogučiové.

Cestu Japonskem olympijský oheň zahájí ve Fukušimě v regionu Tohoku, který v roce 2011 silně zpustošilo zemětřesení a následné tsunami. O život tehdy přišlo více než 18 000 lidí. Před slavnostním zahájením her na stadionu v Tokiu by pochodeň měla zavítat do všech 47 japonských prefektur.

Shorttrackeři přišli o šampionát

Kvůli šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa v rychlobruslení na krátké dráze, které se mělo konat v březnu v Soulu. Mezinárodní bruslařská federace ISU zvažuje možnost přeložení šampionátu na jiný termín, případně změnu pořadatele.

Zrušení mistrovství světa v Koreji si vyžádal rostoucí počet nakažených koronavirem v zemi, jenž přesáhl tisícovku. Nemoci COVID-19 zatím v Koreji podlehlo 12 lidí.

V Koreji už kvůli šíření koronaviru byly odloženy MS ve stolním tenisu družstev nebo start fotbalové ligy, obdobně postiženy jsou také soutěže ve volejbalu, basketbalu či házené.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: ČTK
Další zprávy