Ledecká se vrátila na lyže jako robot, umístění na SP v Zauchensee ji potěšilo

ČTK ČTK
16. 1. 2022 15:38
V nové bílé kombinéze, v které by se měla objevit na olympiádě v Pekingu, se Ester Ledecká na Světovém poháru v Zauchensee dvakrát prosadila do první desítky. Výsledky v prvních závodech na lyžích v novém roce ji potěšily.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Ledecká závodila na lyžích po více než měsíční pauze a osmým místem ve sjezdu a devátým v superobřím slalomu dosáhla nejlepších výsledků v olympijské sezoně. "Byly to důležité závody. Jsem ráda za oba výsledky," uvedla v nahrávce pro média.

Rychlostní disciplíny absolvovala mezi elitou naposledy na přelomu listopadu a prosince v Lake Louise. Pak startovala na snowboardu a testovala a trénovala na lyžích. "Po dlouhé době jsem jela sjezd a super-G, rychlostní disciplíny, a to je specifické v přípravách a ve všem kolem. Mám radost, že jsem se do toho zase mohla trošku dostat," řekla šestadvacetiletá Ledecká.

V obou závodech oblékla bílou kombinézu s liniemi naznačujícími, že je robot. Stejně jako tu předešlou, barevnější se stejným motivem, vyrobila firma Don Quiet s designem jejího bratra Jonáše. "Odvedli fantastickou práci. Jsem s ní hrozně moc spokojená a spousta lidí mi volá a píše, že se jim to líbí. Tak mám radost a sama se v ní taky dobře cítím," pochvalovala si dvojnásobná olympijská šampionka.

Nyní se přesune na další sjezd a super-G do Cortiny d'Ampezzo. "Už podruhé v sezoně. Tentokrát ale s jiným náčiním, ale moc se tam těším," připomněla, že v prosinci v italském středisku vyhrála závod Světového poháru v paralelním obřím slalomu na snowboardu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Vláda připravuje post státního obchodníka s energiemi, má zvýšit bezpečnost

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v Česku. Novinářům to v pondělí řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).

Státní obchodník s energiemi bude mít možnost jednat o plynu přímo s evropskými dodavateli plynu, Česko by tak díky tomu mohla plyn nakupovat za nižší ceny. Státní obchodník má nakupovat plyn pro potřebu státu.

Ministerstvo také pracuje na zvláštním energetickém tarifu, který má lidem pomoci s vysokými cenami energií. Určen by byl pro nízkopříjmové i střední třídu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Detektivové v pondělí zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které SÚRAO spadá.

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), oznámil Bílý. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela SÚRAO v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele SÚRAO Jana Prachaře v některých tendrech.

Informace Seznam Zpráv o policejním zásahu v sídle správy úložišť potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. "Zásah NCOZ v prostorách SÚRAO mohu potvrdit. Bližší informace k této záležitosti nyní poskytovat nebudeme," sdělil Srnka v textové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy