Ledecká opět zazářila na sjezdovkách. V tréninku byla ve Val d'Isere čtvrtá

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 12. 2019 15:43
Lyžařka Ester Ledecká skončila čtvrtá v prvním tréninku sjezdu ve Val d'Isere.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: ČTK

Ve francouzském středisku bude hájit červené číslo vedoucí závodnice Světového poháru v nejrychlejší disciplíně a v úvodním tréninku zaostala o 32 setin za vítěznou Ramonou Siebenhoferovou z Rakouska.

Dvojnásobná olympijská šampionka Ledecká vede pořadí sjezdu díky výhře v prvním sjedu sezony v kanadském Lake Louise, což byl její premiérový triumf v závodu SP. Ve druhém sjezdu skončila o pouhé dvě setiny čtvrtá.

Ve Val d'Isere pojede Ledecká na lyžích poprvé v kariéře. V minulosti vždy touto dobou závodila na snowboardu, ale tentokrát dala přednost lyžím. "Bude to další nová zkušenost, protože na tomto kopci jsem jela jen jako malá a to si vůbec nepamatuji. Byl to nějaký žákovský závod. Doufám, že nám to vyjde pěkně a že si to tam užiju," řekla Ledecká po nedělním paralelním slalomu ve Sv. Mořici.

V pátek je na programu druhý trénink a v sobotu od 10:30 závod. V neděli mají ženy v plánu první kombinaci sezony.

Úvodní trénink na sjezd SP lyžařek ve Val d'Isere (Francie):

1. Siebenhoferová 1:15,06, 2. Ortliebová -0,24, 3. Tipplerová (všechny Rak.) -0,26, 4. Ledecká (ČR) -0,32.

Trénink na sjezd SP lyžařů ve Val Gardeně (Itálie):

1. Jansrud 1:50,27, 2. Kilde (oba Nor.) -0,35, 3. Clarey (Fr.) -0,70.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Porsche postaví nový závod na Slovensku za 250 milionů eur

Německý výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, postaví na Slovensku novou továrnu na karoserie. Informoval o tom dnes slovenský list Denník N. Automobilka má již v současnosti v zemi jeden závod a staví zde vývojové centrum.

Podle listu automobilka předložila projekt úřadům a požádala o povolení ke stavbě. Nový závod se má nacházet v regionu Pováží. Porsche plánuje v závodě vytvořit 1200 pracovních míst a investice má činit 250 milionů eur (6,5 miliardy Kč). Výroba má začít v roce 2027.

Porsche má v současnosti na Slovensku v Dubnici nad Váhom nástrojárnu, kde pracuje téměř 200 lidí. Od loňského roku staví u obce Horná Streda nové vývojové centrum linek pro automobilové karosérie, kde má najít uplatnění 500 inženýrů.

Slovensko je největším světovým výrobcem aut v přepočtu na obyvatele. Loni se zde vyrobilo 1,1 milionu aut. Na Slovensku mají továrny pro montáž aut firmy PSA, Jaguar Land Rover, Kia Motors a Volkswagen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy