Ledecká netrénovala na sjezd ani v Ga-Pa. A přišla o další závody na snowboardu

Sport ČTK Sport, ČTK
5. 2. 2020 15:21
Čtvrteční úvodní trénink na sjezd Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu, který měla jet i průběžně třetí žena v hodnocení disciplíny Ester Ledecká, byl zrušen. Mezinárodní lyžařská federace FIS to dnes zdůvodnila rozmary počasí.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Milan Kammermayer

V německém středisku se má o víkendu kromě sjezdu uskutečnit i super-G. Podmínkou konání sjezdu je alespoň jedna tréninková jízda. Minulý víkend se sjezdařky kvůli špatným povětrnostním podmínkám nedočkaly závodu v Krasné Poljaně, kde se neodjel ani jeden trénink.

Ledecká v nejrychlejší disciplíně bojuje o malý křišťálový glóbus. Po pěti z devíti sjezdů jí v průběžném pořadí patří třetí místo. Vede Švýcarka Corinne Suterová před americkou hvězdou Mikaelou Shiffrinovou, která ale kvůli náhlému úmrtí otce přerušila sezonu.

Česká obojživelnice už navíc ví, že se v příštím týdnu nesveze na snowboardu při paralelních závodech Světového poháru v rakouském Lackenhofu. Pořadatelé dnes snahu připravit tratě na 13. a 14. února kvůli příliš teplému počasí vzdali a plánovaný obří slalom i týmovou soutěž s konečnou platností zrušili.

"Hrozně rádi bychom náhradní termín využili. Ale bohužel nám počasí ani trochu nehrálo do karet. Proti tomu jsme bezmocní," řekla šéfka organizačního výboru Michaela Dorfmeisterová.

Světový pohár snowboardistů se původně měl v rakouském zimním středisku uskutečnit 5. a 6. ledna a startovat na něm měla i Ester Ledecká. Vysoké teploty na konci prosince a nepříznivá předpověď počasí pořadatele donutily závody odvolat, ani v náhradním termínu se ale nakonec zlepšení podmínek nedočkali.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy